خرید بلیت یورو ۲۰۲۰ با بلاک چین اتریوم

بخش زیادی از بلیت های جام ملت های اروپا، یورو ۲۰۲۰ ، قرار است به صورت توکن و روی بلاک چین اتریوم به فروش برسد.

0 111

شرکت AlphaWallet در همکاری با اتحادیه فوتبال اروپا یا همان یوفا قصد دارند ۲۰ هزار توکن را برای فروش بلیت های یورو ۲۰۲۰ روی بلاک چین اتریوم ایجاد کنند.

ویکتور ژانگ، مدیرعامل شرکت AlphaWallet اعلام کرد:

اگر ما بتوانیم ۵۰ درصد از بلیت های دیجیتالی این رویداد را به بلیت های توکنیزه شده بر بستر بلاک چین تبدیل کنیم، تعداد کاربران کنونی بلاک چین در سراسر جهان (۴۲,۲۹۰,۰۰۰) را تا حد زیادی افزایش خواهیم داد.

ژانگ میگوید با این کار ما ۲۰ هزار کاربر جدید خواهیم داشت که برای اولین بار استفاده از فناوری بلاک چین را تجریه می‌کنند. طبق گفته ژانگ، آژانس فروش بلیت یوفا نهاد قانونی خواهد بود که از نظر مالی و تهیه بلیت از این پروژه حمایت خواهد کرد، در حالی که AlphaWallet مسئول بخش فناوری پروژه خواهد بود.

این اپ والتِ مبتنی بر اتریوم پیش از این نیز از سیستم بلیت فروشی مبتنی بر توکن در جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه استفاده کرده است. این شرکت از آن زمان به دنبال راه حلی برای مقابله با مشکلات مربوط به کلاه برداری و نبود قانون و نظارت در این بازارهای دیجیتالی و ثانویه بوده است.

ژانگ در این باره می‌گوید از آنجایی که بلیت ها روی بلاک چین اتریوم عرضه می‌شوند، اعتبارشان بلافاصله تایید شده و به صورت همتا به همتا قابل ارسال و دریافت خواهند بود و به این صورت از عرضه بلیت های تقلبی جلوگیری خواهد شد. همچنین کسانی که بخواهند بلیت خودشان را دوباره بفروشند، می‌توانند این کار روی بلاک چین انجام دهند.

ژانگ به این نکته اشاره کرد که تنها در سال ۲۰۱۹ ، بیش از ۹۴۱ هزار خریدار بلیت های دیجیتالی در سراسر جهان داشتیم.

اگرچه فناوری بلاک چین هنوز آمادگی لازم برای توکنیزه کردن تمامی بخش های اقتصاد جهانی را ندارد، اما تقریبا در حال نزدیک شدن به این مرحله است. برای رسیدن به این مهم هنوز بخش های زیادی هستند که نیاز به توسعه و گسترش دارند.

 

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.