توسعه دهندگان بیت کوین‌‌ کش درحال ساخت ابزاری برای تغییرپذیری بهتر BCH هستند

در دوازدهم اکتبر،کریس تراوتنر (Chris Troutner) توسعه دهنده بیت کوین‌‌ کش، یک پروتکل ترکیبی جدید را با نام ShuffleToken معرفی کرد که هدف آن ناشناس‌‌سازی تراکنش‌‌های بیت کوین‌‌ کش است. درعین حال، پروژه CashShuffle مسیر و موفقیت‌‌های این پلتفرم را تا این لحظه مشخص ساخته است. تمرکز بر روی قابلیت تعویض بیت کوین‌‌ کش و ابزارهایی که ابهام‌‌زدایی بلاکچین را ممکن می‌‌سازند، در میان استدلال کنندگان بیت کوین‌‌ کش به محبوبیت خاصی دست یافته است.

0 94

ایده توکن‌‌ Shuffle

حفظ حریم خصوصی در میان استدلال کنندگان ارزهای رمزنگاری شده مساله بسیار مهمی به حساب می‌‌آید و به نظر می‌‌رسد که بسیاری از توسعه دهندگان و پروژه‌‌ها به دنبال دستیابی به کیمیای ناشناس سازی ارز دیجیتال هستند. اعضای گروه توسعه بیت کوین‌‌ کش مشتاقانه به سمت این هدف می‌‌روند. در روز جمعه، دوازدهم ماه اکتبر کریس تراوتنر مفهومی را با نام توکن‌‌ Shuffle معرفی کرد که یک کیف پول سبک است که دونوع از پروتکل‌‌های ترکیب کنندگان ارزهای رمزنگاری شده راتجهیز می‌‌کند. تراوتنر چکیده سخنان خود را از طریق Github منتظر کرده و توضیح می‌‌دهد که پس ازچند بررسی هیجان انگیز و گروهی، یک نرم افزار متن باز ساخته خواهد شد.

چکیده سخنان تراوتنر در گیت هاب می‌‌گوید که: “توکن Shuffle پروتکل ناشناس‌‌سازی بیت کوین‌‌ کش و بهبود قابلیت تعویض آن است، “این پروتکل براساس برداشتی از ایده‌‌های کوین ‌‌جوین (Coinjoin) و کوین‌‌ Shuffle صورت می‌‌گیرد و در نظر گرفته شده است که به عنوان یک برنامه وب کم وزن که مردم به طور ناشناس با آن ارتباط برقرار می‌‌کنند، اجرا شود.”

تراوتنر می‌‌افزاید:

این سرویس از پروتکل‌‌های توکن جدیدی مانند Wormhole که بر روی بیت کوین‌‌ کش ساخته شده است استفاده می‌‌کند، در حالی که می‌‌تواند از دیگر پروتکل‌‌های توکن نیز استفاده کند.

Bitcoin Cash Developers Are Building Tools for Better BCH Fungibility

شمای کلی از ایده کریس تراوتنر

توسعه CashShuffle ادامه دارد

در کنار بیانات تراوتنر، تیم توسعه ای که پشت پروژه CashShuffle است، نقشه راه پروتکل را منتشر کرده است که نشان می‌‌دهد تلاش زیادی به این ابزار حریم خصوصی اختصاص داده شده است. در ۱۳ اکتبر، برنامه‌‌نویسان CashShuffle اهداف پروژه و چگونگی آنها را برای “مرحله بعدی رشد در ۱-۲ ماه آینده و در نهایت تبدیل به یک راه حل قابل تعویض واقعی برای بیت کوین کش توضیح دادند.

این تیم می گوید آنها به طور مداوم تلاش می‌‌کنند تا با یک ربات راه حلی برای مشکل نقدینگی پیدا کنند که این ربات وقتی به اندازه کافی شرکت‌‌کننده برای چرخش کوین وجود ندارد، کوین‌‌هایی را برای مردم به Shuffle می‌‌کند و به هم می‌‌ریزد. توسعه‌‌دهندگان می گویند که آنها به ایده‌‌های دیگری مانند تکنیک‌‌های انگیزشی مانند پروتکل کوین جوین فکر می کنند. با این حال، برنامه نویسان CashShuffle می‌‌گویند که “چیزهای بزرگ بعدی” در راه هستند که برنامه را از انواع دیگر روش‌‌های حفظ حریم خصوصی جدا می‌‌کند.

به عنوان مثال، مهندس بلاکچین، جاش الیتروپ (Josh Ellithorpe) یک مکانیسم را پیشنهاد کرده است که کیف پول را قادر می‌‌سازد تا UTXOهای خود را ازپیش Shuffle کنند. تیم CashShuffle تاکید کرد: “این می‌‌تواند در پس زمینه اتفاق بیافتد و زمانی که شما نیاز به پرداخت دارید، سکه های شما قبلا Shuffle شده‌‌اند.” علاوه بر این، جونالد فیوکبال (Jonald Fyookball) توسعه دهنده اصلی الکترون کش (Electron Cash)، به شدت مشغول به ادغام CashShuffle به مشتری محبوب سبک بیت کوین‌‌ کش بوده است. تیم اعلام می‌‌کند که ساختن ابزار حریم خصوصی نیز توسط ممیزی امنیتی مستقل انجام خواهد شد. برنامه نویسان بر این باورند که ایده جدید الیتروپ برای مخلوط کردن UTXOها در پس زمینه به طور خودکار باعث افزایش کارآیی Shuffle خواهد شد.

توسعه دهنده CashShuffle توضیح داد: “باید نقدینگی زیادی وجود داشته باشد؛ زیرا این امر به طور گسترده ای برای بسیاری از کاربران در دسترس خواهد بود و می‌‌تواند در پس زمینه اتفاق بیافتد، اما نه در حالی که کسی منتظر پرداخت است – هر کس به طور طبیعی خواهان استفاده و شرکت در این خدمت برای لذت بردن از ویژگی‌‌های حفظ حریم خصوصی است”، توسعه Cashshuffle توضیح داد “هنوز مدل مشتری-سرور وجود خواهد داشت و مشتری می‌‌تواند یک گروه از سرورهای فعال را نشان دهد و هر بار که یک Shuffle انجام می‌‌شود، مشتری به طور تصادفی یکی از سرورهای فعال را انتخاب می‌‌کند. با داشتن چند سرور، راه حل توزیع خواهد شد و مقاوم در برابر سانسور ایجاد خواهد شد.”

در حال حاضر ایده توکن‌‌ Shuffle تراوتنر در حال دریافت بازخورد از گیت‌‌هاب است و نقشه مسیر CashShuffle به دقت در r / btc Reddit مورد بحث قرار گرفته شده است. با توجه به اینکه اکثریت بحث‌‌ها علاقه زیادی به بهبود قابلیت تغییر پذیری در بیت کوین‌‌ کش نشان داده است، مفاهیم حفظ حریم خصوصی در زنجیره بیت کوین‌‌ کش مورد استقبال بسیاری از جامعه قرار گرفته است.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.