حجم تراکنش‌‌های داخل زنجیره اتریوم در سال 2018 به اوج خود رسید

با وجود نزول شدید بازار رمز ارزها، حجم تراکنش‌‌های اتریوم رکورد جدیدی را بر جای گذاشته است. شرکت تحلیلی Diar این نکته را خاطرنشان کرده است که حتی نزول 80 درصدی قیمت این رمز ارز هم باعث جلوگیری از خرید و فروش آن نشده است و همین مسئله امیدهای بسیاری را برای آینده اتریوم به وجود آورده است.

0 81

بر اساس گزارش شرکت تحلیلی Diar در روز 21 ژانویه، نرخ تراکنش‌‌های داخل زنجیره (On-Chain) اتریوم در دسامبر 2018 به بالاترین حد خود رسید.

نرخ تراکنش‌‌های داخل زنجیره اتریوم در دسامبر 2018 به 115 میلیون رسید، که به جز فعالیت آن بعد از هک DAO در سال 2016 بالاترین رکورد ثبت‌‌شده است. Diar عنوان کرد: “از لحاظ تراکنش‌‌های داخل زنجیره، اتریوم از ماه اکتبر به ثبات رسیده است و چیزی حدود 17-16 میلیون تراکنش را به صورت ماهیانه ثبت می‌‌کند”.

On-Chain Ethereum transaction Volumes

حجم تراکنش‌‌های داخل زنجیره اتریوم. منبع: Diar

از سوی دیگر، نرخ دلاری تراکنش‌‌های داخل زنجیره در کمترین حد دوره 22 ماهه قرار دارد. این آمار در سال گذشته برابر با 815 میلیون دلار آمریکا بوده است، در حالی که در پایان سال 2017 به 1.1 میلیارد دلار رسیده بود. همچنین Diar عنوان کرد:

افت 97 درصدی نرخ تراکنش‌‌های داخل زنجیره از اوج خود در ماه ژانویه به کمترین مقدار خود در دسامبر 2018 اصلی‌‌ترین دلیل کاهش 80 درصدی قیمت اتریوم است.

U.S. dollar value of on-chain transactions

نرخ دلاری تراکنش‌‌های داخل زنجیره. منبع: Diar

بر اساس گزارش Diar، کارمزدها به احتمال زیاد تاثیر چندانی بر رشد ندارند، چرا که تراکنش‌‌های داخل زنجیره اتریوم یکی از کمترین مقادیر کارمزد را نیاز دارند.

هاردفورک کونستانتینوپل در شبکه اتریوم اخیرا به دلیل مشکل امنیتی به تعویق افتاد.

بر اساس ChainSecurity، شرکت حسابرسی قراردادهای هوشمندی که مشکل امنیتی مذکور را پیدا کرد، ارتقاء کونستانتینوپل کارمزد کمتری را برای تراکنش‌‌های انجام‌‌گرفته در شبکه اتریوم فراهم می‌‌آورد.

این مشکل امنیتی احتمال بروز Reentrancy Attacks را افزایش می‌‌دهد که از طریق استفاده از دستورات خاص در قراردادهای هوشمند اتریوم انجام می‌‌پذیرد. این مشکل به حمله‌‌کنندگان احتمالی اجازه می‌‌دهد با استفاده از ارسال درخواست‌‌های متعدد به قراردادهای هوشمند از آن‌ها رمز ارز به سرقت ببرند و در عین حال اطلاعات اشتباهی را در مورد تراز واقعی اتریوم خود نشان دهند.

بعد از برطرف کردن این مشکل، ارتقاء کونستانتینوپل می‌‌تواند کارمزد بسیاری از تراکنش‌‌ها را کاهش دهد که به نوبه خود باعث استفاده بهتر از ذخایر موجود خواهد شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.