تعدیل نیروی پلتفرم غیرمتمرکز Steemit در پی سقوط بازار

طبق پست ویدئویی ند اسکات (Ned Scott)، مدیرعامل شرکت Steemit‌‌ در ۲۸ نوامبر، پلتفرم رسانه‌‌ اجتماعی غیرمتمرکز Steemit‌‌ به علت سقوط بازار کریپتو، ۷۰ درصد از کارکنان خود را اخراج و یک بازسازی ساختاری را آغاز می‌‌کند.

0 89

Steemit‌‌ یک اپلیکیشن غیر متمرکز در بلاک چین  Steem اجرا می‌‌کند و سیستم آن بر اساس ارسال، ارزیابی و مدیریت محتوا که توسط جامعه اداره می‌‌شود، ایجاد شده است. Steemit‌‌ به مشارکت کنندگان و محتوا در”اقتصاد توجه”، توکن Steem اعطا می‌‌کند.

طبق مفاد این اعلامیه، سقوط اخیر بازارهای کریپتوکارنسی موجب کاهش درآمد ارز فیات از فروش Steem خودکار شرکت شده است. علاوه بر این، هزینه راه اندازی گره‌‌های Steem افزایش یافته است.

بازار کریپتو در روز ۱۴ نوامبر با کاهش شدید نرخ بیت کوین ( BTC ) مواجه شد و میانگین قیمت بیت کوین که حدود ۶۴۰۰ دلار بود، به ۵۵۰۶ دلار کاهش یافت. هفته گذشته حتی پایین‌‌‌‌تر نیز رفت و به زیر۴۰۰۰ دلار رسید. این سقوط، رکورد نوسان جدید برای بازارهای امسال ثبت کرد.

Steem در پی این اخراج‌‌ها قصد دارد راهبردهای کاهش هزینه مانند “جایگزینی پلاگین steemed با hivemind، پیچ فورک Steem برای کاهش سایز زنجیره از ۱۶۰ گیگابایت به ۰ گیگابایت، برنامه ریزی برای استفاده از AWS، راه حل‌‌های DevOps، کاهش گره‌‌های مرحله گذاری (Staging) و تست (Tesing) و حذف زوائد ” را اولیت بندی کند.

توکن Steem پس از راه اندازی موفقیت بسیار خوبی کسب کرد. در ماه ژوئیه ۲۰۱۶، بیش از ۲۰۰۰ درصد افزایش یافت و در عرض دو هفته به بیش از ۴۰۰ میلیون دلار رسید. در همان زمان، قیمت آن نیز از ۲۴/۰ دلار به ۶۳/۴ دلار افزایش یافت.

طبق گزارش کوین مارکت کپ در زمان نوشتن این گزارش، Steem حدود ۳۸۲/۰ دلار معامله می‌‌شود و تقریبا ۱۹ درصد افزایش یافته است. سرمایه بازار این کوین حدود ۱۱۵ میلیون دلار و حجم معاملات روزانه‌‌ی آن بالای ۸/۱ میلیون دلار است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.