خسارت 500 هزار دلاری یک صرافی کریپتو طی یک حمله 51 درصدی

یک ارز رمز کمتر شناخته شده به نام AurumCoin (AU)، مدعی شده است که گرفتار یک حمله 51 درصدی شده است و صرافی Cryptopia، که این ارز رمز در لیست آن قرار دارد، ۱۵۷۵۲.۲۶ AU (حدودا معادل ۵۵۰ هزار دلار در زمان نگارش این متن) را از دست داده است. تیم این ارز رمز، صرافی Cryptopia را مقصر می‌داند. آنها در وب سایت AurumCoin ادعا کرده‌اند از آنجایی که یک ارز متن باز و توزیع شده هستند، هیچ مسئولیتی در قبال کسی ندارند. از سوی دیگر، Cryptopia هنوز متحمل شدن هیچ گونه خسارتی را تصدیق نکرده است.

0 90

AurumCoin اداعا می‌کند که تحت یک حمله 51 درصدی قرار گرفته است

(AurumCoin (AU یک ارز رمزنگاری شده با پشتوانه طلا است. در این ارز رمز پشتوانه هر توکن، طلای ۲۴ عیار است. AurumCoin مدعی است که هر AU را با ۰.۷۵ گرم طلای ذخیره شده در خزانه‌های امن سراسر جهان پشتیبانی می‌کند. این ارز رمز در حال حاضر با افزایش 72 درصدی در 24 ساعت گذشته، در ۳۵.۰۱ قیمت گذاری شده است. تنها در هفته گذشته، AurumCoin با افزایش تقریبا 400 درصدی، از ۹.۵۰ به قیمت کنونی خود رسیده است.

حمله 51 درصدی چیست؟

crypto exchange double spend attack

منبع: وب سایت AurumCoin

یک حمله 51 درصدی زمانی رخ می‌دهد که یک هکر بتواند کنترل بیش از 51 درصد از نرخ هش یک شبکه را در دست بگیرد. این اتفاق به آنها این قدرت را می‌دهد که بتوانند تراکنش‌ها را کنترل کنند. برای مثال می‌توانند تراکنش‌های جدید را متوقف، آنها را برگشت پذیر و کوین‌ها را چندین بار استفاده کنند. پیش از این نیز توسط برخی هکرها به طور عملی نشان داده شده بود که اجرای یک حمله 51 درصدی به ارز رمزهای کوچک چقدر می‌تواند آسان باشد.

AurumCoin با سرمایه بازاری ۱۰ میلیون دلاری، یک طعمه آسان بود. این هکر ۱۵۷۵۲.۲۶ AU را به صرافی Cryptopia فرستاد و آنها را در ازای ارز رمز دیگری فروخت. به محض آنکه تراکنش انجام شد، این هکر از قدرت بالای هش خود استفاده کرده و تراکنش ها را به حالت اول بازگرداند (برگشت پذیری)، به طوری که انگار این تراکنش‌ها هرگز انجام نشده‌اند. Cryptopia که در نیوزیلند واقع شده، یک صرافی کریپتوی معروف است که به خاطر لیست کردن انواع مختلفی از کوین‌ها مانند AurumCoin که سرمایه کوچکی دارند، شناخته شده است.

AurumCoin تقصیر را به گردن Cryptopia انداخته است

با وجود اینکه صرافی Cryptopia این حمله را تایید نکرده است، AurumCoin این بیانیه را در بالای وب سایت خود منتشر کردند:

شبکه این ارز رمز، مانند شبکه بیت کوین، یک ارز رمز توزیع شده و متن باز است و در قبال هیچکسی مسئول نیست. چیزی که اوضاع را بدتر می‌کند این است که صرافی Cryptopia این موضوع را تایید نمی‌کند. به این صورت نمی‌توان این مشکل را حل کرد.

مشخص نیست که AurumCoin از این صرافی چه انتظاری دارد. آنها به طور مکرر تاکید کرده‌اند که Cryptopia هک شده است. اما حقیقت این است که AurumCoin از نرخ هش کافی برای جلوگیری از یک حمله 51 درصدی برخوردار نبودند و این موضوع منجر شد که Cryptopia بیش از نیم میلیون دلار را از دست بدهد. اخیرا صرافی Bittrex، بیت کوین گولد (Bitcoin Gold) را به دلیل خسارت های مالی ناشی از یک حمله 51 درصدی مشابه، از لیست خود خارج کرد.

یادداشت سردبیر: فینمگ برای تایید این خبر که Cryptopia به دلیل یک حمله double spend، دچار خسارت مالی شده است، با این صرافی تماس برقرار کرد. طبق وب سایت این صرافی، از اوایل اکتبر که بازار توکن‌ها به دلیل یک آپگرید زیرساختی متوقف شد، هیچگونه معامله AU انجام نشده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.