جکسون، عضو SEC فکر می‌‌کند که رگولاتوری ETF بیت‌‌کوین را تایید خواهد کرد

طبق گفته یکی از اعضای SEC، این احتمال وجود دارد که صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌‌کوین (BTC) بتواند تاییدیه رگولاتور اوراق بهادار ایالان متحده را به دست بیاورد. این نظرات توسط نشریه سیاسی کانگرشنال کوارترلی (Congressional Quarterly) گزارش شده است.

0 79

رابرت جی جکسون جونیور (Robert J. Jackson Jr.)، تنها عضو دموکرات کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) گفت که با وجود رد درخواست‌‌های ETF در سال گذشته، این شیوه بالاخره تغییر خواهد کرد.

طبق بخشی از مصاحبه که طبق گزارشات در توئیتر فاش شد و نشر پیدا کرد، جکسون به این مجله سیاسی گفته است که “در نهایت، من فکر می‌‌کنم کسی پیدا خواهد شد که با استانداردهایی که ما تعیین کرده‌‌ایم مطابقت داشته باشد؟ من امیدوارم، بله، و فکر می‌‌کنم که چنین اتفاقی بیفتد. ”

درخواست‌‌های متعدد ETF همگی ملاحظاتی را که SEC در سال ۲۰۱۸ تعیین کرده بود، در نظر گرفتند، اما همه آنها یا در نهایت رد شدند و یک جواب “نه” گرفتند یا برای دریافت نتیجه نهایی با تاخیر مواجه شدند.

یکی از اپراتورها به نام ون‌‌اک (VanEck) وارد گفتگوی فراگیری با SEC شد و به نگرانی‌‌های مختلفی که در مورد محصولش دارد اشاره کرد. ماه گذشته، تعطیلی دولت آمریکا باعث شد که این درخواست به طور موقت پس گرفته شود و یک هفته بعد مجددا مطرح شد.

جکسون هنگام بحث در مورد درخواست‌‌های قبلی، برای اینکه نشان دهد که رویکردها چگونه همراه با بازار تغییر می‌‌کنند، به تلاش تایلر (Tyler) و کمرون وینکلووس ( Cameron Wiklevoss) برای دریافت تاییدیه ETF در ماه مارس ۲۰۱۷ اشاره کرد.

هنگامی که SEC در ماه مارس همان سال اپلیکیشن ETF دوقلوهای وینکلووس را رد کرد، بازارهای بیت‌‌کوین با نوسانات شدیدی مواجه شدند و این پدیده‌‌ای است که از آن زمان به بعد شدیدا کاهش یافته است.

او در ادامه گفت: “در آن زمان وضعیت به گونه‌‌ای بود که خطر دستکاری و آسیب دیدن افراد بسیار بالا بود. مسائل مربوط به نقدینگی در بازار بسیار جدی بود. ”

هستر ام. پیرس (Hester M. Peirce)، عضو SEC ایالات متحده نیز پیشتر نارضایتی خود از عدم تایید ETF بیت‌‌کوین در جولای ۲۰۱۸ را اعلام کرد و عنوان کرد که SEC با این تصمیم مرتکب اشتباه بزرگی شده است.

منابع دیگر، از جمله یکی از حامیان کریپتوکارنسی به نام آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) نیز گفته‌‌اند که موضوع، زمان تایید ETF در ایالات متحده است، نه احتمال تایید آن؛ اما برخی از آنها نیز در مورد سودمندی آن در صنعت، شک و تردید دارند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.