جک دورسی: ادغام لایتنینگ با اپلیکیشن Square Cash قطعی است

دورسی طی صحبت‌‌های خود در پادکست استفان لیورا (Stephan Livera) ، در بحث راجع به ایده آل‌‌های لایتنینگ و اعتقاد شخصی‌‌اش به این پروتکل، نظراتی همسو با نظرات الیزابت استارک (Elizabeth Stark)، مدیرعامل لاتنینگ لبز (Lightning Labs) مطرح کرد.

0 89

پاسخ وی به این سوال که آیا این امر منجر به ادغام این پروتکل با اپلیکیشن خواهد شد یا خیر، بسیار منصفانه بود.

او گفت: “ما دوست داریم که بیت‌‌کوین تا جایی که ممکن است سریع و کارآمد و عملی کند، و این شامل بررسی ثبت نام و پایانه فروش ما نیز می‌‌شود.

مساله “احتمال” وقوع این امر نیست (حتما اتفاق خواهد افتاد)، بلکه مساله “زمان” وقوع آن و این مساله است که چطور می توانیم از دستیابی به بهره وری و سرعتی که نیاز داریم اطمینان حاصل کنیم؟

این نظرات فقط چند روز پس از آن مطرح شد که دورسی شخصا از بیت‌‌کوین در توییتر حمایت کرد و برای مشارکت در relay transaction تورچ (Torch) شبکه لایتنینگ قبول دعوت کرد. این نوآوری، که ماه گذشته آغاز شد، شامل relay transaction ارسال شده بین کاربران شبکه، افزایش آگاهی و آزمایش قابلیت‌‌های فنی آن است.

خود این مصاحبه پادکستی نیز در پس فعالیت‌‌های تورچ سازماندهی شد.

دورسی به صورت خلاصه گفت:

آنچه که می‌‌خواهم در رابطه با مدیریت یک کسب و کار بدانم این است که ما چگونه همچنان به گسترش این آزادی ادامه دهیم، چطور می‌‌توانیم شهروندان خوب این جامعه باشیم ... کمک به این جامعه موجب می‌‌شود که این امر بدون هیچ ضرر و زیانی به وقع بپیوندد... چیزی که همراه با مشارکت میسر می‌‌شود

تاکید و سرمایه گذاری دورسی روی بیت‌‌کوین

همچنان که لایتنینگ از لحاظ مقیاس و پایداری به رشد خود ادامه می‌‌دهد، تورچ نیز به سرعت توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. غیر از جک دورسی، چهره‌‌های شناخته شده گوناگونی از جامعه رمز ارزها نیز این پروژه را عمومی کرده‌‌اند.

جدای از این مسائل، دورسی به قطعیت اعلام کرد که بیت‌‌کوین اولین انتخاب برای رمز ارز بومی اینترنت است.

وی طی نظرات دیگری که در توئیتر به اشتراک گذاشت، راجع به عدم توجه به مالکیت آلت‌‌کوین‌‌های ابراز نگرانی کرد، و در پادکست مذکور افزود که در عوض هر گونه عملکرد ذخیره ارزش می‌‌تواند بر روی پلتفرم بیت‌‌کوین صورت بگیرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.