تفاوت بانکداری شرکتی و بانکداری سرمایه گذاری..

چرا بانکداری شرکتی به جای بانکداری سرمایه گذاری؟ …این سوال در بسیاری از مصاحبه‌های کاری مطرح می‌شود. این دو شبیه هم اما متفاوت هستند. به طرق مختلفی می‌توان به این سوال جواب داد. کاری که باید انجام دهید تمرکز روی کارکردهای این شغل است. در ادامه بیشتر با جنبه‌های مختلف و رویکردهای این دو نوع بانکداری آشنا خواهید شد.

0 145

کار بانکدار شرکتی این است که تأمین مالی مشتریان را تضمین کند.

mlamb93، استادیار بانکداری سرمایه گذاری:

شما بطور کلی با یک اتحادیه صنفی از وام‌دهندگان کار می‌کنید که وام‌غلتان‌ها و اولین سررسید وام‌های کوتاه‌مدت را برای شرکت‌های با سرمایه کلان، تهیه می‌کنند (این می‌تواند برای معاملات ادغام و تملک، افزایش سرمایه جدید یا تأمین مالی مجدد باشد). این تجزیه و تحلیل صرفاً ساختار اعتباری و سرمایه‌ای است.

شما به عنوان تحلیلگر، درگیر تضمین این وجوه نخواهید بود.

IBBD: سال اولی است که تحلیلگر بانکداری شرکتی هستم. مطمئن نیستم که سیتی‌بانک (Citi) به چه صورت بخش بانکداری شرکتی خودش را ساختاربندی می‌کند اما به عنوان یک تحلیلگر سال اولی، باید بیشتر روی اخذ تعهد مبادلات و نظارت بر پورتفوی بدهی تمرکز کنید تا گپ زدن با مشتریان. یک تحلیلگر سال اولی، نمی‌دانند چطور به مشتری نزدیک شوند و ایده‌ی فروش جانبی (cross-sell) را ارائه کنند.

چرا بانکداری شرکتی؟

بانکداری

این سوال در بسیاری از مصاحبه‌ها مطرح می‌شود. چیزی که نباید بگویید این است که چیزی شبیه بانکداری سرمایه گذاری می‌خواهید اما با یک سبک بهتر. این دو شبیه اما متفاوت هستند، پس این حرف نشانه‌ی نداشتن اطلاعات شماست. به طرق مختلفی می‌توان به این سوال جواب داد. کاری که می‌خواهید انجام دهید تمرکز روی کارکردهای این شغل است.

در اینجا دو جنبه از بانکداری شرکتی هست که می‌توانید در جواب خود لحاظ کنید.

Datphukinnewb- تحلیلگر بانکداری سرمایه گذاری:

  1. جنبه مدیریت پورتفوی و پذیره‌نویسی: بانکداری مشارکتی که ضمن منحصربه فرد بودن نسبت به بانکداری سرمایه گذاری، مبتنی بر مبادلات است در واحد اقتصادی شما یک ریسک در نظر گرفته می‌شود. شما علاقمند هستید که وام بدهید و به جای اینکه صرفاً به شرکت‌ها مشاوره دهید و وام بزرگی را با دیگر سازمان‌های مالی که در ریسک شریک هستند، مدیریت کنید برای خودتان جایگاهی بدست آورید.
  2. طرزفکر اعتباری: دوست دارید به جای ارزش‌گذاری شرکت‌ها براساس انواع گسترده‌ای از متغیرها و تمرکز روی بالاترین قیمت، بیشتر روی کاهش ریسک و پرهیز از ریسک کاهش قیمت تمرکز کنید (با توجه به اینکه بانکداری سرمایه گذاری شامل کار ارزیابی است). به انواع گسترده‌ای از وام‌های مالی متفاوت علاقمند هستید که از وام‌غلتان‌ها، وام‌های کوتاه مدت و غیره استفاده می‌شوند و اینکه کسب و کارها چطور از آنها استفاده می‌کنند. در بسیاری از بانکهای شرکتی و تجاری، یک برنامه آموزشی اعتباری هست که تحلیلگران آموزش می‌بینند پس می‌توانید روی آموزش هم تأکید کنید.

 FreshPrinceDot6:

  1. آزادی عمل برای یک شغل طولانی‌مدت‌تر (تغییر کارکنان کمتر/ بدون فرهنگ «۲ and O»).
  2. ایجاد توانایی برای درک کسب و کارها از ریشه برای پرورش روابط طولانی مدت (به اندازه بانکداری سرمایه گذاری چندان روی مبادلات متمرکز نیست).
  3. توانایی داشتن «پذیرش ریسک». (معمولاً، وام‌ها و اعتبارات را پذیره‌نویسی می‌کنید، پس باید مسئولیت‌پذیر و پاسخگو باشید چرا که به پول بانک متعهد هستید- شاید در سن پایین‌تر از داشتن مسئولیت‌پذیری بیشتر صحبت کنید و غیره).

