تنظیمات سطح دشواری بیت‌کوین کش چگونه عمل می‌کند

بیت‌کوین‌کش همراه با ورود و خروج سریع استخراج‌کنندگان، شروع بسیار جذابی داشته است. در این پست به شما توضیح داده می‌شود که چگونه سطح دشواری زنجیره بیت‌کوین‌کش (BCH) طی ایجاد ۱۰ بلوک بعدی تغییر خواهد کرد.

0 184

هدف بیت‌کوین‌کش چیست؟

بیت‌کوین‌کش قانون بسیار مشخصی درباره تنظیم دشواری دارد. قوانین مربوط به این قسمت شامل موارد زیر می‌شوند:

میانگین گذشت زمان (Median Time Past) بلاک فعلی و میانگین گذشت زمان از ایجاد ۶ بلاک قبلی باید بیشتر از ۱۲ ساعت باشد.

در این صورت، اثبات کار، ۲۰ درصد آسان‌تر می‌شود. به بیان دیگر، استخراج‌کنندگان می‌توانند با ۲۰ درصد آسانی بیشتر بلوک‌ها را پیدا کنند.

میانگین گذشت زمان (MTP) میانگین یازده بلوک آخر است. این به آن معنا است که باید ۱۱ بلوک آخر را به ترتیب زمان مرتب کرد و از میان آن‌ها، وسطی را برداشت. این موضوع به این خاطر مورد استفاده قرار می‌گیرد که گاهی بلوک‌های استخراج شده، برچسب زمانی زودتر از زمان استخراج خود دارند (با چند دلیل فنی مرتبط به زمان‌های متفاوت)

نکته درباره MTP این است که ما می‌توانیم آن را قبل از پیدا کردن بلوک محاسبه کنیم. از آنجایی که ما به برچسب‌های زمانی ۱۱ بلوک آخر نگاه می‌کنیم و مورد وسطی را بر می‌داریم، نیازی به دانستن برچسب‌های زمانی دقیق برای بلوک‌های آینده نداریم؛ ما فقط باید زمان شش مورد ابتدایی را بدانیم. اغلب اوقات، MTP برچسب زمانی ۶ بلوک قبلی می‌باشد.

طرح ریزی

اینجا چارتی وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد:

https://cdn-images-1.medium.com/max/1000/1*FVHk2P_dOJrAyZlbVYUNxA.png

نتیجه‌گیری

تعداد زیادی بلوک وجود دارد که تا به حال مورد استخراج قرار نگرفته‌اند، اما حتی اگر آن‌ها را فورا هم استخراج کنیم، ۶ تنظیم دشواری بر روی بلوک‌های ۴۷۸۵۷۷ تا ۴۷۸۵۸۲ خواهیم داشت. این موضوع باعث می‌شود دشواری برای هر کدام ۲۰ درصد کاهش یابد و ما بلوک‌هایی خواهیم داشت که سختی استخراج آن‌ها ۰.۸⁶ ~ ۰.۲۶۲ خواهد بود. برای همین، استخراج‌کنندگان باید ۴/۱ کار لازم برای استخراج یک بلوک را انجام دهند.

این موضوع شاید توضیحی برای فاصله ۱۳ ساعتی بین بلوک‌های ۴۷۸۵۷۰ و ۴۷۸۵۷۱ باشد. استخراج‌کنندگان فقط می‌خواهند زنجیره‌ها برای استخراج، ساده‌تر شوند!

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.