خرید از آمازون با استفاده از بیت کوین و شبکه پرداخت لایتنینگ

دارندگان بیت کوین می‌توانند با استفاده از شبکه پرداخت لایتنینگ از سایت‌های تجارت الکترونیک مثل آمازون خرید کنند. استارت‌آپ پردازش پرداخت مبتنی بر رمز ارز Moon چندی پیش اعلام کرد که کیف پول‌های مجهز به فناوری پرداخت لایتنینگ می‌توانند از طریق مرورگر Moon مورد استفاده قرار گیرند. پیش از معرفی این قابلیت، تقریبا 250 کاربر آزمایشی از Moon برای استفاده از رمز ارز خود از طریق افزونه مرورگر حسابشان را به یکی از صرافی‌های رمز ارز مانند کوین بیس متصل می‌کردند.

0 92

کن کروگر (Ken Kruger) مدیر عامل استارت‌آپ Moon، به سایت خبری کوین‌دسک (CoinDesk) گفت:

(این افزونه ی مرورگر) یک کد QR که فاکتور شبکه پرداخت لایتنینگ را شامل می‌شود، تولید خواهد کرد. اگر به هر دلیلی امکان استفاده از چنین فرمت کد برایتان فراهم نیست، می‌توانید آن را کپی کرده و به نحو دیگری از آن استفاده کنید، سپس می‌توانید با کیف پول لایتنینگ موردنظر خود به خرید ادامه دهید.

برای شفاف سازی بیشتر بهتر است بدانید آمازون هرگز به بیت کوین‌ها دسترسی ندارد. کروگر از افشا کردن نام موسسات مالی که وظیفه تبدیل بیت کوین به فیات را بر عهده دارند تا فروشندگان آمازون در قبال خدمات خود ارزهای فیات دریافت می‌کنند، امتناع ورزید. با این حال، کروگر افزود تا سال 2020 قابلیت پرداخت با لایتنینگ باید در تقریبا هر سایت تجارت الکترونیک، صرف نظر از امکان پذیرش مستقیم بیت کوین تعبیه شود.

کروگر بیان کرد: “هیچ ادغام مستقیم تجاری در کار نیست”، این گفته تایید می‌کند که مرورگر Moon مدیریت کانال‌های پرداخت را بر عهده داشته و صرفا یک رابط کاربری ساده برای ارسال و پرداخت ارائه می‌دهد.

وی افزود:

ما با شبکه‌های پرداخت ویزا (Visa) و مسترکارت (Mastercard ) همکاری می‌کنیم و هر بار که یک معامله با کارت اعتباری انجام شود ما سهم تبادل خود را دریافت می‌کنیم.

خرید از آمازون با استفاده از بیت کوین و شبکه پرداخت لایتنینگ

تصویر افزونه Moon در هنگام تسویه حساب

استارتاپ Moon سال گذشته درنیویورک تاسیس شد. این استارتاپ در ابتدا دفتری بود که با سه کارمند با سرمایه 100 هزار دلاری از سوی موسسه Entrepreneurs Roundtable Accelerator شروع به کار کرد. مدیر عامل این موسسه کارآفرینی شتاب دهنده، مورات آکتینوگلو (Murat Aktihanoglu)، به سایت کوین‌دسک گفت که عقیده دارد ظرف پنج سال آینده استارتاپ Moon به یکی از “کسب و کارهای رمز ارز” مهم و سودآور تبدیل شود.

او همچنین گفت: “ما در پروژه Moon سرمایه گذاری بلند مدت کرده‌ایم.”

در همین حال، کروگر افزود این استارتاپ‌ در تلاش برای صعود به سطح اول معملات (Series A) سال 2019 و ادامه یادگیری از رفتار کاربران است.

کروگر می گوید:

فرصت‌های زیادی برای رفع برخی از این مشکلات کاربری و دسترسی مردم به شبکه پرداخت لایتنینگ وجود دارد که باعث افزایش تطبیق پذیری این سایت‌ها می‌شود. ما می‌خواهیم با افراد دیگر در این شبکه ارتباط برقرار کنیم تا ببینیم مردم چه کاری می‌کنند و اگر شکاف قابل توجهی وجود داشته باشد، خوشحال می‌شویم در صورت امکان کمک نماییم

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.