درآخر، به نظر ما در این مورد، هیچ مقایسه‌ای با بانکداری سرمایه گذاری انجام ندهید. فقط روی بانکداری شرکتی تمرکز کنید و آن را به یکی دو تا از کارکردهای خاص شغلی که در بالا ذکر شد وصل کنید.

حقوق و ساعات کاری در بانکداری شرکتی

هیچ محدوده حقوق و مزایای معینی مانند این برای بانکداری سرمایه گذاری وجود ندارد. تحلیلگران برای حقوق پایه چیزی حدود درآمد تحلیلگران بانکداری سرمایه گذاری کسب می‌کنند. تفاوت در جوایز است که به واحد اقتصادی، موقعیت مکانی و عملکرد گروه بستگی دارد. این محدوده برای تحلیلگران بین ۶۵ تا ۹۰ هزار دلار است. به استثنای آنهایی که بعد از چندسال به دلیل افزایش جوایز در سطح مربوطه، هر ساله حداقل ۱۰هزار دلار و حتی بیشتر افزایش دارند.

انتظار ساعت کاری ۵۰ تا ۶۵ ساعت در هفته را داشته باشید. در خلال هفته‌های معامله، ساعات کار بیشتر هم می‌شود.

بانکداری خرد در مقایسه با بانکداری شرکتی: تفاوت چیست؟

خیلی‌ها بانکداری خرد و شرکتی را باهم قاطی می‌کنند. بانکداری خرد یا خرده‌فروشی چیزی است که وقتی جلوی بانک محله‌ی خودتان ایستاده‌اید و می‌خواهید سپرده‌گذاری کنید مشاهده می‌کنید. این بانک با مردم سروکار دارد. بانکداری شرکتی با ارباب رجوع شرکتی سروکار دارد. بانکداری خرد خدماتی از جمله وام مسکن، اعتبار و حساب‌های جاری ارائه می‌دهد. خدماتی از جمله وام‌های کسب و کار، املاک و مستغلات تجاری و مدیریت وجوه نقد را عرضه می‌کند.

تجربه کارآموزی بانکداری شرکتی

کارآموزی بانکداری شرکتی عالی است. اگر می‌خواهید شغلی در این زمینه را دنبال کنید در اینصورت دقیقاً به کارآموزی نیاز دارید.

اگر جویای بانکداری سرمایه گذاری هستید، در آنصورت بانکداری شرکتی هنوز هم گزینه خوبی است- تا قبل از سال فارغ التحصیلی، بهتر است که شغل تحلیلگر بانکداری سرمایه گذاری را بدست آورید. تنها کارآموزی‌ای که بهتر از کارآموزی بانکداری شرکتی است بعد از سال دوم دانشگاه یک کارآموزی بانکداری سرمایه گذاری است و تنها راه واقع‌بینانه‌ای که آن را بگذرانید این است که شما یک نامزد تنوع باشید یا اینکه در یک بوتیک کار گیر بیاورید.

پس چطوری می‌خواهید کارآموزی گیر بیاورید؟ بیشتر از طریق پارتی بازی و ارتباطات است اما شاید برخی شرکت‌هایی را پیدا کنید که در محوطه دانشگاه استخدام می‌کنند پس همیشه گوش به زنگ باشید.

آمادگی مصاحبه برای بانکداری شرکتی

بانکداری

آمادگی مصاحبه برای بانکداری شرکتی شبیه بانکداری سرمایه گذاری است، اما تفاوت‌هایی وجود دارد که در اینجا مطالعه می‌کنیم. در اینجا انواع چیزهایی هست که می‌توان از[email protected] آموخت.

TNA:

من مبانی اعتبارات را می‌دانم، نحوه کار وام‌غلتان‌های ABL [وام‌دهی مبتنی بر دارایی]، تلاش و یافتن حوزه‌ای که برای کار در آن حوزه مصاحبه می‌کنید. چیزهایی مانند این.

intlbanker153: تحلیلگر بانکداری سرمایه گذاری:

قبلاً جای شما بودم و آمادگی بانکداری سرمایه گذاری واقعاً سودمند است. همانطور که IBBD اشاره کرد، ذهنیت buy-sideمی‌گیرید. با این ذهنیت، باید منابع معمول بازپرداخت خودتان را بشناسید (تأمین مالی مجدد طبق یک مبنای ناامن و امن، فروش دارایی‌های پشتوانه قرض‌، جریان نقدی (حاصل از فعالیت‌های عملیاتی ops و غیره) و ریسک‌های اعتبارات کلیدی.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.