تلگرام شرایط و قوانین استفاده از کیف پول Gram را منتشر کرد

سرویس پیام رسان Telegram ، شرایط استفاده از کیف پول رمز ارز بومی خود یعنی Gram را اعلام کرد.

0 184

در بیانیه ای که در هشتم اکتبر منتشر شد، تلگرام شرایطی را برای استفاده مستقل از کیف پول این شبکه (کیف پول Gram)یا بصورت ادغام با پیام رسان خود تعیین کرد که در ادامه به مرور 5 مورد کلیدی آن می‌پردازیم:

1 – مالیات و مقررات

تلگرام در این بیانیه تأکید کرد که در کشورها و مناطقی که خدمات این شرکت طبق قانون، سازمان‌های نظارتی و تحریم‌ها قابل دسترسی نبوده و یا ممنوع شده است، نباید از کیف پول گرام استفاده شود. طبق اعلام این شرکت، وظیفه تعیین میزان مالیات برای استفاده از خدمات کیف پول گرام بر عهده مشتریان آن است:

ما هیچگونه مسئولیتی در خصوص اعمال مالیات بر تراکنش‌هایی که شما برای استفاده از خدمات تلگرام انجام می‌دهید نداریم، همچنین مسئولیت کاربرد آن در جمع آوری، گزارش، جلوگیری از پرداخت مالیات‌های رمز ارزهای دیگر بر عهده خود مشتری است.

 

2. تراکنش ها

طبق این شرایط کیف پول Grams هیچگونه کنترلی در خصوص حصول اطمینان و تایید انجام تراکنش‌ها در بلاک چین شبکه باز تلگرام (TON) نخواهد داشت. تلگرام اظهار داشت که انجام تراکنش‌ها نیازمند پرداخت مبلغی است که در حال حاضر مقدار دقیق آن مشخص نیست و تلگرام هیچگونه نظارتی بر مقدار و نوع این مبالغ نخواهد داشت.

تلگرام توضیح داد:

تراکنش‌های شما ممکن است توسط بلاک چین TON ثبت نشوند و یا با دیرکرد همراه باشند. ما هیچ کنترلی بر این بلاک چین نداشته و امکان تسهیل، لغو و یا تغییر تراکنش‌های ثبت شده از عهده ما خارج است.

 

3. کلیدهای خصوصی

کیف پول Grams توانایی دسترسی و یا ذخیره کلیدهای عمومی یا خصوصی، کلمات پشتیبان، پسوردها یا سایر اطلاعات شناسایی مشتریان خود را نخواهد داشت. تلگرام بار دیگر تاکید کرده که وظیفه مدیریت و حفظ امنیت حریم شخصی این شبکه فقط بر عهده مشتریان آن است. اگر اطلاعات اعتباری از بین بروند، این شرکت قادر به بازیابی آنها و یا تنظیم مجددشان نیست، در نتیجه ممکن است مشتریان دیگر نتوانند به کیف پول خود دسترسی داشته باشند.

4. اتمام فعالیت

کیف پول Grams در شرایط خود آورده است که شرکت تلگرام می‌تواند “در هر زمان و به هر دلیلی” قسمتی یا تمام خدمات کیف پول Grams، حساب‌های کاربری و یا دسترسی به شبکه را فسخ یا غیرفعال کند.

5. اصلاح و تغییر شرایط استفاده از خدمات

این شرکت همچنین حق این را دارد تا هر زمان و بنا به صلاح دید خود شرایط استفاده از خدمات را تغییر دهد. تلگرام با ذکر این مطلب که شرایط بروز شده در سایت این شرکت پست خواهند شد، از کاربران خواست تا بطور مرتب این شرایط را مطالعه نمایند زیرا تغییرات بلافاصله پس از انتشار در سایت اجرایی می‌شوند.

شرایط استفاده از کیف پول Grams در حالی منتشر شد که تا اواخر اکتبر، یعنی تاریخ رسمی اعلامی تلگرام برای راه اندازی بلاک چین TON، تنها چند هفته باقی مانده است. سرپرست دارایی‌های دیجیتال شرکت نرم افزاری Anchor Labs در روز گذشته اعلام کرد که این شرکت نخستین نهادی است که موفق به اخذ مجوز برای پشتیبانی سازمانی از توکن های Gram شده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.