ثبت رکورد جدید در حجم معاملات پلتفرم های وام دهی

وام دهی رمز ارزها یکی از زمینه‌هایی است که سودآوری خوبی برای برخی از شرکت‌های رمز ارز در پی داشته است. به باور مایکل مورو مدیر عامل جنسیس، فارم‌های بهره از جمله مواردی هستند که به این وام‌دهی کمک می‌کنند. مورو بخشی از افزایش رشد فارم‌ های بهره را پیامد افت بازار «پنجشنبه سیاه» ماه مارس می‌داند.

1 111

ثبت رکورد جدید در حجم معاملات پلتفرم های وام دهی حکایت از آن دارد که وام دهی رمز ارزها هنوز هم ترند روز است. شرکت وام دهی جنسیس (Genesis) در روز سه شنبه افزایش بی سابقه حجم معاملات در کسب و کار خود را علنی کرد و دلیل احتمالی آن را صعود بازار دیفای (DeFi) و افزایش تقاضای سازمانی برای رمز ارزها دانست.

جنسیس می‌گوید در سه ماهه دوم امسال، کسب و کار وام دهی این شرکت بیش از ۲،۲ میلیارد دلار افزایش درآمد از طریق کارمزد وام های پرداخت شده کسب کرده است. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، با رشد ۳۲۴ درصدی، این فصل را به پرسودترین فصل برای این شرکت تبدیل کرده است. علاوه بر این تعداد «وام‌های فعال» با رشد ۱۱۸ درصدی، افزایش چشمگیری نسبت به سه ماهه اول داشته‌اند.

توئیت جنسیس درباره ثبت رکورد جدید در حجم معاملات پلتفرم وام دهی این شرکت

فارم‌های بهره وام دهی رمز ارز را دامن می‌زنند

مایکل مورو (Michael Moro) مدیر عامل جنسیس (Genesis) در مصاحبه‌ای اعلام کرد که کسب و کار وام دهی این شرکت با سرعتی مطمئن در حال پیشرفت است. وی اضافه کرد این رشد «حاصل عوامل متعددی است» و تا زمانی که در چارچوب ریسک باقی بماند ادامه خواهد داشت.

رمز ارزها علیرغم جذابیت و توانایی‌شان برای ظاهر شدن در نقش پوشش ریسک، هنوز دارایی پر ریسکی به شمار می‌روند که کلاهبرداران، خلاء‌ قانونی و نوسانات شدید، موانع راه آن هستند. با این حال ظهور بازار دیفای و سودآوری ۱۰۰۰ درصدی آن، فصل جدیدی را برای آن رقم خواهد زد.

گزارش جنسیس دلیل اصلی رشد فوق العاده در فصل اخیر را معامله‌گرهایی می‌داند که به دنبال یافتن فرصت‌هایی در فارم بهره‌ هستند. مورو می‌گوید روند اصلی سه ماهه دوم، افزایش تقاضا برای دارایی‌های رمز ارز در فارم بهره بوده است.

در این گزارش آمده است که گرایش به فارم‌های بهره، نبض بازار رمز ارز و دیگر کلاس‌های دارایی‌ را در اختیار داشته است، «اما به نظر می‌رسد بیشترین تمرکز سه ماهه اخیر مشخصاً بر فارم‌های بهره بوده است».

به گفته مورو احتمالاً این افزایش رشد تکرار نخواهد شد. بخشی از این رشد در فصول متوالی، نتیجه افت بازار در «پنجشنبه سیاه» ماه مارس است.

اگر قیمت رمز ارزها افزایش چشمگیری نداشته باشند، انتظار نداریم این رشد ۱۲۰ درصدی فصل به فصل تداوم یابد.

مایکل مورو مدیر عامل جنسیس

بازی با انواع توکن‌های DeFi

جنسیس در سه ماهه دوم امسال، بیش از ۵،۲ میلیارد دلار رمز ارز معامله کرده است. در حالی که حجم مالی معاملات بخش مشتقات (derivatives desk) تازه تأسیس آن در ماه ژوئن ۴۰۰ میلیون دلار بود. در کل، از زمان شروع این کسب و کار، جنسیس بیش از ۸ میلیارد دلار رمز ارز را با بیت کوین، اتریوم و شماری دیگر از رمز ارزها وام‌دهی کرده است.

طبق این گزارش، در سه ماهه دوم شاهد نوسانات قیمتی کمتری بودیم که در بازار رمز ارز نادر است؛ این موضوع معامله گران را «وادار ساخت» تا برای کسب سود به راهبردهای پر ریسکی مانند فارم‌های بهره دیفای گرایش پیدا کنند.

جاشوا لیم (Joshua Lim)، سرپرست ابزارهای مالی جنسیس می‌گوید، صندوق‌های پوشش ریسک به منظور سپرده گذاری در پلتفرم های وام دهی مانند کامپوند (Compound) و کسب سود از فارم های بهره، توکن‌های بیشتری قرض گرفته‌اند. آن‌ها همچنین به سرعت به سراغ توکن های جدیدتر می‌روند.

در زمان رونق بازار، تقاضا برای قرض گرفتن دارایی‌هایی که در ساختارشان بیشترین سود کارمزد را دارند افزایش می‌یابد و زمانی که بازار به دارایی دیگری روی می‌آورد، این رونق به سرعت کاهش می‌یابد.

جاشوا لیم سرپرست ابزارهای مالی شرکت جنسیس

وی اشاره کرد توکن های  BAT و REP جزء اولین انتخاب‌های بازار Compound بودند چرا که کارمزد بالایی پرداخت می‌کردند؛ اما به مرور زمان، با گرایش به استیبل کوین‌هایی مانند USDT، USDC و DAI ، میزان تقاضا به حالت قبل بازگشت؛ چرا که این کوین‌ها منابع سهل الوصول‌تری داشته و هنوز «برای فارم‌ها سوددهی بالایی» داشتند.

منبع: cryptoslate.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] ثبت رکورد جدید در حجم معاملات پلتفرم های وام دهی اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]