حجم معاملات بیت کوین‌‌ نشانه‌‌های مثبتی از بازار گاوی را نشان می‌‌دهد

سرمایه‌‌گذاران بیت کوین‌‌ در حال سپری کردن روزهای خوبی هستند، چرا که آمارهای مربوط به سه‌‌ماهه دوم سال 2019 نشان می‌‌دهند بازار گاوی رمز ارزها شروع شده است. بنابر گفته‌‌های تام لی، حتی با وجود مشکلات به وجود آمده برای تتر، این استیبل کوین شاهد سرکوب زیادی از جانب بازار نبوده و بازار به شیوه‌‌ای مثبت به کار خود ادامه داد. همین امر مثبت بودن گرایش به رمز ارزها را به خوبی نشان می‌‌دهد.

0 94

بر اساس گزارش Diar در روز 30 آوریل و به نقل از پلتفرم تحلیلی TokenAnalyst، تراکنش‌‌های داخل زنجیره (On-chain) در شبکه بیت کوین‌‌ در حال ثبت رکوردهایی هستند که از سال 2017 تاکنون مشاهده نشده‌‌اند.

در ادامه روندی که از اواخر ماه مارس آغاز شد، حجم تراکنش‌‌های داخل زنجیره در ماه آوریل به بالاترین حد خود در دوره‌‌ای 14 ماهه رسیده است. Diar خاطرنشان می‌‌کند که این حجم مشابه آمارهای ژوئن 2018 است، زمانی که قیمت بیت کوین‌‌ حدود 7,000 دلار بود.

با این حال، علاوه بر نشان دادن افزایش استفاده واقعی از رمز ارزها، دلیل اصلی این بازار گاوی همچنان داد و ستد و معاملات سهام است.

محققین این شرکت تاکید کردند، “ارزش داخل زنجیره هردوی بیت کوین‌‌ و دلار آمریکا هنوز هم از روندهای قیمتی پیروی می‌‌کنند، بدین معنی که پادشاه رمز ارزها (بیت کوین‌‌) باید به مدت دو سال ردپای ثابتی را در خارج از معاملات دیگر بر جای بگذارد.”

حجم معاملات به صورت کلی از سال 2017 تاکنون روند نزولی و خرسی داشته است.

سه‌‌ماهه اول 2019 نیز از این قاعده مستثنی نبود و شاهد کاهش 35 درصدی در حجم معاملات نسبت به سه‌‌ماهه آخر 2018 بودیم؛ همان دوره‌‌ای که قیمت بیت کوین‌‌ از 6,500 دلار به 3,100 دلار رسید.

Diar اضافه کرد، “سه‌‌ماهه دوم سال 2019 نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.”

با این وجود، دیدگاه تحلیلگران بازار مثبت به نظر می‌‌رسد. بعد از اینکه گزارش صندوق سرمایه گذاری دارایی‌‌های دیجیتالی Adament Capital نشان داد بازار خرسی رمز ارزها در حال پایان یافتن است، بنیان‌‌گذار مشترک Fundstrat Global Advisors، تام لی روز پنجشنبه اذعان داشت که بازار گاوی رمز ارزها شروع شده است.

دلیل خوش‌‌بینی لی این بود که با وجود مشکلات قانونی به وجود آمده برای صرافی رمز ارز بیت فاینکس (Bitfinex) و شرکت خواهر آن استیبل‌‌کوین تتر (USDT)، باز هم شاهد سرکوب بلندمدت از جانب بازار نبودیم و بازار به پیشرفت خود ادامه داد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.