خرید 13.2 میلیارد دلار از سهام صرافی‎های رمز ارز Korbit و Bitstamp توسط شرکت دیزنی

طبق گزارش نشریه انگلیسی زبان The Korea Herald کره جنوبی دو صرافی رمز ارز بزرگ کوربیت (Korbit) و بیت استمپ (Bitstamp) در حال فروش 13 میلیارد دلار از سهام خود هستند. طبق شایعات مطرح شده شرکت والت دیزنی، Nexon، Tencent و شرکت کره‎ای Kakao در میان این خریداران هستند.

0 86

طبق گزارش نشریه انگلیسی زبان The Korea Herald کره جنوبی در 17 آوریل، دو صرافی رمز ارز بزرگ کوربیت (Korbit) و بیت استمپ (Bitstamp) در صورت توافق با صاحب شرکت والت دیزنی (Walt Disney)، شاهد واگذاری 13 میلیارد دلار از سهام خود به این شرکت خواهند بود.

نشریه The Korea Herald با اشاره به مصاحبه یکی از منابع اطلاعاتی صنعت بانکداری با نشریه JoongAng Ilbo، اظهار داشت که جانگ‎جو کیم (Jung-ju Kim)، مدیرعامل شرکت NXC (غول باز‎های آنلاین)، قصد دارد 98% از صهام خود در این شرکت را به فروش برساند.

NXC به میزان 47% از سهام Nexon (بزرگترین شرکت توسعه دهنده بازی در کره جنوبی) را در اختیار دارد که به نوبه خود در صرافی کوربیت کره جنوبی و پلتفرم اروپائی بیت استمپ (از طریق یکی از شرکت‎های تابعه بلژیکی آن)، سرمایه گذاری کرده است.

طبق مصاحبه مقام بانکی مذکور، اولویت خرید سهام این دو صرافی با شرکت دیزنی (که جانگ‎جو کیم روابط نزدیکی با آن دارد) است. در این میان رقبای سرمایه گذاری دیگری از قبیل شرکت Tencent (غول چینی فناوری‎های اینترنتی) و شرکت کره‎ای Kakao نیز حضور دارند.

میزان این خرید سهام 15 تریلیون وون کره (معادل 13.2 میلیارد دلار) خواهد بود و چنانچه این معامله توسط والت دیزنی صورت گیرد، گام چشمگیری برای این شرکت تلقی خواهد شد؛ چرا که به‌طور همزمان، پایگاهی نیز در صنعت صرافی‎های رمز ارز خواهد داشت.

صرافی بیت استمپ قدیمی‌ترین صرافی رمز ارز ا‎ست که ابتدا فعالیت خود را از کشور اسلوونی آغاز کرده و همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این درحالی‎ست که صرافی کوربیت فعالیت خود را از سال 2013 آغاز کرد.

نه شرکت Nexon و نه هیچ‎ یک از دو صرافی مذکور، تا کنون درباره این شایعات خبری اظهار نظر رسمی نکرده‎اند.

والت دیزنی تا به امروز ارتباط اندکی با رمز ارزها داشته است و علی رغم جمع‌آوری 13 میلیون دلار از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) در سال 2017، پروژه بلاک چین Dragonchain این شرکت، همچنان به عنوان پروژه‎ای فرعی باقی مانده است.

طبق گزارش کوین تلگراف در هفته گذشته، با سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری یک صندوق سرمایه گذاری بلاک چین ژاپنی در پلتفرم بیت هامب (Bithumb)، شاهد سرمایه گذاری گسترده دیگری در فضای صرافی‎های کره جنوبی بوده‎ایم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.