توییت جنجالی موسس لایت کوین در مورد “افراط‌گرایان بیت کوین”

توییت چارلی لی جنجال بسیار زیادی را به دنبال داشته است. وی در توییتر خود بسیاری از طرفداران بیت کوین‌‌ را افراطی خطاب کرده است. جیمز لاپ در پاسخ لی نوشته بود که استفاده از لغت افراطی برای طرفداران بیت کوین‌‌ چندان جالب نیست، چرا که مضمون بسیار بدتری را منتقل می‌‌کند

0 68

موسس لایت کوین (LTC)، چارلی لی، جنجال زیادی را با یکی از توییت‌‌های خود به پا کرده است: “بعضی از کسانی که خود را ماکسیمالیست بیت کوین‌‌ می‌‌دانند در واقع افراطیون بیت کوین‌‌ هستند”. پست لی در 6 ژانویه به این صورت بود:

 

بعضی از کسانی که خود را ماکسیمالیست بیت کوین‌‌ می‌‌دانند در واقع افراطیون بیت کوین‌‌ هستند. آن‌ها فکر می‌‌کنند که تمامی کوین‌‌های دیگر کلاهبرداری بوده و در نهایت ارزشی برابر با صفر خواهند داشت. از سوی دیگر، ماکسیمالیست‌‌ها فکر می‌‌کنند که بیت کوین‌‌ باارزش‌‌ترین رمز ارز است و در آینده نیز به همین صورت خواهد ماند و در عین حال آلتکوین‌‌ها می‌‌توانند از فضای موجود استفاده کنند و عملکرد مناسبی داشته باشند

لی همچنین یک نظرسنجی را در توییتر به راه انداخت که تا زمان نوشتن این گزارش 24,300 نفر به آن رای داده‌‌ا‌‌ند. وی در این نظرسنجی از کاربران خواسته است که خود را به عنوان یکی از گزینه‌‌های “افراطی بیت کوین‌‌”، “ماکسیمالیست بیت کوین‌‌”، “ماکسیمالیست آلتکوین” یا “عدم طرفداری از هیچ کوین خاصی” شناسایی کنند. در زمان نوشتن این گزارش، 9 درصد گزینه “افراطی بیت کوین‌‌”، 48 درصد “ماکسیمالیست بیت کوین‌‌”، 32 درصد “ماکسیمالیست” آلتکوین و 11 درصد “طرفدار هیچ کوینی” را انتخاب کرده‌‌اند.

اظهارات لی زنجیره‌‌ای از واکنش‌‌های توییتری را – در هر دو جبهه موافق و مخالف – به دنبال داشت و می‌‌توان به یکی از شخصیت‌‌های معروف صنعت کریپتو جیمز لاپ اشاره کرد، که با طعنه گفت:

خواهشا از کلمه برتری‌‌گرایان بیت کوین‌‌ استفاده کنید. کلمه افراطی مضمون ناخوشایندی دارد

رگنار لیفتراسیر، موسس انجمن بین‌‌المللی املاک بلاکچینی (IBREA) عنوان کرد که لی “در مسیر نادرستی قرار دارد” و استفاده از واژه افراطی برای طعنه زدن به “کسانی که عقیده متفاوتی با لی دارند” بسیار زننده‌‌تر از چیزی است که فکر می‌‌کنیم.

همچنین دیدگاه لی بحث‌‌های زیادی را در مورد این مسئله به وجود آورد که اصطلاح “ماکسیمالیسم” بیت کوینی بسیار بیشتر از یک اصطلاح بازاریابی می‌‌باشد که احتمالا از جانب طرفداران آلتکوین‌‌ها ایجاد شده و به تسلط برند بیت کوین‌‌ اشاره دارد. بعضی از افراد – بدون هیچ جانبداری خاصی – این‌‌گونه پاسخ دادند که در نهایت بازار آزاد و نیازهای موجود باعث جدا شدن پروژه‌‌های موفق از پروژه‌‌های دیگر در بازار رمز ارزها خواهند شد.

بر طبق داده‌‌های CoinMarketCap، از زمان نوشتن این گزارش، ارزش بازاری بیت کوین‌‌ در کل بازار کریپتو برابر با 51.8 درصد است.

در آغاز سال جدید میلادی، بنیانگذار مشترک و مدیر ارشد تکنولوژی Stellar جد مک‌‌کیلب – که یکی از موسسان صرافی از رده خارج Mt. Gox و همچنین بنیانگذار مشترک ریپل (Ripple) است – به شیوه‌‌ای بحث‌‌برانگیز عنوان کرد که “نود درصد پروژه‌‌های کریپتو به‌‌دردنخور هستند” و اضافه کرد که در سال 2019 “منتظر تغییر این وضعیت هستم”.

البته مک‌‌کیلب رمز ارزهای بیت کوین‌‌، اتریوم، لومن – و ظاهرا ریپل – را از انتقادات خود خارج نگه داشته است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.