تعطیلی دولت ایالات متحده چگونه بر تایید ETF بیت‌‌کوین تاثیر می‌‌گذارد

کمیسیون بورس و اوارق بهادار ایالات متحده (SEC) در شرف تصمیم‌‌گیری بر ETF بیت-‌‌کوین Vaneck Solidx در ماه آینده است و این مهلت قابل تمدید نیست. با این حال از آن‌‌جایی که دولت ایالات متحده در حال حاضر تعطیل است، یک وکیل اوراق بهادار توضحیح داده که احتمالا چه بر سر ETF و احتمال تایید خودکار آن می‌‌آید.

0 82

ETF می‌‌تواند به شکل خودکار تایید شود

جیک چروینسکی (Jake Chervinsly)، وکیلی که بر قانون‌‌گذاری‌‌های اوراق بهادار، کالا، قراردادهای آتی و دیگر مشتقات آنان کار می‌‌کند، در یک مجموعه توییت در روز جمعه توضیح داد که تعطیلی دولت ایالات متحده چطور بر تصمیم آینده درباره ETF بیت‌‌کوین Vaneck Solidx تاثیر می‌‌گذارد.

کمیسیون تاریخی معین کرده است که تا آن زمان قانون پیشنهادی صرافی Cboe BZX برای لیست کردن سهام Vaneck Solidx را یا رد یا تایید می‌‌کند. چروینسکی در تویتی عنوان کرد که تاریخ نهایی رد یا تایید ETF 27 فوریه است. این 240 روز پس از اولین‌‌ باری است که پیشنهاد ETF در دفتر فدرال منتشر شد؛ و تاکید کرد:

SEC قدرت تمدید این فرصت 240 روزه را ندارد. اساسنامه هرگونه تاخیر دیگری را ممنوع کرده است. طبق قانون، این یعنی اگر SEC نتواند تا مهلت 27 فوریه تصمیمی بگیرد، ETF به طور خودکار تایید خواهد شد

با این حال او در ادامه توضیح می‌‌دهد که چرا این احتمال وجود ندارد که ETF بیت کوین به طور خودکار تایید شود.

SEC کاملا تعطیل نشده است

در حالی که بسیاری از بخش‌‌های دولت ایالات متحده به دلیل بن‌‌بست سیاسی بین رییس جمهور ترامپ و کنگره بر سر دیوار مرزی جنوبی کاملا تعطیل شده‌‌اند، SEC اعلامیه‌‌ای در وب‌‌سایتش منتشر و اشاره کرد که 27 دسامبر تاریخ مقرر خواهد بود و تا اطلاع ثانوی این نهاد تعداد کارکنان محدودی خواهد داشت. کمیسیون افزود که به موقعیت‌‌های ضروری مربوط به بازار و محافظت از سرمایه‌‌گذاران از جمله اجرای قانون پاسخ خواهد داد.

چروینسکی تصریح می‌‌کند که SEC برنامه عملیاتی خود در طول تعطیلی را در وب‌‌سایتش منتشر کرده است. این سند عنوان می‌‌کند که این نهاد بررسی و تایید بکارگیری ثبت‌‌نام را با توجه به محصولات جدید مالی توقف می‌‌کند که شامل ETFهای بیت کوین هم می‌‌شود.

او بر این باور است که کمیسیون «پیشگیری از تایید خودکار محصولات مالی مانند ETF بیت کوین» را به عنوان یکی از فعالیت‌‌های لازم برای کوتا‌‌ه‌‌مدت می‌‌بیند تا تعطیلی منظم عملیات‌‌ها را تضمین کند و در ادامه می‌‌گوید:

در واقع SEC پیشتر در طول دوره تعطیلی اقداماتی انجام داده است تا از رد کردن این تاریخ برای تغییر قانون دور کند؛ SEC پرسنلی دارد که در طول دوره تعطیلی بر مدیریت این پیشنهاد کار می‌‌کنند

بنابراین اگر تعطیلی دولت تا 27 فوریه ادامه پیدا کند، آن پرسنل باید تصمیمی مبنی بر تایید یا رد ETF صادر کنند.

شانس تایید

در حالی که هنوز شانس تایید ETF بیت‌‌کوین توسط SEC وجود دارد، چروینسکی معتقد است که اگر تعطیلی پس از تاریخ مقرر هم ادامه پیدا کند، شانس تایید نزدیک به صفر است. او در ادامه تصریح می‌‌کند که اگر حتی ETF به طور خودکار تایید شود، «احتمالا تاثیر آن برای مدت طولانی باقی نخواهد ماند. تایید خودکار ضمانت مادام‌‌العمر ندارد و می‌‌تواند به راحتی لغو شود. وقتی تعطیلی پایان بیابد، SEC می‌‌تواند ETF را وادار به توقف کند».

این وکیل درباره تایید معلق Bakkt توسط کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالا (CTFC) هم نظر داد و گفت:

CTFC برخلاف SEC هیچ ضرب‌‌الاجل قانونی‌‌ برای تصمیم‌‌گیری بر Bakkt ندارد، پس می‌‌تواند تا هر وقت خواست آن را به تاخیر بیاندازد. تا پس از تعطیلی انتظاری برای شنیدن هیچ چیزی درمورد Bakkt نداشته باشید

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.