خانه یا محل کار خود را با استفاده از یک ریگ استخراج گرم کنید

استخراج بیت کوین انرژی زیادی برای راه‌‌اندازی پردازشگرها صرف می‌‌کند و این منجر به ایجاد گرمای زیادی می‌‌شود. به‌‌علاوه ما انرژی زیادی برای گرم کردن محیط زندگی خود مصرف می‌‌کنیم. آیا می‌شود از گرمای حاصل از استخراج در زندگی روزمره استفاده کرد؟ این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازد.

0 113

بحث بر سر اینکه استخراج بیت کوین به طور دقیق چه قدر آسیب به سیاره‌‌ ما می‌‌زند، تمام ناپذیر است. با این حال تقریبا همه قبول دارند که کاهش مصرف انرژی سودمند است و باید به هر طریقی انجام شود. در نتیجه وقتی گزینه‌‌ای وجود ندارد، جایگزین‌‌های دیگری برای افزایش بهره‌‌وری وجود خواهد داشت.

شرکت استخراج کانادایی هیت ماین (Heatmine) که در کبک قرار دارد، بیشتر انرژی مورد نیاز خود را از طریق منابع تجدید پذیر تامین می‌‌کند. این شرکت با جمع‌‌آوری و استفاده مجدد از گرمای تولید شده، به کار خود ادامه می‌‌دهد و سعی می‌‌کند دوستدار طبیعت باشد.

آب داغ

اولین اقدام شرکت برای استفاده مجدد از گرمای هدر رفته، این بود که در انبار شرکت از گرمای اضافی موجود در ریگ‌‌های استخراج برای گرم کردن آب استفاده کرد. از آن‌‌جا که کبک آب‌‌وهوای سردی در ۱۰ ماه سال دارد، هیت ماین این سیستم را طراحی کرده تا گرمای ریگ‌‌های استخراج را به جایی که به آن نیاز است ارسال کند.

اخیرا یک طرح آزمایشی اجرا شد که در آن با نصب ابزارهای هیت ماین در یک گلخانه، از گرمای حاصل از استخراج برای رشد توت‌‌فرنگی استفاده شد. با انجام این طرح، هزینه‌‌های گرمایشی ۷۵ تا ۱۰۰ درصد کاهش یافت، و این به معنی این است که تولیدکننده‌‌ی توت‌‌فرنگی می‌‌توانند با توت‌‌فرنگی‌‌های وارداتی از کشورهای گرمسیری رقابت کند.

اکنون هیت ماین در حال کار کردن بر روی خانه‌‌ها و مشاغل برای دستیابی به طرح مورد نظر است. مطابق طرح وبسایت هیت ماین، یک ریگ هیت ماین که بیرون از خانه نصب شده می‌‌تواند چند اتاق و یک استخر شنای داخل حیاط را گرم کند. و یا یک شرکت می‌‌تواند از واحدهای چندگانه برای پوشش یک سطح وسیع‌‌تر استفاده کند. هر منبع گرما می‌‌تواند ۷۵،۰۰۰BTU در ساعت تولید کند که این مقدار انرژی بیش از ۳۰۰ متر مربع را گرم می‌‌کند.

هیت ماین برنامه دارد در کانادا گسترش پیدا کند و نگاهی هم به مناطق سردسیری از ایالات متحده که در آن‌‌ها هزینه‌‌ی برق پایین است، دارد.

این یکی از ساده‌‌ترین روش‌‌ها برای حذف رد پاهای کربن در دنیای امروز است، در حالی‌‌که راه‌‌حل‌‌های طولانی‌‌مدت برای مصرف انرژی بیت کوین باید تکامل یابد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.