توصیه صندوق بین المللی پول جهت اتخاذ اقدامات فوری در مورد نظارت CFT و AML

صندوق بین المللی پول (IMF) گفته است که اداره خدمات مالی مالت (MFSA) شکاف‌‌های حساسی در نظارت خود روی مبارزه با پول شویی (AML) و مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) دارد و توصیه می‌‌کند که “تصمیمی فوری” اتخاذ شود. این خبر در روز 28 فوریه توسط خبرگزاری محلی Times of Malt گزارش شد.

0 88

یک گزارش ارزیابی ثبات سیستم مالی که ارزیابی سیستم مالی مالت، کیفیت چارچوب نظارتی و رگولاتوری و همچنین توانایی کشور برای مقابله با بحران مالی را نشان می‌‌دهد، روز پنجشنبه، 28 فوریه، توسط صندوق بین المللی پول منتشر شد.

طبق این گزارش، صندوق بین المللی پول اعلام کرد که “با وجود خطرات، یکپارچگی مالی برای ثبات مالی حیاتی است و یک رویکرد چند جانبه برای رسیدگی به نقایص AML / CFT مورد نیاز است. تقویت سیستم AML / CFT برای محافظت از بخش مالی و اقتصاد گسترده‌‌تر در مقابل تهدیدهای TF/ML[پولشویی / تامین مالی تروریسم]ضروری است. ”

طبق گزارش روزنامه مالت، در این گزارش به نیاز به فرآیندهای نظارتی پیشرفته برای اطلاعات صاحب ذینفع و نظارت بر حساب‌‌های حساس در مقابل خطر، علی الخصوص برای مشتریانی که در خارج زندگی می‌‌کنند، از جمله شرکت‌‌های اپک، فناوری‌‌های جدید مانند دارایی‌‌های دیجیتال و بازی‌‌ الکترونیکی، و صندوق‌‌های مربوط به IIP اشاره شده است.

با توجه به فناوری بلاکچین و کریپتوکارنسی‌‌ها، به نظر می‌‌رسد که این گزارش توصیه می‌‌کند که منابع بیشتری برای نظارت بر ارائه دهندگان خدمات فراهم می‌‌شود. علاوه بر این، این گزارش روی “چالش‌‌های پیش روی MFSA [اداره خدمات مالی مالت] به علت افزایش تقاضا برای نظارت بر تعداد رو به رشد موسسات مالی مجاز در یک محیط رگولاتوری در حال توسعه و پیچیده‌‌تر، و همچنین نیاز به ارتقاء ظرفیت عملیاتی MFSA که آن را قادر می‌‌سازد تا به صورت کارامدتری عمل کند ” تاکید دارد.

مالت به خاطر موضع سیاسی و مقررات سازگار با بلاکچین و رمز ارز خود مشهور است. هرچند در ماه ژانویه، صندوق بین المللی پول – در کنار بخش‌‌های بازی از راه دور و طرح شهروندی-توسط-سرمایه گذاری دولت – روی بلاکچین، به عنوان مهم‌‌ترین نگرانی‌‌ خود در مورد نقض‌‌های سازگاری AML تاکید کرد. سپس عنوان کرد که:

تعداد روزافزون موسسات مالی تحت نظارت، توسعه سریع محصولات جدید، محیط رگولاتوری در حال رشد و تشدید بازار کار، اداره خدمات مالی مالت را به شکل قابل توجهی تحت فشار قرار داده است

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.