ثبت پتنت جدید IBM در خصوص ارزیابی و اشتراک گذاری داده‌ها تحت پشتیبانی DLT

شرکت IBM اخیراً پتنتی را در خصوص روش اشتراک گذاری داده‎های تلفن همراه با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) به ثبت رساند. این پلتفرم قادر است اطلاعات خاص را جمع‎آوری کرده و آن را به نودهای محاسباتی نزدیک خود، منتقل سازد. در نتیجه هر رویداد تأیید شده، بر روی دفتر کل توزیع شده منتشر می‎گردد.

0 82

طبق اسناد منتشر شده در دفتر ثبت علائم تجاری و اختراعات ایالات متحده امریکا (USPTO) در ۲۳ آوریل، غول تکنولوژی IBM پتنتی را در خصوص روش اشتراک گذاری داده‎های تلفن همراه با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) به ثبت رساند.

محصول شرح داده شده در این پتنت، به دنبال درخواستی‎ که در نوامبر سال ۲۰۱۷ تحت عنوان “به اشتراک گذاری اطلاعات از طریق دستگاه تلفن همراه” ثبت شده بود، انتشار یافته است. IBM در این اختراع ثبت شده، روشی برای ارزیابی اطلاعات به اشتراک گذاشته شده بین دو دستگاه تلفن همراه، ارائه می‎دهد.

در جزئیات این پتنت آمده است که این پلتفرم قادر است اطلاعات خاص را جمع‎آوری کرده و آن را به نودهای محاسباتی نزدیک خود، منتقل سازد. در نتیجه هر رویداد تأیید شده، بر روی دفتر کل توزیع شده منتشر می‎گردد. این داده‎های جمع‌آوری شده، همچنین برای بروزرسانی اطلاعات نقشه به کار خواهد رفت.

اشیاء متصل به این سیستم، اطلاعات رویدادها را به‌طور ایمن و بدون نیاز به مشارکت شخص ثالث، در میان دستگاه‎های تلفن همراه به اشتراک می‎گذارند. این سند توضیح می‎دهد:

اشیاء متصل به سیستم را می‎توان از طریق زیرساخت شبکه موجود، از راه دور کنترل و ردیابی نمود. این شبکه اشیاء فیزیکی متصل به خود را با سیستم‎های کامپیوتری یکپارچه سازی می‎کند. هر یک از اشیاء فیزیکی متصل شده به‎طور جداگانه از طریق سیستم‎ محاسباتی کار گذاشته شده در آن، قابل شناسایی‎ست. این ویژگی امکان کنش‎پذیری از طریق زیرساخت اینترنت موجود را برای این اشیا محیا می‎سازد

این پتنت آخرین مورد از لیست بلند بالای پتنت‎های مرتبط با بلاک چین است که توسط IBM در ماه‎های اخیر به ثبت رسیده است. در اوایل ماه آوریل، IBM موفق شد یک پیاده سازی جدید را در خصوص مدیریت داده‎ها و فعل و انفعالات وسایل نقلیه خودران (SDVs)، به مجموعه پتنت‎های مرتبط با بلاک چین خود اضافه کند. به نظر می‎رسد که این محصولات سیستمی باشند که در یک SDV، با داده‎‌های دریافتی تعامل داشته و رفتار رانندگان وسایل غیر خودران اطراف را پیش‎بینی می‎کنند.

در ماه مارس، کوین تلگراف گزارشی از یک پتنت جدید IBM منتشر کرد که امنیت شبکه‎های بلاک چین مجاز را بهبود می‎بخشید. IBM در این پتنت، روش‎های امنیتی را برای پایداری شبکه در مقابل حملات بازپخش (replay attacks) و حفظ دسترسی‎ها و حریم خصوصی کاربران تأیید شده، معرفی می‎کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.