حمله تند عضو هیات اجرایی بانک مرکزی اروپا به بیت کوین

بلومبرگ روز 15 نوامبر گزارش داد که Benoit Coeur، عضو هیأت اجرایی بانک مرکزی اروپا (ECB)، بیت کوین (BTC) را ” فرزند شیطانی بحران مالی 2008 خطاب کرد.

0 91

طبق گزارشات، Coeur ، اظهارات تند خود را در بانک بین‌المللی (BIS) در بازل (Basel) بیان کرد. مدیر آژانس BIS، آگوستین کارستنس (Augustin Carstens) نیز پیش از این با نگاه شکاکانه‌ای در مورد کریپتو صحبت کرده بود، بخصوص اینکه بیت کوین را “ترکیب یک حباب، ترفند پانزی و یک فاجعه زیست محیطی” توصیف کرد.

Coeur با اشاره به عواقب ورشکستگی برداران لمان (Leman Brothers) در پاییز سال 2008 ، نقطه اوج بحران اقتصادی، رکود اقتصادی جهانی، و در نتیجه منطق بحث برانگیز اینکه “بیش از حد بزرگ است که شکست بخورد “برای مداخله دولت از این نوآوری ده ساله انتقاد کرد.

” تعداد کمی از مردم به یاد دارند که ساتوشی [ناکاموتو، مخترع بیت کوین] بلاک اولیه (genesis Block) را با یک عنوان خبری ” تایمز ” از ژانویه سال 2009 در مورد کمک مالی بانک‌های ایالات متحده تعبیه کرد. به عبارت دیگر، بیت کوین فرزند شیطانی بحران مالی است.”

پس از این آغاز طوفانی، Coeur همچنان به اشاره بر پیگردهای روزانه‌ی مقامات پولی بین‌المللی نسبت به توکن‌های ارز رمز و فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) ادامه داد و در عین اشاره بر منافع گسترده، ادعا کرد که “توافق گسترده‌ای وجود دارد که یک ارز دیجیتالی بانک مرکزی، در هر شکلی که باشد نمی‌تواند در دهه‌ی آینده صادر شود.”

موضع کارمندان ECB مخالف بیانات دیروز کریستین لاگارد (Christine Lagarde) مدیر عامل صندوق بین المللی پول (IMF) است. لاگراد در سخنرانی خود در جشنواره فینتک سنگاپور روز 14 نوامبر، جامعه بین المللی را تشویق کرد که تایید ارزهای دیجیتالی صادر شده توسط بانک مرکزی (CBDC) را در نظر بگیرد و عنوان کرد که آنها “می‌توانند اهداف سیاست عمومی” علی‌الخصوص”مشارکت مالی” را برآورده کنند.

استدلال Coeur‌ نیز مستقیما مخالف استنلی یونگ (Stanley Yong)، مدیر عامل اجرایی بلاک چین IBM برای خدمات مالی و یکی از افراد کارآزموده‌ی بانک مرکزی سنگاپور، مرجع پولی سنگاپور است.

یونگ در این هفته اعلام کرد که CBDCها “تنها راه” کاهش “انواع خطرات ناشی از بحران لمن (Lehman) در سال 2008” هستند و می‌توانند به طور خاص از توقف سیستم تسویه – یک شکست سیستمی که در دروان سقوط لمان سیستم‌های مالی در چندین کشور تحت تاثیر قرار داد- جلوگیری کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.