حجم تراکنش‌‌های اتریوم در اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز رکوردی جدید را بر جای گذاشت

آمارها نشان می‌‌دهند که حجم تراکنش‌‌های انجام شده در اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز اتریوم رشد بسیار مناسبی داشته‌‌اند، اما تعداد اپلیکیشن‌‌ها همچنان رضایت‌‌بخش نیست و افزایش چندانی را به خود ندیده‌‌اند. البته انتظار می‌‌رود که با افزایش قیمت رمز ارز‌‌ها و ادامه بازار گاوی، توسعه‌‌دهندگان بیشتری به دنبال گسترش چنین اپلیکیشن‌‌هایی باشند تا بسترهای بیشتری برای تراکنش‌‌ها به وجود آیند.

0 98

 

حجم تراکنش‌‌های اتریوم در اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز رکوردی جدید را بر جای گذاشت

بر اساس گزارش شرکت تحلیلی Diar در روز ۶ مه، حجم تراکنش‌‌های اتریوم در اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز (DApps) رکوردی جدید را بر جای گذاشته است، اما اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز داخل زنجیره (On-chain) همچنان بسیار کم هستند.

حجم تراکنش‌‌های اتریوم ثبت‌‌شده در اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز رکورد مربوط به دسامبر سال گذشته را پشت سر گذاشته است. Diar خاطرنشان می‌‌کند که این آمار رشد روند چهارماهه در حجم داخل زنجیره را نشان می‌‌دهد و تراکنش‌‌ها به عدد ۷۷۶,۰۰۰ رسیده‌‌اند.

Diar همچنین تاکید می‌‌کند که اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز در سال جاری بیش از هر دوره دیگری رشد داشته‌‌اند. تقریبا ۱۳۲ میلیون دلار مبادله‌‌شده در اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز باعث رشد رکورد هشت‌‌ماهه شده است.

حجم تراکنش‌‌های اتریوم در اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز رکوردی جدید را بر جای گذاشت

حجم‌‌های ماهیانه اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز. منبع: Diar

در همان زمان، میزان اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز جدید (۸۸ اپلیکیشن غیرمتمرکز) که در داخل زنجیره به کار گرفته می‌‌شوند هنوز هم پایین بوده و مانند سال ۲۰۱۷ می‌‌باشند. Diar چنین می‌‌نویسد:

ماه گذشته نیز شاهد کاهش به‌‌کارگیری اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز جدید از سپتامبر ۲۰۱۸ بودیم. میزان استفاده از آنها در انتهای سال گذشته به اوج خود رسید

در اواخر ماه آوریل، ویتالیک بوترین، بنیان‌‌گذار مشترک اتریوم، پیشنهاد داد که باید پاداش سپرده‌‌گذاری بیشتری در الگوریتم اثبات سهام (PoS) در نظر گرفته شود. بر اساس این پیشنهاد، ۲,۰۹۷,۱۵۲ اتریوم در سال عرضه خواهند شد، در حالی که ۱۳۴,۲۱۷,۷۲۸ برای سپرده‌‌گذاری و اعتباربخشی تراکنش‌‌ها به کار می‌‌روند. همین مسئله به بازده سالیانه ۱.۵۶% برای سپرده‌‌گذاران ختم خواهد شد.

کوین‌‌تلگراف اخیرا گزارش داد که در ماه آوریل، تراکنش‌‌های داخل زنجیره در شبکه بیت کوین رکوردهایی را ثبت کرده است که از آوریل ۲۰۱۷ مشاهده نشده بودند.

منبع: https://cointelegraph.com/news/report-ether-transaction-volume-on-dapps-register-new-all-time-high

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.