حذف گزینه سپرده گذاری و برداشت پول در صرافی رمز ارز بیت فاینکس‌‌

صرافی رمز ارز بیت فاینکس‌‌ مدت‌‌هاست که مشغول مشکلات قانونی پیش آمده از جانب دادستانی کل ایالات نیویورک است. این صرافی دیروز سپرده‌‌گذاری و برداشت پول را از گزینه‌‌های حساب کاربری برداشت و همین امر نگرانی‌‌هایی را به وجود آورده است. البته مقامات این صرافی اعلام کرده‌‌اند که این مشکل تنها به دلیل یکی از تامین‌‌کنندگان اینترنت این صرافی می‌‌باشد و خطری سرمایه کاربران را تهدید نمی‌‌کند.

0 99

بر اساس توییت صرافی رمز ارز بیت فاینکس‌‌ (Bitfinex) در روز 31 مه، این شرکت گزینه سپرده گذاری و برداشت پول خود را به صورت موقتی حذف کرده است.

توییت بیت فاینکس‌‌ اعلام می‌‌کند که

این تغییر به دلیل مشکلات پیش آمده توسط یکی از تامین‌‌کنندگان اینترنت اعمال شده است. و سرمایه‌‌ها در کیف پول سرد کاملا ایمن هستند. وضعیت هرچه زودتر به حالت عادی باز خواهد گشت. از تمامی کاربران به دلیل مشکلات به وجود آمده عذرخواهی می‌‌کنیم.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری بیت فاینکس‌‌، لینک‌‌های مربوط به کیف پول‌‌های آنلاین صرافی را پست کرده است، تا این اطمینان به دست آید که هیچ تراکنشی در کار نیست و سرمایه کاربران کاملا ایمن است.

همانطور که قبلا نیز گزارش شده است، شرکت‌‌های بیت فاینکس‌‌ و تتر برای مدتی در مرکز توجهات انجمن رمز ارز قرار گرفته‌‌اند. لتیتا جیمز (Letitia James)، دادستان کل ایالت نیویورک (NYAG) در اواخر ماه آوریل این دو شرکت را به پنهان کردن ضرر مالی 850 میلیون دلاری متهم کرد که می‌‌توانست به سرمایه‌‌گذاران نیویورکی ضرر مالی بزند.

بر اساس مدارک دادگاهی در آن زمان، بیت فاینکس‌‌ هرگز ضرر مالی مذکور را به سرمایه‌‌گذاران خود اطلاع نداد و مدیران اجرایی این شرکت و همچنین شرکت تتر مشغول دسته‌‌ای از تراکنش‌‌ها بودند. در نتیجه این تراکنش‌‌ها، بیت فاینکس‌‌ اجازه دسترسی به 900 میلیون دلار از ذخایر تتر را به دست آورد. بیت فاینکس‌‌ حدود 700 میلیون دلار از سرمایه‌‌های تتر را برداشت و از آن برای پنهان کردن ضررهای مالی و ناتوانی در مدیریت برداشت پول توسط مشتریان استفاده کرده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.