خریداری ماشین مسابقه مجازی یکی از بازی‌‌ های بلاک چینی به ارزش 110,000 دلار

بر اساس گزارش منتشر شده در وب‌‌سایت بازی بلاک چینی F1 Delta Time، یکی از کاربران این بازی رایانه‌‌ای حدود 110,000 دلار را صرف خرید یکی از ماشین‌‌های مسابقه‌‌ای مجازی کرده است. کاربران در این بازی به جمع‌‌آوری ماشین‌‌های کمیاب پرداخته و با یکدیگر به رقابت می‌‌پردازند. همچنین بازی بلاک چینی CryptoKitties نیز در ماه‌‌های اخیر به شهرت بسیار زیادی در میان کاربران گیمینگ رسیده است.

0 105

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب‌‌سایت بازی بلاک چینی F1 Delta Time، یکی از کاربران ماشین مسابقه‌‌ای موجود در سری بعدی این بازی رایانه‌‌ای را به قیمت 415.9 اتریوم یا 110,600 دلار خریداری کرده است.

این ماشین مجازی – “1-1-1” – اولین مدل عرضه شده و کاملا منحصر‌‌به‌‌فرد است و صفحه مذکور وعده داده است که هیچ نسخه دیگری از آن عرضه نخواهد شد. شرکت سازنده این بازی، Animoca Brands، مزایده‌‌ای را به مدت چهار روز برای این مدل محدود برگزار کرد و پس از دریافت 31 پیشنهاد، آن را به کاربر “09E282” به فروش رساند.

شرکت Animoca Brands در اواخر ماه مارس با ارائه‌‌دهنده بازی Formula 1 وارد شراکت شد تا این بازی را عرضه کند. کاربران در این بازی ماشین‌‌های F1 مجازی به دست آورده و با یکدیگر به رقابت می‌‌پردازند. بر اساس وب‌‌سایت رسمی این بازی، در اختیار داشتن ماشین‌‌های خاص مزایای زیادی را دربر خواهد داشت:

این بازی بر اساس جمع‌‌آوری و معامله ماشین‌‌ها‌‌، راننده‌‌ها و قطعات منحصر‌‌به‌‌فرد پیش می‌‌رود – تمامی آنها به عنوان توکن‌‌های غیرقابل تبدیل به پول نقد (NFT) و مبتنی بر استاندارد توکن ERC-721 خواهند بود. توکن‌‌ها در مقادیر محدود و بر طبق سطح نایاب بودن عرضه می‌‌شوند و کمیاب‌‌ترین توکن‌‌ها می‌‌توانند برترین ویژگی‌‌های مسابقه‌‌ای را در اختیار کاربران قرار دهند.

جمع‌‌کردنی‌‌های کریپتویی تا حدودی در میان نوآوری‌‌های جدید قرار دارند و شرکت‌‌ها از فناوری بلاک چین‌‌ برای ردیابی و اعتباربخشی جمع‌‌کردنی‌‌های مجازی بهره می‌‌برند.

در اواخر سال 2017، بازی محبوب مبتنی بر اتریوم CryptoKitties جمع‌‌کردنی‌‌های خود را با قیمت بیش از 12 میلیون دلار به فروش رساند و گران‌‌ترین مورد موجود در بازی چیزی حدود 120,000 دلار قیمت داشت.

ذخایر کلی Cryptokitties نیز همانند بیت کوین ثابت هستند و به همین دلیل نایاب بودن آنها به حفظ ارزش ختم می‌‌شود؛ اما برخلاف بیت کوین، CryptoKitties یکی از مثال‌‌های NFT است که به عنوان دارایی‌‌هایی ناهمگن و نامرئی شناخته می‌‌شوند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.