توسعه دهندگان اصلی اتریوم در پی اجرای هارد فورک های کوچکتر و پرتکرارتر

مسئله زمان میان هارد فورک‎ها، از موضوعات داغ مورد بحث توسعه دهندگان اصلی اتریوم است. جلسه اخیر توسعه دهندگان شبکه اتریوم در تاریخ 12 آوریل برگزار شد و نتایج حاکی از آن است که توسعه دهندگان در نظر دارند هارد فورک‎های کوچکتر و پرتکرارتری را برای اتریوم اجرا نمایند.

0 72

طبق نتایج جلسه‎های دو هفته یکبار توسعه‎دهندگان اصلی اتریوم که اخیراً در 12 آوریل برگزار شد، آن‎ها در نظر دارند هارد فورک‎های کوچکتر و پرتکرارتری را برای اتریوم اجرا نمایند.

مسئله زمان میان هارد فورک ها (یا به روز رسانی‌های شبکه)، توسط گرداننده این جلسه تیم بیکو (Tim Beiko) مطرح شد که وی آن را یکی از موضوعات اصلی مورد بحث در این جلسه دانست. سپس یکی دیگر از توسعه دهندگان با اشاره به اظهارات پیشین Alexey Akhunov (یکی دیگر از توسعه دهندگان اصلی)، در حمایت از دوره‎های زمانی کوتاه‎تر میان فورک‎ها، بحث را پی گرفت.

Alexey Akhunov برای بررسی میزان حمایت دیگر توسعه دهندگان درباره زمان‎بندی هارد فورک ها پرسید “چه کسانی موافقند که بازگشایی هارد فورک‎ها سه ماه یکبار باشد؟”. سه پاسخ اولیه‎ای که برای این پرسش مطرح شد، منفی یا همراه با شک بود. Joseph Delong در این‎باره گفت، “سه ماه برای چرخش، زمان بسیار کوتاهی‎ست”.

یکی دیگر از توسعه دهندگان به نام Martin Holst Swende به‎طور خلاصه نظر خود را چنین عنوان کرد:

تا زمانی که ما به هاردفورک‌های بزرگ سه ماهه محدود نباشیم، بیشتر مایلم تا فرصت‎های مغتنم زمانی باشند که همه چیز به پایان رسیده است

سپس یکی دیگر از توسعه دهندگان با اشاره به این نکته که این تیم در حال حاضر 6 ماه برای تکمیل یک هارد فورک زمان نیاز دارد، گفت “ما می‎توانیم انجام برخی از فرآیندها را اتوماسیون کنیم تا بتوانیم بقیه کارهای مربوط به هاردفورک را به خوبی انجام دهیم”.

توسعه دهندگان همچنین به طرح این موضوع در گذشته در انجمن توسعه دهندگان اتریوم Ethereum Magicians اشاره کردند. در خبرهای اولیه منتشر شده از آن بحث در تاریخ 15 مارس، بیکو مجموعه دلایل موافق و مخالف هاردفورک‎های پی در پی و کوچکتر را بیان کرده و خاطرنشان کرد که تیم توسعه‎دهندگان در همان روز این موضوع را به بحث گذاشته است.

برخی از استدلال‎های مطرح شده در موافقت با این طرح، آن را اقدامی دانستند که باعث به روز رسانی‎های مکرر پروتکل شده و همچنین به تیم توسعه دهندگان اجازه می‎دهد تا موضوعات مورد نگرانی را به‎طور جداگانه مورد بررسی قرار داده و تغییرات اعمال شده را جداسازی نمایند و نیز زمان اعمال آپدیت‎ها را کاهش دهند که این موضوع در نهایت نیازمند فورک‎های چندگانه و مکرر است. علاوه بر این مطرح شد که فرآیند آزمایشی، به دلیل تعداد کمتر EIP ها و وجود تراکنش‎های EIP کمتر برای بررسی، راحت‎تر خواهد بود.

با این وجود هنوز استدلال‎هایی در موافقت با هاردفورک‎های بزرگ‌تر و با تکرار کمتر وجود داشت که از میان آن‎ها می‎توان به این حقیقت اشاره نمود که تیم توسعه دهندگان زمان زیادی برای بررسی امنیت تراکنش‎ها احتیاج دارند. هاردفورک‎هایی با تکرار کمتر، مستلزم آپدیت‎های کمتر برای مشتریان و هماهنگی کاربران هستند. در مورد هاردفورک‎های مکرر، وجود یک اشکال در فورک، خطر تأخیر در فورک بعدی را به همراه دارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.