تکذیب اخبار مربوط به دارایی‌‌های بیت کوینی 1.6 میلیارد دلاری کشور بلغارستان

بلغارستان تا مدت‌‌ها به عنوان ثروتمندترین دولت از لحاظ دارایی‌‌های رمز ارزی شناخته می‌‌شد. دولت این کشور چندی قبل توانست با خنثی کردن یکی از اقدامات کلاهبرداری بزرگ حدود 200,000 بیت کوین‌‌ مصادره کنند. به نظر می‌‌رسد که دولت بلغارستان بیت کوین‌‌‌‌های مذکور را در چند مرحله به فروش رسانده است.

0 95

دارایی‌‌های بیت کوینی 1.6 میلیارد دلاری کشور بلغارستان : اخبار مربوط به 200,000 بیت کوین‌‌ کشور بلغارستان باز هم در هفته جاری جنجال به پا کردند، چرا که منابع مختلفی اذعان داشتند که کشور بالکان دارای مقادیر زیادی از رمز ارز است.

گزارش: بلغارستان تمامی بیت کوین های خود را فروخته است

رسانه TrustNodes به نقل از گزارشی که در مه 2017 منتشر شد باز هم داستانی را بازگو کرد که در آن مقامات بلغاری پس از متوقف کردن یک کلاهبرداری بزرگ مقادیر زیادی از بیت کوین‌‌ را مصادره کرده بودند.

بر اساس این گزارش که از مرکز اقدامات قانونی جنوب شرقی اروپا (SELEC) به دست آمده بود، کلاهبرداری مذکور توسط یک “گروه تبهکار سازمان‌‌یافته” از چندین کشور مختلف انجام گرفته بود.

دولت بلغارستان دارایی‌‌های مختلفی مانند دارایی‌‌های بیت کوینی را مصادره کرد و اکنون منابع خبری زیادی ادعا می‌‌کنند که صوفیه آنها را نگه داشته و اکنون ثروتمندترین دولت جهان از لحاظ داشتن بیت کوین‌‌ می‌‌باشد.

با این وجود، بر اساس رسانه‌‌های بلغاری، چنین سرمایه‌‌ای اصلا وجود ندارد.

بر اساس رسانه‌‌ خبری Bivol در آوریل 2018، دولت بلغارستان این ذخایر بیت کوین را به خریداران بین‌‌المللی فروخته است.

این فروش چند ماه بعد از به دست آوردن بیت کوین‌‌‌‌ها رخ داده است، زمانی که قیمت بیت کوین‌‌ ماه‌‌ها پس از ثبت 20,000 دلار در دسامبر 2017، به حول و حوش 7994 دلار رسید.

این رسانه خبری ادعا کرده که وزیر اقتصاد بلغارستان، ولادیسلاو گورانوف (Vladislav Goranov)، به شورای امنیتی نخست وزیر اطلاع داده است که فروش مذکور انجام شده و کوین‌‌ها مرحله به مرحله به فروش رفته‌‌اند تا بازار با مشکلی مواجه نشود.

رسانه Bivol به نقل از گورانوف نوشت که “چندین صندوق مالی خارجی و سرمایه‌‌گذاران آسیایی” هر کدام از کوین‌‌ها را با قیمت حدودی 15,000 یورو خریده‌‌اند و شرکت Deloitte نیز به عنوان مشاور عمل کرده است.

حتی جالب‌‌تر اینکه، “متخصصین اف‌‌بی‌‌آی به ایمن بودن تراکنش‌‌های صورت گرفته کمک کرده‌‌اند.” بر اساس گفته‌‌های گورانوف، آخرین فروش‌‌ در 1 آوریل 2018 انجام شد.

دولت‌‌ها علاقه‌‌ای به ذخیره رمز ارزها ندارند

همانطور که Bitcoinist گزارش داده است، توطئه‌‌هایی که در مورد ذخیره بیت کوین‌‌ توسط دولت‌‌ها و بانک‌‌های مرکزی مطرح می‌‌شوند به شیوه‌‌ای روزافزون در انجمن‌‌های رمز ارزی گسترش پیدا می‌‌کنند.

رمز ارز روسیه

اخیرا گزارش‌‌هایی از یک اقتصاددان روسی منتشر شدند که دولت روسیه حدود 9 میلیارد دلار بیت کوین‌‌ از طرق کسب و کارهای مختلف خریداری کرده است.

در همان حال، دولت ونزوئلا نیز به عرضه رمز ارز بدنام خود با نام پترو (Petro) ادامه می‌‌دهد و هنوز هم رابطه خود با رمز ارزهای غیرمتمرکز مانند بیت کوین‌‌ را توضیح نداده است.

با این وجود، دولت‌‌های زیادی در طول این سال‌‌ها از تمایل خود برای سرمایه‌‌گذاری در دارایی‌‌های رمز ارزی پرده برداشته‌‌اند. دولت آمریکا نیز مزایده‌‌هایی را در سال‌‌های 2014 و 2018 انجام داد و کوین‌‌هایی با ارزش حدود 630 دلار دست به دست شدند.

در میان کسانی که از حراج بازار الکترونیکی سیلک رود (Silk Road) سود زیادی بردند می‌‌توان به تیم دریپر (Tim Draper) اشاره کرد. قیمت دارایی‌‌های وی در طول این مدت حدود 14 برابر شده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.