توماس لی از بنیان‎گذاران Fundstrat: شکست قیمت بیت کوین تا ماه آگوست اتفاق خواهد افتاد

با ادامه یافتن بازار خرسی بیت کوین، تحلیلگران پیشبینی‎های ضد و نقیضی در خصوص ادامه‎ی این روند ارائه می‎دهند. توماس لی از بنیان‏گذاران Fundstrat Global Advisors، اخیراً بازه زمانی 6 ماهه‎ای را برای بازگشت بازار گاوی پیشبینی کرده است.

0 85

توماس لی (Thomas Lee) از بنیان‏گذاران Fundstrat Global Advisors، طی مصاحبه‎ای با CNBC در 14 مارس، در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین سنت شکنی کرده و گفت، فکر می‎کنم بازار گاوی در طول 6 ماه قابل بازگشت باشد.

لی که معمولاً نگاهی خوشبینانه به افزایش قیمت بیت کوین دارد (و در ماه دسامبر گفته بود که از ارائه بازه زمانی دقیق برای بازگشت قیمت بیت کوین خودداری می‎کند)، حالا مدعی‎ست که در ماه آگوست شاهد چرخش کامل بازار خواهیم بود.

او گفت “فکر می‎کنم یک میانگین متحرک 200 روزه با مشاهده‌‎ی این اتفاق فاصله داشته باشیم” وی ادامه داد:

اگر بیت کوین در قیمت بالای 4000 دلار باقی بماند، میانگین متحرک 200 روزه را در آگوست پشت سر خواهد گذاشت. بنابراین من فکر می‎کنم که چشم انداز ما برای آغاز بازگشت گاوی بیت کوین (صعود دوباره قیمت بیت کوین)، بازه‎ای 5 الی 6 ماهه خواهد بود

لی با اشاره به هارد فورک پر بحث و جدل بیت کوین کش (BCH) در ماه نوامبر گفت، “فکر می‎کنم آسیبی که واقعاً نیاز به درمان دارد همان سقوط از 6000 دلار به 3100 دلار است.” وی افزود:

فکر می‎کنم این مسأله اعتماد سرمایه گذاران و پویش‎های بازار را تحت تأثیر قرار داده و سست کرده است.

همان‎طور که اخیراً گزارش شده، بیت کوین از ماه فوریه شروع به بازپرداخت سرمایه‎ها به سرمایه‎گذاران (با نرخ سود میانگین روزانه نیم درصد) نموده است. این عدد در ماه مارس تحلیل رفته و به حدود 0.2 درصد روزانه رسیده است که بازگشت قریب‎الوقع یک رکود جدید در بازار را هشدار می‎دهد.

از دسامبر 2017 که بیت کوین بزرگترین قله‎ی قیمت خود یعنی 20000 دلار را تجربه کرده تا کنون، این رمز ارز شاهد طولانی‎ترین رکود در تاریخ موجودیت خود بوده و اخیراً به قیمت میانگین 3100 دلار افت کرده است.

تون ویز (Tone Vays) تحلیلگر بازار، در ماه دسامبر هشدار شدیدتری در این‎باره داد و پیشبینی کرد که قیمت بیت کوین تا پیش از اتمام واقعی روند نزولی، تا سطح 1000 دلار نیز کاهش خواهد یافت.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.