جوزف لوبین : مشکل کسری بودجه صرافی بیت فاینکس‌‌ حل نخواهد شد

صرافی بیت فاینکس‌‌ چندی پیش به این متهم شد که با مشکل کسری بودجه روبرو شده و از ذخایر تتر برای جبران آن استفاده کرده است. همچنین مشخص شده است که استیبل کوین تتر تنها قادر است 74% از کوین‌‌های خود را توسط دلار آمریکا پشتیبانی کند. جوزف لوبین در آخرین سخنان خود به همین مسئله اشاره داشته است و پیامدهای به وجود آمده را بررسی می‌‌کند.

0 89

بر اساس گزارش بلومبرگ در تاریخ 9 مه، جوزف لوبین ، بنیان‌‌گذار شرکت بلاک چینی ConsenSys، در مورد وضعیت به وجود آمده برای صرافی رمز ارز بیت فاینکس‌‌ (Bitfinex) (کسری بودجه صرافی بیت فاینکس‌‌ ) اصلا خوشبین نیست.

لوبین در نشست Fluidity Summit اذعان داشت که

این مسئله مانند مشکلی بسیار بزرگ به نظر می‌‌رسد که احتمالا درست هم نخواهد شد. تتر برای اکوسیستم ما اهمیت زیادی دارد، چرا که توسط سازمان‌‌های مختلف و به منظور نقدینگی بالاتر مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

با این حال، لوبین خاطرنشان کرد که مشکل کسری بودجه صرافی بیت فاینکس‌‌ پیش آمده برای تتر و بیت فاینکس‌‌ می‌‌تواند باعث رشد استیبل کوین‌‌های دیگر شود:

استیبل کوین‌‌های دیگری نیز وجود دارند و فکر می‌‌کنم به خاطر این مسئله طرفداران بیشتری را پیدا خواهند کرد. معتقدم که نتیجه کار بسیار خوب خواهد بود.

همانطور که قبلا در اواخر آوریل گزارش شد، دادستانی کل ایالت نیویورک (NYAG) ادعا کرد که بیت فاینکس‌‌ 850 میلیون دلار از دست داده و سعی داشته از سرمایه‌‌های تتر برای جبران کسری بودجه خود استفاده کند. کمی بعدتر، تتر و بیت فاینکس‌‌ با این اعلامیه به ادعای مطرح شده واکنش نشان دادند که پرونده‌‌ مطرح شده توسط NYAG پر از ادعاهای اشتباه است.”

تتر پیش از این نیز تایید کرده است که توکن‌‌های این شرکت دارای پشتیبانی کامل از دلار نیستند و تنها 74% از کوین‌‌های آن توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌‌شوند.

جوزف لوبین همچنین عنوان کرد که

تمامی قیمت‌‌ها در کل دنیا دستکاری می‌‌شوند. هر زمانی که بازیگران متمول بتوانند وارد کار شده و کاری انجام دهند، باید انتظار چنین چیزی را داشته باشید. بنابراین باید سیستم‌‌های بهتری به وجود آوریم.

کوین‌‌تلگراف ماه گذشته گزارش داد که ConsenSys به دنبال جذب سرمایه‌‌گذاران خارجی است تا 200 میلیون دلار سرمایه به دست آورد. مدیران اجرایی این شرکت با سرمایه‌‌گذارانی در هنگ کنگ و کره جنوبی صحبت کرده‌‌اند اما تاکنون سرمایه‌‌گذار کلانی را به دست نیاورده‌‌اند.

ConsenSys سال 2018 را با درآمد تنها 21 میلیون دلار به پایان رساند که عمدتا از مشاوره‌‌های بازرگانی به دست آمده است و قصد دارد درآمد خود در سال 2019 را به 50 میلیون دلار برساند که 40 میلیون دلار آن از خدمات دیگر این شرکت به دست خواهد آمد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.