جمع آوری مبلغ 118 میلیون دلار از عرضه اولیه سکه‎ها (ICOs) در سه ماهه اول 2019

به گزارش وال استریت ژورنال (WSJ)، در سه ماهه اول سال 2019، مبلغ 118 میلیون دلار از عرضه اولیه سکه‌ها (ICOs) جمع‎آوری شد که این میزان، 58 برابر کوچکتر از مبلغ 6.9 میلیارد دلار جمع شده در سه ماهه نخست سال 2018 است. WSJ در این‌باره معتقد است که ترس سرمایه گذاران از اقدامات نظارتی و همچنین بازار خرسی سال گذشته، دلایل اصلی افت سرمایه گذاری کریپتو است.

0 87

این گزارش بر اساس داده‌های تحلیلی ICO در وبسایت TokenData تنظیم شده است. WSJ در این‌باره استدلال می‌کند که علت این کاهش چشمگیر سرمایه گذاری، ترس سرمایه گذاران از اقدامات قانون گذاران علیه ICOهای ناسازگار و همچنین بازار خرسی عمومی در سراسر سال گذشته است.

یکی از موارد این چنینی که در ماه فوریه رخ داد، زمانی بود که کمیسیون صرافی‌ها و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، شرکت کریپتوی Gladius Network را بر اساس خوداظهاری این شرکت، به فروش اوراق بهادار ثبت نشده، متهم کرد.

Jalak Jobanputra شریک سرمایه گذار شرکت Future Perfect Ventures، در ماه گذشته مدعی شد که ارزش‎گذاری سرمایه گذاری ریسک پذیر نیز به شدت تحت تأثیر بازار خرسی رمز ارزها قرار گرفته است.

گزارش اخیر همچنین نشان می‌دهد که از میان 2500 پروژه‌ای که از سال 2017 تاکنون توسط TokenData رصد شده‌اند، تنها 45 درصد آن‌ها موفق به جمع‌آوری سرمایه شده اند.

علاوه بر این WSJ بر اساس داده‌های TokenData ادعا می‎کند که در حال حاضر تنها 15 درصد از توکن‌های عرضه شده در ICOهای موفق، با قیمت اصلی یا بالاتر از قیمت اصلی خود معامله می‌شوند.

این مقاله به نقل از جاشوا اشلی کلایمن (Joshua Ashley Klayman) وکیل و مشاور، بیان می‌کند که ممکن است ICOها خودشان از بین بروند؛ اما بازار اوراق بهادار دیجیتال اینگونه نیست. به تازگی آنچه که اصطلاحاً عرضه توکن اوراق بهادار (STO) نامیده می‌شود، توجه روزافزون بخش خصوصی و قانون گذاران دولتی سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

در ایالات متحده، سرمایه گذاران در هنگام فروش توکن‌ها، اغلب با چشم‌انداز نظارتی پیچیده‌ای مواجه هستند. در ماه فوریه ایالت وایومینگ امریکا، لایحه‌ای مربوط به توکنیزاسیون بلاکچین را به تصویب رساند؛ در حالی که مشابه همین قانون در ایالت دلاور (Delaware)، در سپتامبر سال گذشته تصویب شده بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.