حذف شدن 9 کوین از پلتفرم صرافی رمز ارز Poloniex در ایالات متحده

قانون‌‌گذاری رمز ارز‌‌ها یکی از چیزهایی است که هنوز هم چارچوب مشخصی در آمریکا پیدا نکرده است و همین مسئله باعث شده که بسیاری از شرکت‌‌های رمز ارز‌‌ی و بلاک چینی از این کشور خارج شوند. صرافی Poloniex نیز اعلام کرد که از این پس گزینه مربوط به معاملات 9 کوین را در اختیار مشتریان آمریکایی خود قرار نخواهد داد، چرا که واکنش قانون‌‌گذاران آمریکایی در مورد آنها به هیچ وجه مشخص نیست.

0 90

بر اساس اعلامیه رسمی صرافی رمز ارز‌‌ Poloniex در روز 16 مه، این شرکت 9 کوین را به دلیل قوانین نامشخص از پلتفرم خود در ایالات متحده حذف خواهد کرد.

از روز 29 مه، شرکت Poloniex دیگر گزینه معاملات

(Ardor (ARDR)، Bytecoin (BCN)، Decred (DCR)، GameCredits (GAME)، Lisk (LSK)، Nxt (NXT و (Omni Layer (OMNI) ، Augur (REP

را برای مشتریان ساکن در ایالات متحده ارائه نخواهد داد و این رمز ارز‌‌ها تنها برای مشتریان دیگر در دسترس خواهند بود.

صرافی Poloniex اعلام کرد که این تصمیم به دلیل محیط مقرراتی نامشخص در این کشور اتخاذ شده است. این صرافی اذعان داشت،

مشخص نیست که آیا قانون‌‌گذاران آمریکا این دارایی‌‌ها را به عنوان اوراق بهادار محسوب خواهند کرد یا خیر.

جایگاه قانونی رمز ارز‌‌ها در ایالات متحده نامشخص باقی مانده است. همانطور که قبلا نیز گزارش شده است، والری زپانیک، عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) که با نام “سزار کریپتو” شناخته می‌‌شود، اذعان داشت که اگر پلتفرم‌‌ها به دنبال عرضه اولیه توکن صرافی (IEO) باشند، ممکن است با مشکلات قانونی روبرو شوند. زپانیک عنوان کرد،

اگر IEO ها ثبت نشده باشند، دارای ارائه‌‌دهنده آمریکایی باشند یا در بازارهای ایالات متحده فعالیت‌‌کنند، مطمئنا با مشکلاتی روبرو خواهند شد.

کمیسیون SEC در اوایل ماه آوریل چارچوبی را توسط زپانیک و یک عضو کمیسیون دیگر با نام بیل هینمن ارائه داد تا به شرکت‌‌کنندگان در بازار کمک کنند از ماهیت دارایی‌‌های دیجیتالی خود و قرارگیری آنها در لیست اوراق بهادار مطلع شوند.

جی کلیتون، رئیس کمیسیون SEC و کریستوفر جیانکارلو، رئیس کمیسیون معاملاتی کالاهای آتی آمریکا (CFTC) اوایل ماه جاری بر ضرورت یادگیری هرچه بیشتر این کمیسیون‌‌ها در مورد دارایی‌‌های دیجیتالی و فناوری بلاک چین تاکید کردند. جیانکارلو اضافه کرد که CFTC باید “قادر باشد با استفاده از منابع داده مختلف شامل بلاک چین ها و شبکه‌‌های غیرمتمرکز تحلیل‌‌هایی را در مورد این فضا انجام دهد، بدون اینکه نیازی به سازمان‌‌های خودنظارت‌‌گر و واسطه‌‌های بازاری داشته باشد.”

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.