تیم توسعه Beam از وجود حفره امنیتی در کیف پول رمز ارز Mimblewimble خبر داد

شرکت Beam از کاربران خود خواسته که نرم‌‌افزار کیف پول‌‌ مربوط به این شرکت را هرچه زودتر حذف کنند و نسخه بالاتر آن را از وب‌‌سایت Beam دانلود کنند. توسعه‌‌دهندگان این کیف پول‌‌ رمز ارز به کاربران اطمینان داده‌‌اند که مشکل امنیتی مذکور برای اولین بار توسط خودشان پیدا شد و اکنون آن را برطرف کرده‌‌اند.

0 89

تیم توسعه رمز ارز Beam روز چهارشنبه اعلام کرد که مشکل امنیتی بزرگی را در نرم‌‌افزار کیف پول‌‌ خود پیدا کرده است.

آن‌ها در توییتر خود از کاربران درخواست کردند هرچه زودتر نرم‌‌افزار Beam Wallet را از گوشی خود حذف کنند و نسخه جدید آن را از وب‌‌سایت Beam دانلود کنند. این شرکت در صفحه GitHub خود – که همین هشدار را در مورد نرم‌‌افزار به کاربران می‌‌دهد – عنوان می‌‌کند که “اطلاعات بیشتر در مورد این مشکل امنیتی را در عرض یک هفته آینده منتشر خواهد کرد تا از سوءاستفاده‌‌های احتمالی جلوگیری کنند”.

صفحه GitHub همچنین بیان می‌‌کند که:

این مشکل امنیتی شامل تمامی نسخه‌‌های قبلی Beam Wallet در ویندوز و گوشی‌‌های همراه است. داده‌‌های مربوط به کیف پول‌‌ را حذف نکنید. این مشکل ربطی به داده کیف پول‌‌، کلیدهای خصوصی و رمزها ندارد

این اعلامیه همچنین خاطرنشان می‌‌کند که مشکل مذکور توسط تیم توسعه Beam پیدا شد “و در هیچ جای دیگری در مورد آن بحث نشده است”. مدیر ارشد فناوری Beam الکس رومانوف در پست خود در Discord عنوان کرد که “راه‌‌حل این مشکل را پیدا کرده‌‌ایم” و استخراج‌‌کنندگان و گره‌‌ها (Nodes) دچار هیچ گونه مشکلی نخواهند شد.

این خبر تنها چند روز بعد از تبدیل شدن Beam به اولین رمز ارز به‌‌کاربرنده فناوری خصوصی Mimblewimble منتشر شد. این فناوری برای انجام گرفتن تراکنش‌‌ها به شیوه‌‌ای خصوصی و غیرقابل ردیابی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. Grin نیز در نظر دارد بعد از Beam این فناوری را در پلتفرم خود عرضه کند و به نظر می‌‌رسد که پنجشنبه هفته جاری این کار انجام خواهد شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.