خروج شرکت Old Mutual از پروژه بیمه دستگاه‌‌های استخراج رمز ارز

شرکت بیمه Old Mutual چند ماه قبل اعلام کرده بود که پروژه‌‌ای جدید را برای بیمه دستگاه‌‌های استخراج رمز ارز راه‌‌اندازی کرده و اکنون به نظر می‌‌رسد که این شرکت از تصمیم قبلی خود منصرف شده است. دلیل اصلی این تصمیم نیز به بی‌‌ثباتی بازار رمز ارزها و همچنین خرابی‌‌ زیاد دستگاه‌‌های استخراج برمی‌‌گردد.

0 77

به گزارش رسانه محلی ITWeb در روز ۱۰ ژوئن، شرکت بیمه پان‌‌آفریقایی Old Mutual به دلیل نبود مقررات مشخص از پروژه قبلی خود یعنی بیمه کردن دستگاه‌‌های استخراج رمز ارز صرف نظر کرده است.

شرکت Old Mutual بعد از تحقیقات گسترده در مورد این صنعت، در نهایت به این نتیجه رسیده است که دستگاه‌‌های مورد استفاده برای استخراج رمز ارزها را بیمه نکند، چرا که ماهیت قانون‌‌گذاری این حوزه هنوز هم مشخص نیست.

این شرکت همچنین به فعالیت‌‌های کلاهبرداری در فضای رمز ارزها، داغ شدن بیش از حد دستگاه‌‌های استخراج و همچنین خرابی زیاد آنها به عنوان دلایل دیگر این تصمیم یاد کرد.

کریستل کولمن (Christelle Colman)، یکی از متخصصین بیمه در Old Mutual، اذعان داشت که “تصمیم گرفته‌‌ایم که دیگر این مورد را بیمه نکنیم، چرا که ارزیابی ریسک آنها بسیار دردسرساز است و همچنین نهادهای قانون‌‌گذار زیادی به دلیل کلاهبرداری‌‌های مربوط به پول‌‌شویی و جرایم اینترنتی بر آنها تمرکز ویژه دارند.” کولمن اضافه کرد:

همچنین این صنعت بسیار بی‌‌ثبات است که بسیاری از سرمایه‌‌گذاران پرمخاطره را به سمت خود می‌‌کشاند، بنابراین هیچ ارزیابی ریسک مناسبی را نمی‌‌توان در مورد ساختار این نوع بازار انجام داد. حتی انجام دادن یک ارزیابی کامل از لیست کالاهای موجود در این فضا نیز مشکل است، چرا که ارزش سخت‌‌افزارهای این‌‌چنینی معمولا تورمی بوده و تایید اعتبار آنها تقریبا غیرممکن است، زیرا عمدتا از شرکت‌‌های واقع در شرق دور تامین می‌‌شوند.

شرکت Old Mutual در ماه ژوئیه سال گذشته تحقیقی را در مورد صرفه‌‌جویی و نظارت بر سرمایه‌‌گذاری‌‌های سالیانه در آفریقای جنوبی منتشر کرد که از شرکت‌‌کنندگان در مورد میزان آگاهی و همچنین گرایش عمومی نسبت به رمز ارزها سوالاتی پرسیده بود. این مطالعه نشان می‌‌داد که پاسخ‌‌دهندگان به صورت کلی دیدگاهی مثبت نسبت به رمز ارزها داشتند و ۳۸% از آنها با این جمله موافق بودند که “ای کاش پیش از این در رمز ارزها سرمایه‌‌گذاری می‌‌کردم” و ۷۱% موافق بودند که “می‌‌توان پول بسیار زیادی را با استفاده از آنها به دست آورد.”

در همان حال، ۴۳% از شرکت‌‌کنندگان با این گفته موافق بودند که “آنها به سرانجامی بد ختم خواهند شد، مانند شرکت‌‌های هرمی” و ۵۳% اذعان داشتند که با نحوه کارکرد رمز ارزها آشنایی ندارند. از لحاظ آگاهی کلی، ۴۰% از پاسخ‌‌دهندگان عنوان کردند که تا حدودی با آنها آشنایی دارند، در حالی که ۶۰% اذعان داشتند با رمز ارزها آشنایی ندارند.

همانطور که در ژانویه سال جاری گزارش شد، بانک رزرو آفریقای جنوبی یک مقاله مشاوره‌‌ای را منتشر کرد که به ارزیابی مزایا و ریسک‌‌های رمز ارزها می‌‌پرداخت. دولت آفریقای جنوبی در این مقاله اظهار داشته بود که قصد ندارد معامله رمز ارزها یا پرداخت‌‌های رمز ارزی را در حال حاضر ممنوع کند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.