حذف قیمت خودرو و مسکن از سایت‌های ارائه آگهی خرید و فروش

به گزارش فینمگ به نقل از تسنیم، سایت‌هایی مانند دیوار، شیپور و باما از دیشب به دستور پلیس فتا قیمت خودروها را از صفحات آگهی خود حذف کرده اند. این دستور با هدف کاهش هیجان و التهابات بازارهای مذکور و تعدیل قیمت‌ خودرو و مسکن انجام شده است، اما با این حال مشخص نیست تاثیر آن چه خواهد بود زیرا تلاش های قبلی مشابه در مورد قیمت ارز و دلار سابق بر این با شکست مواجه شده اند.

0 91

سرهنگ مصطفی نوروزی، رئیس مرکز مبارزه با جرائم ملی و سازمان یافته پلیس فتا اظهار داشت:

حذف قیمت‌های بازار خودرو و مسکن توسط پلیس فتا به مدیران سایت‌های واسط ابلاغ شد. به واسطه فعالیت سودجویان و تعدادی از دلالان فعال در این حوزه و فعالیت گسترده و سازمان‌یافته این افراد در سایت‌های واسط، افزایش بی‌رویه خارج از عرف قیمت خودرو و مسکن را شاهد هستیم.

 

وی ادامه داد:

افزایش قیمت بی‌رویه قیمت خودرو و مسکن باعث ایجاد نگرانی و سردرگمی مصرف‌کنندگان شده و پلیس فتا به منظور ارتقاء امنیت کاربران پیرامون فعالیت در بازا‌رهای آنلاین و سایت‌های درج آگهی در فضای مجازی، جلسات متعددی با مراجعه محترم قضایی برگزار و برابر پیگیری‌های صورت گرفته دستور سرپرست محترم دادسرای ناحیه 31 تهران، حذف قیمت‌های بازار خودرو و مسکن به مدیران سایت‌های واسط ابلاغ شد.

 

این موضوع در حالی است که سایت‌های مذکور هنوز قیمت‌های مسکن را از سایت های خود حذف نکرده‌اند. در همین راستا سایت دیوار در دو توئیت مجزا به اعلان نظر پرداخت:

حذف قیمت خودرو و مسکن از سایت‌های ارائه آگهی خرید و فرو

التهابات بازار خودرو پای معاون دادستان کل کشور را نیز به ماجرای تعیین نرخ باز کرد. جاوید نیا در گفتگو با شبکه خبر اظهار داشت:

با توجه به التهاب و تلاطمی که در بازار ایجاد شد برای رسیدن به ثبات و مرجع واحد فعلا قیمت واحد اعلام نمی‌شود تا با بررسی‌های لازم و همکاری با پلیس 110 و ضابطین ارائه دهندگان قیمت‌های نامتعارف در اپلیکیشن های ایرانی شناسایی شوند. وی افزود: مدیران سایت های واسط اعلام کردند هر تصمیمی که گرفته شود را اجزا خواهند کرد لذا قرار شد فعلا قیمت‌ها را درج نکنند تا سیاست‌گذاری لازم صورت پذیرد.

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.