جک دورسی: برنامه Bitcoin-Friendly Cash دومین برنامه محبوب اپل است

در طول یک دهه از زمان راه‌اندازی آن در سال ۲۰۰۹، شرکت فین‌‌تک Square ایجاد شده توسط جک دورسی (مدیرعامل توییتر) تبدیل به پلتفرم پرداخت دیجیتالی ۲۹ میلیارد دلاری شده است که برای کاربران پول ارسال و دریافت می‌کند و همچنین بیت‌کوین می‌خرد.

0 84

در ۳ فوریه، دورسی برنامه Square Cash را معرفی کرد که به عنوان Cash App نیز شناخته می‌شود. این برنامه یکی از بهترین برنامه‌های پرداخت موبایلی در سراسر ایالت متحده آمریکاست و دومین برنامه محبوب در App Store نیز می‌باشد.

چگونه SQUARE به این سرعت رشد کرد؟

مانند هر استارت‌آپ دیگری که سریع رشد می‌کند، SQUARE با هدف سلطه بر بازار بدون دسترسی به پایانه‌های فروش و پرداخت از طریق کارت اعتباری کار خود را آغاز کرد.

پیش از این، گزارش شده بود که پذیریش کارت‌های اعتباری بدون ثبت غیرقانونی است و این موضوع برای ارائه‌کنندگان خدمات مالی به ویژه‌ کسب‌وکارهای کوچک شرایط سختی را به وجود آورده بود. این برنامه پس از شروع کار خود به عنوان یک سرویس پرداخت، از قابلیت پرداخت‌های همتا به همتا موبایلی خود رو نمایی کرد. اگرچه برخی از تحلیل‌گران معتقدند که اضافه‌ کردن بیت‌کوین به برنامه Square Cash از سوی رسانه‌ها خیلی پرسروصدا بود و این موضوع را به عنوان عامل جذابیت و موفقیت این برنامه می‌دانند.

در ماه نوامبر ۲۰۱۷ زمانی که برنامه Square Cash امکان خرید بیت‌کوین را برای کاربران برنامه موبایلی خود فراهم کرد، حدود ۱۶ میلیارد دلار به ارزش این شرکت افزوده شد.

پس از گذشت ۱۳ ماه از آن زمان، حتی با وجود سقوط بازار رمز ارزها در سال ۲۰۱۸، ارزش فعلی این شرکت به ۲۹ میلیارد دلار رسیده است. یعنی ۱۳ میلیارد دلار از آن زمان بیشتر شده است.

Square stock Feb 2019

هسته اصلی مدل کسب‌وکار Square Cash متکی به برنامه پرداخت موبایلی آن است که به کاربران امکان ارسال و دریافت پرداخت را به کامزد پایینی می‌دهد.

اضافه کردن بیت‌کوین به برنامه نشانگر تصویری از آینده روشن این برنامه تلفن همراه است، چراکه این شرکت را پیشرو در صنعت معرفی می‌کند.

جک دورسی در اوایل این هفته در برنامه Joe Rogan Podcast گفته است که:

نمی‌دانم بیت‌کوین به عنوان ارز اینترنتی باقی خواهد ماند یا خیر، او بدون شک بخشی از عملکرد برنامه ما تا به امروز بوده است. تمام آزمایش‌هایی که از بیت‌کوین شده است، نشانگر این است که این ارز اصول لازم و کافی را برای ارز بودن دارد. بیت‌کوین در اینترنت زاده شد، در اینترنت توسعه یافت و در اینترنت آزمایش شد، بیت‌کوین بخشی از اینترنت است

در مصاحبه قبلی او، گفته بود که بیت‌کوین توانایی تبدیل شدن به تنها پول جهان را ظرف ده سال آینده دارد که این موضوع میزان خوشبینی او نسبت به رشد طولانی مدت بیت‌کوین را نشان می‌دهد.

آیا برنامه SQUARE می‌تواند نرخ رشد خود را افزایش دهد؟

تحلیل‌گر وال استریت پیش‌بینی می‌کند که SQUARE ظرف چند آینده با قدرت به مسیر خود ادامه خواهد داد، چراکه این شرکت در زمینه نوآوری تمرکز کرده است.

جدیدترین محصول این شرکت Square Card است که از طریق آن به محض ورود به برنامه امکان برداشت یا استفاده از وجوه ممکن می‌شود. برخی از تحلیل‌‌گران معتقدند که این ویژگی تاثیر زیادی در رشد شرکت‌ها خواهد داشت، چراکه از طریق آن امکان دادوستدهای مالی به راحتی انجام خواهد شد.

Jack Dorsey: Bitcoin-Friendly Cash App is Now 2nd Most Popular Apple Application 1

در ۳ ژانویه، غول پرداخت دیجیتال آمرتا آوهوجا (Amrita Ahuja) را به عنوان رئیس امور مالی شرکت استخدام کرد. آهوجا یکی از مدیران سابق Blizzard Entertainment است و می‌تواند کمک شایانی در زمینه ساخت و افزایش مقیاس‌پذیری شرکت کند.

دورسی در آن زمان گفت که:‌

آمرتا توانایی بررسی و ایجاد تعادل فرصت‌ها را برای کسب‌وکار ما به ارمغان خواهد آورد. او به تقویت نظم و انضباط در شرکت ما و همچنین ساخت و افزایش مقیاس‌پذیری کمک خواهد کرد.

تحلیل‌گران انتظار دارند که این شرکت همچنان رشد چشمگیری را در زمینه‌ّهای مختلف این کسب‌وکار بدست آورد. بدون شک یکی از این زمینه‌ها استفاده از بیت‌کوین و کارت نقدی است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.