جذب سرمایه برای حسابرسی شخص ثالث ProgPoW اتریوم

هادسن جیمسن (Hudson Jameson) توسعه دهنده اصلی اتریوم (ETH)، اعلام کرد که یک حسابرسی شخص ثالث از الگوریتم اثبات کار مقاوم به ASIC اخیراً تأمین بودجه شده است. ASIC نوعی سخت افزار ماینینگ است که از تراشه‎های تک منظوره‎ استفاده می‎کند. این تراشه‎ها بر اساس یک الگوریتم هشینگ خاص و به منظور استخراج مؤثرتر رمز ارز طراحی شده‌اند.

0 91

هادسن جیمسن (Hudson Jameson) توسعه دهنده اصلی اتریوم (ETH)، اعلام کرد که یک حسابرسی شخص ثالث از الگوریتم اثبات کار مقاوم به ASIC (مدارهای مجتمع طراحی شده با کاربرد خاص) ProgPoW، تأمین بودجه شده است. جیمسن این خبر را در آخرین جلسه از جلسات دوهفته-یک‎بار توسعه درهندگان اصلی اتریوم، در تاریخ 26 آوریل اعلام کرد.

در این جلسه اعلام شد که مبلغ سرمایه هدف‌گذاری شده، 50000 واحد از استیبل کوین غیرمتمرکز وابسته به دلار مبتنی بر شبکه اتریوم، جمع‌آوری شده است. این سرمایه از طریق کمک‌های مالی عمومی جمع‎آوری شده است.

جیمسون اظهار داشت که این حسابرسی از “احتمالاً در این هفته یا هفته آینده” انجام خواهد شد.

ASIC نوعی سخت افزار ماینینگ است که از تراشه‎های تک منظوره‎ استفاده می‎کند. این تراشه‎ها بر اساس یک الگوریتم هشینگ خاص و به منظور استخراج مؤثرتر رمز ارز طراحی شده‌اند. در همین حال تنظیماتی که از واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) برای استراج استفاده می‎کنند، کمتر مخصوص این کار بوده و بر همین اساس تا کنون این گونه استخراج کنندگان برای کسب پاداش شبکه، با کسانی که از ASICها استفاده می‎کنند در رقابت بوده‌اند.

هدف ProgPoW کاهش مزیت کارآمدی ASICها نسبت به GPUها است.

طبق گزارش کوین تلگراف در ماه فوریه، پس از تأیید اولیه پیاده‎سازی ProgPoW، توسعه دهندگان نظر خود را تغییر داده و تصمیم‎گیری در این مورد را تا تکمیل گزارش حسابرسی به تأخیر انداختند.

طبق تحلیل‎های اخیر کوین تلگراف، مشخص شده است که استیبل کوین DAI در حال تلاش برای حفظ پشتوانه خود است؛ اما هواداران این رمز ارز، معتقدند که DAI به زودی به استیبل کوین پیش‌فرض صنعت کریپتو تبدیل خواهد شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.