توسعه‌‌دهندگان نئو اعلام کردند که به زودی الگوریتم اجماع را بهبود خواهند داد

هر پروژه رمز ارز نیاز به رشد و تکامل مداوم دارد تا بتواند در بازار باقی بماند. این قانون نانوشته به همان اندازه که نسبت به بیت کوین اعمال می‌‌شود، برای سایر رمز ارزها نیز خواهد بود. توسعه‌‌دهندگان نئو (NEO) در حال حاضر در حال ساخت یک الگوریتم اجماع بهتر هستند. برای انجام این کار، این آلتکوین محبوب برای پیشرفت‌‌های آینده آماده می‌‌شود.

0 85

الگوریتم اجماع جدید نئو

افرادی که با رمز ارز نئو آشنا هستند از مشخصات فنی آن آگاهی دارند. به طور خاص، این آلتکوین از یک الگوریتم اجماع به نام dBFT یا Delegated Byzantine Tolerance استفاده می‌‌کند. در حالی که هیچ مشکلی با این فناوری بر روی کاغذ وجود ندارد، اما این الگوریتم با راه‌‌حل کامل فاصله بسیاری دارد. می‌‌توان استدلال کرد که در حال حاضر هیچ الگوریتم اجماع کاملی وجود ندارد، به روزرسانی‌‌های مکرر این مسئله را اثبات کرده‌‌اند.

برای کسانی که با dBFT آشنا نیستند، یک توضیح مختصر ضروری است. این الگوریتم اجماع بیشتر بر حصول اطمینان از اکثر کاربران شبکه نئو تمرکز می‌‌کند و تا زمانی که دوسوم شبکه و گره‌‌ها واقعی و صادقانه باشند متشکل از عوامل بد نیست. در این فرایند اتفاق نظر می‌‌تواند رخ دهد. این یک راه‌‌حل ظریف است که نباید هیچ گونه مشکل واقعی، حداقل به روی کاغذ ایجاد کند.

با این حال در دنیای واقعی اغلب اتفاقات دیگری می‌‌افتد. زمانی که یک سوم شبکه نئو دچار فساد و مشکل می‌‌شود، یک چالش اساسی ایجاد می‌‌گردد. Delegated Byzantine Fault Tolerance میزان مشخصی از توانایی خود را در برابر عوامل بد ارائه می‌‌دهد. بنابراین به نظر می‌‌رسد که این اجماع نیازمند پیشرفت و بهبود باشد.

Erik Zhang

همان‌‌طور که اریک ژانگ (Erik Zhang) در توییت خود توضیح می‌‌دهد، توسعه‌‌دهندگان نئو تا رسیدن به یک ارتقاء بزرگ فاصله چندانی ندارند. یک نسخه بهبود یافته از dBFT در آینده نزدیک به پایان خواهد رسید. هرچند که هیچ جدول زمانی در این خصوص ارائه نشده است. نکته اساسی این راه‌‌حل جدید این است که این ارتقاء تا چه میزان سخت‌‌گیرتر است. علاوه بر این کاربران نئو تنها یک تایید برای اطمینان از تایید تراکنش‌‌هایی که معکوس یا دوبار مصرف هستند، لازم خواهند داشت.

بخش دوم این ارتقا شاید مهمترین قسمت آن باشد. در جهان رمز ارزها اکثر افراد نگران هزینه‌‌های دو برابر خود هستند. اغلب ترجیح می‌‌دهند که برای تایید صبر کنند. در مورد نئو هم باید یک تاخیر کوتاه را در نظر گرفت اگرچه ارتقاء مذکور درصدد است تا این مشکل را برطرف کند.

به گفته برخی از اعضای جامعه، این پیشرفت جدید موجب خواهد شد که نسخه جدیدی از نئو منتشر شود. با این حال، تا زمانی که تاریخ انتشار رسمی برای dBFT جدید اعلام شود، هنوز زود است که نتیجه‌‌گیری کنیم. اما واضح است که تغییرات مورد نظر بسیار ارزشمند هستند و موجب می‌‌شود که ارزش نئو هم تغییر کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.