توکن‌های بیت تورنت (BTT) در این تابستان کاربردی خواهند شد

بیت تورنت که موفق شده بستری با بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر برای اشتراک فایل و محتوا ایجاد کند، از یک پروژه خلاقانه به نام بیت تورنت اسپید ( BitTorrent Speed ) در تابستان رونمایی خواهد کرد. این پروژه در کنار به‌کارگیری توکن‌های BTT مبتنی بر ترون، انگیزه‌ای را برای مبادلات توکن میان کاربرانی که دانلود می‌‌کنند و آپلودرها (سیدرها) ایجاد می‌کند.

0 251

بیت تورنت، رهبر صنعت در اشتراک فایل همتا به همتا (P2P) با بیش از ۱۰۰ میلیون مشتری در سراسر جهان، در این تابستان بیت تورنت اسپید (BitTorrent Speed) را در کنار توکن مبتنی بر ترون BTT راه‌اندازی خواهد کرد. بیت تورنت اسپید بنا دارد تا بزرگترین اپلیکیشن بلاکچین جهان باشد که امکان آپلود و دانلود فوق سریع فایل‌ها را محقق می‌کند.

با وجود اینکه انتظار می‌رود بیت تورنت اسپید و BTT در این تابستان رونمایی شوند، حساب‌های کاربری که در ایالات متحده قرار دارند به بیت‌تورنت اسپید در کنار قابلیت BTT دسترسی نخواهند داشت.

هر چند شهروندان ایالات متحده قادر خواهند بود تا توکن BTT را از پلتفرم « بایننس لانچ » (Binance Launch) خریداری و سپس از طریق معامله BTT در صرافی‌های رمز ارزی بر روی قیمت آن گمانه‌زنی کنند.

بیت تورنت اسپید چگونه عمل خواهد کرد؟

نرم‌افزار بیت تورنت اسپید کاربران را به هم متصل کرده و زمانی که آن‌ها محتوایی را از طریق شبکه‌ی محبوب µTorrent با بارگذاری پیوسته (سیدینگ (seeding)) فایل‌ها فراهم می‌کنند، به آن‌ها توکن‌های بیت تورنت (BTT) را پاداش می‌دهد. هر چه بارگذاری فایل‌های یک کاربر یا همان سید ها (seed) طولانی‌تر باشند، او صاحب توکن‌های BTT بیشتری می‌شود.

همچنین، کاربرانی که فایل‌ها را دانلود می‌کنند، قادر خواهند بود تا به اشتراک‌گذاران محتوا ( آپلودرها/سیدرها ) با توکن‌های BTT پرداختی داشته باشند تا سرعت دانلود سریع‌تری را دریافت کنند. در نتیجه، این انگیزه در کاربران ایجاد می‌شود تا فایل‌های خود را برای مدت طولانی‌تری سید کرده و کاربرانی که محتوا را دانلود می‌کنند از سرعت بیشتری سود ببرند.

اساساً، بیت تورنت اسپید در حال ایجاد تحولی انقلابی در اشتراک فایل شخص به شخص با تکنولوژی بلاکچین از طریق انگیزه‌ دادن با پرداخت توکن‌های BTT مبتنی بر ترون است.

این اولین پروژه‌ در نوع خود می‌باشد و ظرفیت بالایی دارد چرا که بیت تورنت پیش از این هم به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در سرتاسر جهان خدمات می‌رسانده و به همین دلیل بیت تورنت اسپید یکی از بزرگترین اپلیکیشن‌های بلاکچین جهان خواهد شد.

علاوه بر این، قابلیت‌های توکن‌شده‌ تازه‌ای که توسط بیت‌تورنت اسپید به کار گرفته می‌شوند با نسخه‌های پیشین µTorrent سازگاری داشته و تأثیری بر روی کاربرانی که نمی‌خواهند یا به واسطه‌ی اقامت در ایالات متحده نمی‌توانند در این قابلیت خلاقانه مشارکت داشته باشند، نخواهد داشت.

به گفته‌ی جاستین کنول (Justin Knoll)، رئیس توسعه سرعت بیت تورنت، در حال حاضر این اپلیکیشن بلاکچینی انقلابی در حال سپری‌کردن تست‌های گسترده بر روی شبکه است تا تجربه‌ای بی‌همتا و قابل اطمینان را برای کاربران فراهم کند.

کنول با اضافه‌کردن به این صحبت، گفت:

زمانی که کاربران به بیت تورنت اسپید دسترسی می‌یابند، با دیدن پیشرفت‌هایی که ما در کلاینت امروزی ایجاد کرده‌ایم، شوکه خواهند شد

بیت تورنت و ترون: ایجاد یک پلتفرم توزیع محتوای غیرمتمرکز

بیت تورنت یک پروتکل ارتباطی همتا به همتا (P2P) برای اشتراک فایل‌ها بر روی یک شبکه‌ی آنلاین غیرمتمرکز است. شبکه‌ی بیت تورنت در واقع مشابه بیت کوین یا دیگر ارزهای رمزنگاری ‌شده‌ غیرمتمرکز می‌باشد زیرا هر دو از اشتراک غیرمتمرکز و ذخیره‌ی اطلاعات بدون یک مرکز رسمی حمایت می‌کنند.

سال گذشته، جاستین سان ( Justin Sun )، مدیرعامل ترون، بیت تورنت را خریداری کرد و حالا در حال پیش‌بردن برنامه خود برای ایجاد یک پلتفرم توزیع محتوای غیرمتمرکز با استفاده از رمز ارز است. این بخشی از ماموریت ترون برای ساختن یک اینترنت غیرمتمرکز و اکوسیستم سرگرمی محتوای جهانی رایگان است.

هر چند پروژه بیت تورنت اسپید امیدوارکننده به نظر می‌رسد، عده‌ای هستند که باور ندارند شبکه ترون بتواند از عهده مدیریت حجم تراکنش شبکه‌ بیت‌تورنت برآید. به عنوان نمونه، چنین دیدگاه‌هایی از سوی مدیر ارشد استراتژی پیشین بیت‌تورنت، سیمون موریس (Simon Morris)، به اشتراک گذاشته شده است.

با این حال، یکی از سخنگویان ترون در پاسخ به ادعاهای موریس چنین می‌گوید:

به نظر می‌رسد موریس از زمان جدایی‌اش، چشم‌انداز کوچکی از برنامه‌های عملیاتی بیت‌تورنت دارد. عمل و اجراکردن اهداف صدایی بلندتر از حرف‌های یکی از کارکنان سابق ناراضی خواهند داشت

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.