جستجوی کلمه بیت کوین‌‌ به بالاترین حد خود در ۱۳ ماه گذشته رسید

بازار رمز ارزها در سال ۲۰۱۸ بدترین شرایط ممکن را تجربه کرد و شاهد از دست رفتن بسیاری از کاربران خود بود. اکنون که قیمت‌‌ها در حال افزایش هستند، افراد بیشتری به رمز ارزهایی مانند بیت کوین‌‌ علاقه پیدا کرده‌‌اند. آخرین‌‌ آمارهای Google Trends نشان می‌‌دهند که جستجوی کلمه بیت کوین‌‌ به بیشترین حد خود در ۱۳ ماه گذشته رسیده و همین مسئله نشان دهنده افزایش کنجکاوی مردم در مورد بیت کوین است.

0 91

پس از پشت سر گذاشتن بازار خرسی رمز ارزها در سال ۲۰۱۸، اکنون جستجوی کلمه بیت کوین‌‌ در گوگل به بالاترین میزان خود در ۱۳ ماه گذشته رسیده است.

سرویس Google Trends علایق جمعی در مورد موارد مختلف را بررسی می‌‌کند. جالب است که کشورهایی در صدر این فهرست قرار دارند که جزو کشورهای قدرتمند در این حوزه نیستند:

  1. آفریقای جنوبی
  2. هلند
  3. اسلوونی
  4. اتریش
  5. نیجریه

با توجه به بی‌‌ثباتی زیاد بازار رمز ارزها، افزایش کنجکاوی مردم در مورد بیت کوین‌‌ چندان عجیب نیست. بازارهای غیرعادی باعث به وجود آمدن جنجال می‌‌شوند و موافقین و مخالفین زیادی دائما در حال بحث هستند که آیا ریزش قیمت بیت کوین‌‌ پدیده‌‌ای موقتی است یا اینکه می‌‌توان به این نتیجه رسید که بیت کوین‌‌ پروژه‌‌ای کلاهبردارانه بیش نیست.

جستجوی کلمه "بیت کوین‌‌" به بالاترین حد خود در 13 ماه گذشته رسید

جستجوی کلمه بیت کوین‌‌ به بالاترین حد خود در ۱۳ ماه گذشته رسیده است. منبع: Google Trends

قیمت بیت کوین‌‌ اخیرا جهش مناسبی داشته است

همانطور که CNN نیز گزارش داده است، قیمت بیت کوین‌‌ پس از ثبت ۳,۱۵۰ دلار در دسامبر ۲۰۱۸، هفته گذشته از مرز ۸,۰۰۰ دلار گذشت. از آن زمان، بیت کوین‌‌ به سختی اما به شیوه‌‌ای ملایم قیمت خود را دوباره به دست آورد.

قیمت بیت کوین‌‌ در زمان نوشتن این گزارش ۷,۹۰۰ دلار است. پیش از این در روز ۱۷ مه و درست پس از پایان یافتن کنفرانس هفته بلاک چین نیویورک و همچنین کنفرانس Consensus، قیمت آن به ۷,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

تحلیلگران این حوزه خاطرنشان کرده‌‌اند که قیمت‌‌ها همیشه در شرف آغاز چنین کنفرانس‌‌هایی بالا می‌‌روند و با پایان یافتن آنها دچار مشکلاتی می‌‌شوند. همین اتفاق در هفته جاری نیز رخ داد.

یکی از تحلیلگران ماه گذشته چنین افزایش قیمتی را پیش‌‌بینی کرده بود

با این حال، CNN گزارشی را از آوریل ۲۰۱۹ به میان آورد که در آن پیش‌‌بینی شده بود بیت کوین‌‌ به زودی از مرز ۶,۵۰۰ دلار خواهد گذشت. در آن زمان، بازار هنوز هم بسیار کند بود و بیت کوین‌‌ با قیمت حدودی ۵,۳۰۰ دلار مبادله می‌‌شد.

اما نعیم اسلم (Naeem Aslam)، تحلیلگر بازاری ارشد ThinkMarkets در گفتگو با CNN عنوان کرده بود که روند گاوی بازار در دوره‌‌های کوتاه‌‌مدت به افزایش قیمت‌‌ها خواهد انجامید.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.