توکن BitTorrent با نام BTT در تابستان عرضه خواهد شد

شرکت BitTorrent قبلا اعلام کرده بود که قصد دارد توکن‌‌های مخصوص خود را عرضه کند تا کاربران بتوانند از آن‌ها‌‌ برای اولویت‌‌بندی دانلود‌‌ها بر اساس سرعت و مشخصات دیگر استفاده کنند. همچنین کاربران می‌‌توانند آن‌ها‌‌ را برای پاداش‌‌دهی به یکدیگر مورد استفاده قرار دهند. همچنین BitTorrent می‌‌خواهد پلتفرم به‌‌اشتراک‌‌گذاری فایل‌‌ها را با استفاده از رمز ارزها بیش از پیش تقویت کند.

0 130

سیستم جدید BitTorrent با نام BitTorrent Speed که از توکن‌‌های BTT مبتنی بر ترون در کلاینت ویندوزی µTorrent استفاده می‌‌کند در فصل تابستان عرضه خواهد شد. شرکت BitTorrent این خبر را در اعلامیه ۱۹ ژانویه خود تایید کرده است.

BitTorrent Speed پاداش‌‌های رمز ارزی را به کاربرانی خواهد داد که از طریق شبکه BitTorrent به کاربران دیگر خدمات‌‌رسانی می‌‌کنند. کاربران کلاینت ویندوزی – که بر اساس آمار شرکت BitTorrent بیش از ۱۰۰ میلیون نفر می‌‌باشند – می‌‌توانند از همین توکن‌‌ها استفاده کنند تا سرعت دانلود بیشتری داشته باشند.

این شرکت همچنین اعلام کرد که توکن مذکور برای خریداری در پلتفرم صرافی رمز ارز بایننس (Binance) قرار خواهد گرفت تا کاربران خارج از ایالات متحده بتوانند از خدمات استفاده کنند.

بیت کوین یک پروتکل ارتباطاتی همتا به همتا (P2P) برای اشتراک فایل به صورت آنلاین است. شبکه BitTorrent از لحاظ ساختاری مشابه شبکه بیت کوین است، از آنجا که هردوی آن‌ها‌‌ از اشتراک اطلاعات به صورت غیرمتمرکز بهره می‌‌برند و هیچ مقام مرکزی در این بین وجود ندارد.

اوایل ماه جاری، Cointelegraph گزارش مربوط به عرضه توکن BTT را منتشر کرد. بر اساس گزارشات، این پروژه بخشی از برنامه‌‌ریزی‌‌های گسترده‌‌تر BitTorrent برای ساختن یک پلتفرم غیرمتمرکز توزیع محتوا با استفاده از رمز ارزها است.

سایمون موریس، مدیر استراتژی سابق BitTorrent در یکی از مصاحبه‌‌های اخیر خود اذعان داشت که بلاکچین ترون قادر نخواهد بود حجم تراکنش‌‌های مورد نیاز بری توکن‌‌سازی BitTorrent را مدیریت کند.

یکی از سخنگویان ترون در پاسخ به ادعاهای موریس به Cointelegraph گفت:

به نظر می‌‌رسد که موریس از زمان ترک BitTorrent اطلاع چندانی از فعالیت‌‌های آن ندارد. اعمال و نتایج صدایی به مراتب بلندتر از سخنان یک کارمند سابق دل‌‌آزرده خواهند داشت

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.