تعداد کیف پول ‌های بیت کوین الکتروم آسیب دیده به 152000 رسید

شرکت نرم افزاری ضد بدافزار Malwarebytes کشف کرد که تعداد کیف پول‎های بیت کوین الکتروم (Electrum) آسیب دیده در پی حمله سایبری انکار سرویس (DoS) در حال اجرا بر روی سرورهای این کیف پول، به تعداد 152000، و میزان سرمایه به سرقت رفته به 4.6 میلیون دلار رسیده است.

0 93

تعداد کیف پول‎های بیت کوین الکتروم (Electrum) آسیب دیده در پی حمله سایبری انکار سرویس (DoS) در حال اجرا بر روی سرورهای این کیف پول، به تعداد 152000 رسید. این خبر در تاریخ 29 آوریل توسط شرکت نرم افزاری ضد بدافزار Malwarebytes، منتشر شد.

Malwarebytes کشف کرد که تعداد دستگاه‎های آسیب دیده از این بات نت (botnet) به عدد 152000، و میزان سرمایه به سرقت رفته به 4.6 میلیون دلار رسیده است. این شرکت موفق به تشخیص یک بدافزار بارگذاری کننده به نام Trojan.BeamWinHTTP شد که همچنین در دانلود DoSMiner پیشین الکتروم نیز مشارکت داشت.

بیشترین تمرکز این بات‎ها بر ساکنین مناطق آسیا اقیانوسیه، برزیل و پرو است که در این مناطق بات‎ نت حمله کننده، پیوسته در حال رشد است.

در اوایل ماه آوریل، کوین تلگراف گزارش داد که حمله DoS در حال انجام بر روی شبکه الکتروم، توسط یک بات نت از بیش از 140000 دستگاه، راه‎اندازی شده است و هدف آن سرقت بیت کوین از طریق پیشنهاد نسخه‎های تقلبی الکتروم به کاربران است.

طبق گزارش‎ها، مهاجمان با پیاده سازی هاستینگ سرورهای الکتروم خود، نسخه‎های حقیقی الکتروم را در معرض خطر قرار داده و حملات هک خود را عملی کردند. پس از آن‎که کاربران، کیف پول‎های آسیب‎پذیر خود را با این سرورهای مخرب همگام‎سازی نمودند، این هکرها کاربران را به یک بروزرسانی جدید به یک نسخه هک شده راهنمایی می‎کنند که در نهایت منجر به از دست رفتن سرمایه‎های موجود در نسخه‎های قدیمی کیف پول می‎گردد.

در دسامبر سال گذشته این حملات، هکرها را قادر ساخت تا تقریباً 250 بیت کوین (معادل 937000 دلار در آن زمان) بدزدند. اشخاص تحت تأثیر این حملات، تلاش می‎کردند تا پس از طی فرآیند تأیید هویت دو مرحله‏ای (چیزی که الکتروم در واقع از مشتریان خود درخواست نمی‎کرد)، وارد حساب‎های خود شوند؛ اما موفق نمی‎شدند و در نهایت هکرها تراز کیف پول را خالی می‏کردند.

در اوایل ماه آوریل، لجر (Ledger)، سازنده کیف پول رمز ارز سخت افزاری، متوجه شد که اپلیکیشن دسکتاپ این پلتفرم، هدف حمله بدافزارها واقع شده است. این بدافزار با تأثیرگذاری بر سیستم‎ عامل‎های ویندوز، اپلیکیشن دسکتاپ Ledger Live را با یک نسخه مخرب از آن، جایگزین می‎کرد. لجر همچنین خاطرنشان کرد که این بدافزار نمی‎تواند کامپیوترها یا رمز ارز کاربران را در معرض خطر قرار دهد؛ بلکه تنها یک حمله فیشینگ را نشان می‎دهد تا از این طریق کاربران را فریب دهد تا عبارت بازیابی 24 کلمه‎ای خود را وارد کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.