تغییر دوباره نقشه‌ راه بلندپروازانه‌ توکن Kin

توسعه دهندگان Kin، ارز رمزی که توسط اپلیکیشن رسانه‌ی اجتماعی Kik ساخته شده است، اعلام کرده است که توکن این کریپتو تحت عملیات توسعه‌ دیگری قرار خواهد گرفت، چون به دنبال پیوند دادن مقیاس پذیری با تجربه‌ی خوب کاربری هستند.

0 81

بنیاد Kin روز دوشنبه اعلام کرد که توسعه دهندگان با جداشدن از طرح های پیشین پروژه، قصد دارند اقدامات جدی برای ایجاد بلاک چین مستقل Kin داشته باشند.

تد لیوینگستون (Ted Livingston) مدیر عامل Kin می‌گوید:

یک Kin روی یک بلاک چین. هدف ما این است و استراتژی ما هم با کار برای حرکت به سمت زیرساختی که این هدف را پشتیبانی کند، تکامل پیدا می‌کند. ما با حذف معاملات اتمی، یک پیچیدگی دیگر را که مانع استفاده‌ی آسان توسعه دهندگان و کاربران از Kin می‌شود، از سر راه برداشته‌ایم. این گام بعدی ما در مسیر تبدیل شدن به پراستفاده‌ترین ارز رمزنگاری شده جهان است.

اعلامیه‌ امروز چهارمین باری است که توسعه دهندگان Kin تغییر چشم‌گیری در زیرساخت بلاک چینی داده‌اند که توکن کریپتو را پشتیبانی می‌کند. علت این اقدامات این است که آنها به دنبال اجرای شاید بزرگ‌ترین ادغام یک ارز رمز در اپلیکیشن مصرف‌کننده هستند.

توکن Kin در ابتدا از طریق ICO در اتریوم که به عنوان یک توکن ERC20 در آن قرار داشت، توزیع شد. با این حال، لیوینگستون با زخم زبان زدن به اتریوم به عنوان “دوره‌ی Dial Up بلاک چین، بعدا اعلام کرد که بنیاد Kin تصمیم گرفته است که توکن را به استلار منتقل کند که مدل اجماع آن امکان تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر را می‌دهد.

توسعه دهندگان چند ماه بعد در ماه مارس 2018 باز هم نقشه راهشان را عوض کردند و گفتند که Kin به طور موازی بر استلار و اتریوم فعالیت می‌کند و امکان تبدیل سرمایه با سرعت استلار و نقدینگی اتریوم را برای خود فراهم می‌کند.

این پروژه که از ناتوانی کوتاه‌مدت استلار برای رسیدن به سطح تجاری خسته شده بود، یک بار دیگر در ماه می مسیر خود را عوض کرد و توسعه‌دهندگان اعلام کردند که استلار را برای اجرای یک بلاک چین مستقل Kin فورک می‌کنند، در حالی که پشتیبانی دومسیره را برای اتریوم حفظ می‌کنند.

هم‌اکنون، حداقل برای کوتاه مدت، برنامه‌ پروژه حذف پشتیبانی برای اتریوم و انتقال کل توکن‌ها به بلاک چین مستقل Kin است که طبق گفته‌ی توسعه‌دهندگان، نیاز به جریانات کاربری پیچیده را از بین برده و استفاده از آن را آسان می‌کند.

گادی سربنیک (Gadi Srebnik) رییس تیم بلاک چین Kin در وبلاگ Kin نوشت:

مهاجرت کامل به بلاک‌چین Kin، پیچیدگی معاملات اتمی را از بین می‌برد، سردرگمی ایجاد شده توسط وجود دو توکن Kin را برمی‌دارد و فرایند ادغام با صرافی‌ها و اپلیکیشن‌های مصرف‌کنندگان را ساده‌تر می‌کند.

جزییات مهاجرت از اتریوم به شبکه‌ متحد بلاک چین Kin هنوز منتشر نشده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.