جان مک‎آفی برنامه خود برای افشای هویت ساتوشی ناکاموتو را متوقف کرد

طبق گزارش بلومبرگ در تاریخ 24 آوریل، جان مک‌آفی (John McAfee) کارآفرین امریکایی و مدافع سرسخت کریپتو، اعلام کرد که در اجرای تصمیم قبلی خود برای افشای هویت واقعی خالق بیت کوین (ساتوشی ناکاموتو)، تردید دارد. وی گفت، علت این تردید آن است که افشای هویت ساتوشی ممکن است او را در معرض خطرات قانونی قرار دهد. این درحالی‎ست که خود مک‌آفی در حال مقاومت در برابر قانون استرداد مجرمین امریکاست.

0 107

مک‌آفی که آنتی‌ ویروس پیشروی McAfee را در 1987 راه‌اندازی کرد، مدعی است که تخصصش در زمینه فناوری به او کمک کرده است تا بتواند ساتوشی ناکاموتوی واقعی را پیدا کند. طبق گزارش بلومبرگ مک‌آفی گفت که در روزهای اخیر با ناکاموتو ارتباط داشته است و ادعا کرد که این چهره پر رمز و راز، در واقع مردی‎ست که در آمریکا زندگی می‌کند. او اظهار داشت:

من در سراسر زندگی خود، به دنبال افرادی بودم که در دنیا بهترین بودند و هویت‌شان را پنهان کرده‎اند. پیدا کردن ساتوشی کار چندان سختی هم نبود

مک‌آفی همچنین اشاره کرد که ناکاموتوی واقعی، “از تلاش من برای فاش‌کردن هویت واقعی‌اش خوشحال نیست”. بلومبرگ می‌افزاید که مک‌آفی در ابتدا گفته بود که ظرف مدت یک هفته هویت واقعی ناکاموتو را افشا می‌کند اما اکنون به‌دلیل نگرانی از اینکه این اقدام وی را هدف شکایت‌های قضایی متعدد قرار دهد، از تصمیم خود منصرف شده است.

مک‌آفی به‌دلیل اتهام فرار مالیاتی توسط اداره داخلی مالیات بر درآمد ایالات ‌متحده (IRS) تحت پیگرد قانونی قرار دارد که همین امر می‌تواند منجر به استرداد احتمالی او از باهاماس (محل زندگی فعلی وی) به امریکا شود.

مک‌آفی با انتشار توییتی در 23 آوریل اظهار داشت که از نبرد در جبهه‌های مختلف روی‎گردان است و در نتیجه، به‌توصیه وکیل خود درباره متوقف‌کردن طرح‌ افشای هویت واقعی ناکاموتو عمل خواهد کرد:

خطر درخواست استرداد من از سوی امریکا به باهاماس، بسیار محتمل است. من با ماریو گری (Mario Gray)، وکیل استرداد خود دیدار کردم و اکنون واضح است که افشای هویت ساتوشی در این برهه حساس، می‎تواند بر محاکمه و وضعیت استرداد من تأثیرگذار باشد. من نمی‎توانم روی این موضوع ریسک کنم؛ پس صبر خواهم کرد

گزارش‌های گسترده نشان می‌دهد غیبت ناگهانی ناکاموتو در اواخر سال 2010 موجب شکل گیری افسانه‎ای شد که به اندازه رمز ارزی که او (یا آن‎ها) در 31 اکتبر 2008 اختراع کرد (و وایت پیپر آن را تحت عنوان بیت کوین منتشر ساخت)، معروف شده است.

همزمان با ادعاهای اخیر مک‎آفی، کریگ رایت (شخصیت جنجالی دنیای کریپتو و کسی که خودش را ساتوشی واقعی می‌داند) به تازگی در تاریخ 23 آوریل وبلاگی را منتشر کرده است که در آن به انتقادهای گسترده‌ای که علیه او وجود دارد پرداخته و تأکید کرده است که به توسعه نوآوری‌های حوزه کریپتو ادامه خواهد داد که منجر می‌شود “تیم او بالاتر از هر بازیگر دیگری در این صنعت قرار گیرد”:

امیدوارم که تا پایان سال جاری حدود 1000 اختراع ثبت ‌شده داشته باشیم. آن زمان که شما مخفی شده‎ بودید و مرا با نام‎ها و القاب ساختگی می‎خواندید، من مشغول اختراع و نوآوری بودم

بلومبرگ به نقل از مک‌آفی گفت، کریگ رایت قطعاً مردی نیست که او به عنوان ساتوشی واقعی پیدا کرده و به‌عنوان مخترع بیت کوین شناسایی‌اش کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.