تعدیل نیروی Bitmain می‌‌تواند باعث نابودی بیت‌‌کوین کش و لایت‌‌کوین شود

روند نزولی بازار شرکت Bitmain را دچار مشکلات فراوانی کرده و اکنون چنین به نظر می‌‌رسد که آن‌ها برای حفظ بقای خود ناچارند بخش عظیمی از کوین‌‌های خود را به فروش برسانند. گزارشاتی که منتشر شده‌‌اند، همه حکایت از وضعیت نابسامان این شرکت دارند. این گزارش وضعیت Bitmain را بررسی می‌‌کند و تاثیر فروش کوین‌‌های آن را بر دو رمز ارز بیت‌‌کوین کش و لایت‌‌کوین نشان می‌‌دهد.

0 73

بر طبق گفته‌‌های سرمایه‌‌گذار نام‌‌آشنای کریپتو کایل سامانی، اخراج‌‌های مداوم ابرشرکت Bitmain ممکن است موج تازه‌‌ای از فروش بیت‌‌کوین کش و لایت‌‌کوین را به راه اندازد.

این سرمایه‌‌گذار در توییتی اذعان کرد که این شرکت – اگر شایعات درست باشند – پول چندان زیادی در اختیار ندارد تا فعالیت‌‌های مربوط به توسعه استخراج و بلاکچین خود را به پیش ببرد. نبود توان مالی کافی باعث شده است که این شرکت چینی نیروی کار خود را تا ۵۰ درصد یا بیشتر تعدیل کند. به گفته سامانی، به احتمال زیاد Bitmain سرمایه‌‌های بیت‌‌کوین کش و لایت‌‌کوین خود را خواهد فروخت تا بتواند از پس هزینه‌‌ها بربیاید.

Kyle Samani

یکی از گزارش‌‌های منتشرشده در این مورد

تئوری خرسی سامانی بر مبنای گزارش مالی Bitmain است که در آگوست امسال به بیرون درز پیدا کرد. اگر این گزارش درست باشد، می‌‌توان گفت که این شرکت ۹۳۱,۰۰۰ لایت‌‌کوین (LTC) و ۱ میلیون بیت‌‌کوین کش (BCH) در اختیار دارد. بر طبق نرخ‌‌های فعلی، Bitmain دارای ۲۸.۶ میلیون دلار به صورت لایت‌‌کوین و ۱۷۷ میلیون دلار به صورت بیت‌‌کوین کش است. این شرکت، تا زمان نوشتن این گزارش، صحت این مدرک را تایید نکرده است.

table

گزارش مالی شرکت Bitmain. منبع: ناشناس

این مدرک همچنین بیت کوین، دش و اتریوم را به عنوان منابع مالی دیگر شرکت نشان می‌‌دهد که به ترتیب ۸۴ میلیون، ۲۶ میلیون و ۱۴۲,۰۰۰ دلار ارزش دارند. به صورت کلی، سرمایه کریپتویی Bitmain بالغ بر ۳۱۶ میلیون دلار می‌‌باشد، با این فرض که این شرکت از ماه آگوست هیچ استفاده‌‌ای از کوین‌‌های خود نکرده باشد.

بیت‌‌کوین کش مورد توجه همه قرار می‌‌گیرد

بر اساس گزارشات، Bitmain تیم Copernicus را به صورت کامل اخراج کرده است، که مشغول کار کردن بر روی یک پلتفرم جدید برای بیت‌‌کوین کش بودند. این حرکت بعد از حمایت شرکت از راجر ور به همراه بیت‌‌کوین کش ABC انجام شد تا جنگ هش (Hash War) بزرگی را با بیت‌‌کوین SV به سرانجام برسانند. اگرچه این خبر توسط Bitmain تایید نشده است، اختصاص دادن قدرت رایانشی بسیار بزرگ برای تقویت بیت‌‌کوین کش می‌‌توانست این شرکت را متحمل میلیون‌‌ها دلار هزینه کند. از سوی دیگر، قیمت بیت‌‌کوین کش از زمان این جنگ هشی در نوامبر بیش از ۶۰ درصد کاهش پیدا کرد.

BCTKING555، یکی از حساب‌‌های توییتری که اغلب گزارشات و شایعات منفی در مورد Bitmain پست می‌‌کند، ادعا کرده که این شرکت در سه‌‌ماهه‌‌ سوم ۲۰۱۸ ضرری ۷۴۰ میلیون دلاری را گزارش داده است، که حتی شامل ضررهای ناشی از فورک بیت‌‌کوین کش نیست. به نقل از داده‌‌های عمومی، BitMEX Research پیش‌‌بینی کرده که Bitmain بعد از یک دوره موفق در سه‌‌ماهه‌‌ اول سال، متحمل ضررهای بسیار زیادی در سه‌‌ماهه دوم شده است.

این رویدادها می‌‌توانند بیت‌‌کوین کش را در یک سرازیری خرسی قرار دهند و سرمایه‌‌گذاران خرد دیگر چندان سمت آن نخواهند رفت.

عرضه اولیه سهام Bitmain

علی‌‌رغم ضررهای گزارش‌‌شده، تعدیل نیروی Bitmain ممکن است وضعیت شرکت را متعادل کند. همچنین، این شرکت قرار است یک عرضه اولیه سهام (IPO) در هنگ‌‌کنگ داشته باشد. با این حال، گزارشات اخیر نشان می‌‌دهند که قانونگذاران بورس سهام هنگ‌‌کنگ (HKEX) از وضعیت صنعت کریپتو راضی نیستند.

بنابراین، تعدادی معتقدند که HKEX ممکن است درخواست شرکت‌‌هایی را رد کند که به عقیده آن‌ها هنوز در حالی شکوفایی هستند.

اکنون که همه درها برای Bitmain بسته شده‌‌اند، آن‌ها ممکن است به سراغ سرمایه‌‌گذاران خطرپذیر بروند تا سرمایه‌‌های بیشتری را به دست آورند، یا همانطور که سامانی پیش‌‌بینی کرده، این شرکت ممکن است بخشی از دارایی‌‌های دیجیتالی خود را به فروش برساند. این شرکت هنوز هم بیش از ۶۰% بازار استخراج کریپتوی دنیا را در دست دارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.