تمرکززدایی از انرژی، چشم انداز پیش روی DeFi

با توسعه بلاک چین و صنعت مالی غیر متمرکز (DeFi) هر روز بیش از پیش روش‌های نوینی برای استفاده بهینه از آن‌ها معرفی می‌شود. تمرکززدایی از انرژی صنعت نوپایایی است که ظرفیت بسیاری برای استفاده از DeFi دارد. به گفته کارشناسان، صنعت انرژی غیر متمرکز از dapp ها و قراردادهای هوشمند بهره می‌برد تا هزینه‌ها را کاهش داده و حق انتخاب بیشتری را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

0 107

به گفته لیتیون (Lition) دنیای مالی غیرمتمرکز باید انرژی غیر متمرکز را هم جدی بگیرد چرا که این صنعت از dapp ها و بلاک چین استفاده کرده و منطق مشابهی را پیروی می‌کند.

انرژی غیرمتمرکز (DeEn) از dapp ها و قراردادهای هوشمند اتریوم بهره می‌برد تا تراکنش‌ها و معاملات انرژی را انجام دهد. لیتیون، استارت آپ آلمانی حوزه فناوری، که بازارچه‌ای اینترنتی مبتنی بر بلاک چین راه اندازی کرده است، در تاریخ ۳۱ جولای با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد به مشتریان خود اجازه می‌دهد تا از میان تأمین کنندگان گوناگون انرژی حق انتخاب داشته باشند؛ DeEn «ساختار، مزایا و منطقی» مشابه صنعت مالی غیر متمرکز (DeFi) دارد.

دیفای می‌بایست DeEn را هم وارد بازی کند

لیتیون می‌گوید مشابه دیفای که در آن معامله دارایی‌های دیجیتال، همتا به همتا هستند، DeEn هم به کاربران اجازه می‌دهد دقیقاً طرف تأمین انرژی خود را بشناسند. این کار به مشتریان قدرت انتخاب می‌دهد تا منابع تأمین انرژی خود را دیده و با سرعت و امنیت آن را تغییر دهند. این شرکت بازارچه اینترنتی غیر متمرکز خود را مثالی از این دست می‌داند و اضافه می‌کند:

لیتیون در معاملات انرژی به روش خود عمل می‌کند؛ پلتفرمی برای تجارت انرژی به صورت همتا به همتا (P2P) دارد که مستقیماً در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. از قراردادهای هوشمند و فناوری بلاک چین استفاده و دست واسطه‌ها را کوتاه می‌کند؛ این کار راه را برای انرژی پاک مقرون به صرفه باز کرده، منافع بیشتری برای تولید کنندگان به ارمغان می‌آورد و باعث ترویج هر چه بیشتر این انرژی پایدار می‌شود.

لیتیون باور دارد توزیع انرژی زمان زیادی است که بیش از حد متمرکز شده است و از این روی مشتریان اغلب برای خارج شدن از بازار فعلی انرژی حق انتخابی ندارند. به دنبال تغییر شیوه تجارت دارایی‌ها در بازار مالی غیر متمرکز، خواه ناخواه نگرشی واقعی نسبت به انرژی غیر متمرکز هم حاصل می‌شود.

لیتیون اضافه می‌کند:

با رشد “ماشین” دیفای، نیاز آن به انرژی برای حرکت، حفظ و نگهداری بیشتر می‌شود. منبع این انرژی هنوز نامشخص است. فضای DeFi نیازمند آن است که DeEn خود را از وابستگی انرژی به منابع شرکتی/دولتی خلاص کند و به صورتی واقعی غیر متمرکز شود.

اتحادیه اروپا سال ۲۰۵۰ را به عنوان سال عاری از کربن و اولویت بخشی به فناوری خورشیدی و باد تعیین کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، آلمان پیش از این تمام نیروگاه‌های اتمی و زغال سنگ خود را تعطیل کرده است.

منبع: cointelegraph.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.