توسعه‌‌دهنده مونرو ، خبر داد که خرید و فروش‌‌های تابع مقررات در فضای رمز ارزها بیشتر خواهند شد

ریکاردو اسپاینی بر این باور است که به وجود آوردن محیط‌‌های مقرراتی نامناسب می‌‌تواند به مسئله فرار مغزها منتهی شود، چرا که افراد نخبه بسیاری در حال کار کردن در فضای رمز ارزها می‌‌باشند و آنها مطمئنا تمایل بیشتری به فعالیت‌‌ در جاهایی دارند که امکان نوآوری را ممکن می‌‌سازند. وی از کشور مالت به عنوان یکی از بهترین حوزه‌‌های قضایی کریپتو نام برد.

0 84

توسعه‌‌دهنده مونرو، ریکاردو اسپاینی عنوان کرد که انتظار دارد خرید و فروش تابع مقررات به یک پدیده فراگیر و تاثیرگذار در فضای کریپتو تبدیل شود.

اسپاینی دیدگاه خود را طی رویداد “نوآوری مالی” در تاریخ ۲۸ ژانویه بیان کرد. این رویداد به میزبانی اعضای E8 در داووس برگزار شد.

اسپاینی اظهارات خود را با گفتن این نکته آغاز کرد که “ماهیت رمز ارزها می‌‌تواند باعث بروز مشکل برای دولت‌‌ها شود ” و ادامه داد که ابزار مالی غیرمتمرکز به سرعت نمی‌‌توانند قدرت نظامی و سیاسی را از دولت‌‌های بزرگ پس بگیرند.

وی پیش‌‌بینی کرد که تغییر ملایم‌‌تری در توزیع جغرافیایی استعداد و نوآوری رخ خواهد داد که توسط فضای مقرراتی نابرابر کریپتو در جهان جرقه خواهد خورد. اسپاینی بر این باور است که شرکت‌‌های رمزارزی به شیوه‌‌ای روزافزون از خرید و فروش‌‌های مقرراتی استفاده خواهند کرد تا خود را با آن دسته از حوزه‌‌های قضایی هماهنگ کنند که “از قوانین مالی و مالیاتی به عنوان محیطی مناسب برای پروژه‌‌های غیرمتمرکز بهره می‌‌برند”.

چنین چیزی ضرورتا به سرنگون شدن دولت‌‌ها ختم نخواهد شد، اما مطمئنا باعث فرار مغزها خواهد شد... بعضی از باهوش‌‌ترین افراد جهان در حال فعالیت بر روی کریپتو هستند و زمانی که همه آنها به سمت محیط‌‌های دوستانه‌‌تر حرکت کنند، جمع شدن آنها می‌‌تواند منظره‌‌ای خارق‌‌العاده را به وجود آورد

اسپاینی به محیط‌‌های مقرراتی دوستانه مانند مالت اشاره کرد که به دلیل محیط مقرراتی پویا و شفاف خود به عنوان “جزیره بلاکچین” شناخته‌‌ می‌‌شود – و اذعان داشت که افراد و خانواده‌‌های مختلف به سمت کشورهایی مهاجرت خواهند کرد که بتوانند در آن پروژه‌‌های نوآورانه خود را با کمترین زحمت ممکن توسعه دهند.

پیش‌‌بینی‌‌های اسپاینی شباهت بسیاری به دیدگاه‌‌های سرمایه‌‌گذار معروف، تیم دریپر در پاسخ به اظهارات ضد رمزارزی بانک مرکزی هند دارند. آوریل سال گذشته، با در نظر داشتن محدودیت‌‌های اعمال‌‌شده از طرف بانک رزرو هند بر روی بانک‌‌های دیگر در مورد فعالیت‌‌های کریپتویی، دریپر در مورد فرار مغزها هشدار داد و آن را به عنوان اشتباهی بزرگ برای کشور هند توصیف کرد.

چنین به نظر می‌‌رسد که خرید و فروش مقرراتی در حال تبدیل شدن به یک روند جهانی می‌‌باشد؛ سال گذشته چندین رهبر صنعتی رمزارز فعالیت‌‌های خود را به کشور مالت منتقل کردند. از میان آنها می‌‌توان به بایننس (Binance)، اوکی اکس (OKEx) و بیت ‌‌بی (BitBay) اشاره کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.