تغییر نام جنجال برانگیز گروه بیت کوین SV به ” انجمن بیت کوین”

انجمن bComm نام خود را به “انجمن بیت کوین” تغییر داد. این انجمن سازمانی متعلق به جیمی گوین (Jimmy Nguyen)، مدیر عامل شرکت nChain است که به صورت فعال بیت کوین SVرا برای بازرگانان تبلیغ می‌‌کند.

0 93

با وجود اینکه این سازمان هیچ عضوی از جامعه بیت کوین بزرگتر ندارد، اما به جای آن افرادی مانند کریگ رایت، کالوین آیر (Calvin Ayre) و دیوید لی (David Li) را در لیست خود دارد و این مرحله موجب به وجود آمدن این باور می‌‌شود “که بیت کوین SV بیت کوین واقعی است.”

انجمن جدید بیت کوین، که در توئیتر با نام “BitcoinAssn” فعالیت دارد، برای کسب و کارها و نهادها عضویت رایگان ارائه می‌‌دهد:

این سازمان شبیه انجمن بیت کوین ظاهرا نابود شده است که در طول دوران حیاتش در معرض شایعات مختلفی قرار داشت. اگرچه این انجمن از اصطلاح بیت کوین استفاده می‌‌کند، اما به زنجیره Bitcoin Core‌‌ اشاره‌‌ای نمی‌‌کند. بیت کوین بیش از ۶۰ میلیارد دلار سرمایه بازار دارد. این سازمان در عوض به بیت کوین SV اشاره دارد که از لحاظ سرمایه بازار جزو ده کریپتو برتر دنیا قرار ندارد.

انجمن بیت کوین از بیت کوین BSV) SV) به عنوان بیت کوین اصلی، با یک پروتکل پایدار و نقشه راه مقیاس گذاری برای تبدیل شدن به پول جدید و بلاکچین عمومی جهانی برای سرمایه گذاری پشتیبانی می‌‌کند.

همانطور که انتظار می‌‌رفت، این حرکت با نظراتی منفی نیز روبرو شد:

با توجه به این مقاله می‌‌توان انتظار داشت که با انتشار اخبار، نظرات استهزا آمیز بیشتری نیز شنیده شود.

آیا اینکه یک سازمان بیت کوین SV، انجمن بیت کوین نامیده شود قانونی است؟

سوالی که مطرح می‌‌شود این است که سازمانی که بیت کوین را ترویج نمی‌‌کند و در عوض به ترویج “بیت کوین SV” می‌‌پردازد از لحاظ قانونی حق دارد چنین نامی برای خود انتخاب کند یا نه.. CCN با یک وکیل که روی چندین پرونده در صنعت بلاکچین کار کرده است، تماس گرفت. به محض دریافت هرگونه پاسخی از این وکیل، این مقاله را بروز رسانی خواهیم کرد.

انجمن بیت کوین کانالی در یوتیوب دارد که در آن برنامه‌‌ای به نام “چشم انداز بیت کوین” پخش می‌‌شود.

در حال حاضر، این کانال بیش از ۲۰۰ دنبال کننده دارد.

طبق پستی در وب سایت انجمن بیت کوین اشتراک گذاشته شده، طرفداران این انجمن واقعا معتقدند که بیت کوین SV انتخاب غالب کسب و کارها خواهد شد. آنها برای این عقیده خود به دلایلی مانند سازگاری و “حرفه ای بودن” اشاره می‌‌کنند.

حالا که ۱۰ سال از تولد بیت کوین گذشته، وقت آن است تا به طور کامل دیدگاه ساتوشی را درک کنید. بدین منظور باید بلاکچینی بسازیم که برای کسب و کار: برای رفع نیازهای سازمانی واقعی، برای استفاده توسط افراد واقعی و برای سازگاری با قوانین واقعی، طراحی شده است. یعنی نیاز به یک پروتکل پایدار داریم، امکان فعالیت در مقیاس بزرگ را فراهم می‌‌کنیم و یک رویکرد حرفه‌‌ای برای امنیت اضافه می‌‌کنیم. این روش BSV است و به همین دلیل بیت‌کوین SV به معنی کسب و کار است.

سوالی که در مورد این پوشش بیت کوین مطرح می شود سوال بزرگی است. هنگامی که بیت‌کوین کش بواسطه هارد فورک بیت کوین به وجود آمد، یکی از مسائل عمده‌‌ و جنجال برانگیز ” حملات بازپخش” (replay attacks) بود. مردم نگران بودند که دلیل کد نویسی هارد فورک از کاربران سو استفاده شود.

اصطلاح زیان آوری به شکل “bcash” از فورک بیرون آمد، که راجر ور به طور خاص با آن مشکل داشت.

بعضی از کاربران بیت کوین با اینکه در عبارت بیت کوین کش از “بیت کوین” استفاده شود مخالف بودند. همانطور که مصاحبه کننده در ویدیوی بالا می گوید: “تنها دلیل اینکه شما می‌‌خواهید آن را بیت‌کوین کش بنامید، این است که می خواهید خود را با نام تجاری بیت کوین همراه کنید […] شما می خواهید مردم فکر کنند این بیت کوین است.”

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.