تصویب قانون جدید ایالات متحده برای خروج کریپتو از قوانین اوراق بهادار

دو نفر از اعضای مجلس قانون گذاری ایالات متحده در 20 دسامبر لایحه‌‌ای به مجلس ارائه کرد که طبق این لایحه، دارایی‌‌های دیجیتال از اینکه به عنوان اوراق بهادار تعریف شوند مستثنی می‌‌شوند.

0 81

“قانون طبقه بندی توکن در سال 2018″ توسط وارن دیویدسن (Warren Davidson) (R) و دارن ساتو (Darren Soto) (D)، ارائه شد و با اصلاح قانون اوراق بهادار در سال 1993 و قانون اراق بهادار در سال 1934 به دنبال معافیت ارزهای دیجیتالی از تعریف به عنوان اوراق بهادار است. این لایحه:

“… به کمیسیون بورس و اوراق بهادار دستور می‌‌دهد که تغییرات رگولاتوری خاص مربوط به واحدهای دیجیتالی را که از طریق رمزنگاری کلید عمومی تأمین می‌‌شوند تصویب کند، مالیات‌‌های ارزهای مجازی را که در حساب‌‌های بازنشستگی شخصی ذخیره شده‌‌اند تنظیم کند، برای تبدیل ارزهای مجازی به یکدیگر معافیت مالی در نظر بگیرد، برای دستیابی به سود تحقق یافته یا و تبدیل یک ارز مجازی به چیزی غیر از پول نقد و برای مقاصد دیگر معافیت مالی در نظر بگیرد. ”

این سند در ادامه تعریف می‌کند که وزیر خزانه داری باید مقررات مربوط به بازپرداخت تراکنش‌‌های صورت گرفته در ارز دیجیتالی را که سود و زیان آن شناخته شده است، منتشر کند.

دیویدسون اعلامیه‌‌ای در مورد مطرح ساختن قانون جدید برای تعریف یک “کلاس دارایی” برای رمز ارزها و دارایی‌‌های دیجیتال منتشر کرد. وی اظهار داشت که این قانون “مانه از این می‌‌شود که رمز ارزها و داریی‌‌های دیجیتال به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند، اما همچنین به دولت فدرال اجازه می‌‌دهد که عرضه‌‌های اولیه کوین را به طور موثرتری نظارت و قانون گذاری کند.”

این لایحه در پی “میز گرد کریپتو” کنگره که در ماه سپتامبر توسط دیویدسن برگزار شد، مطرح می‌‌شود. بیشتر از 45 نماینده از شرکت‌‌های بزرگ وال استریت و شرکت‌‌های کریپتو به قانونگذاران گفتند که یک عدم شفافیت رگولاتوری برای عرضه‌‌های اولیه کوین (ICOها) و ارزهای دیجیتال وجود دارد، در حالی که برخی از شرکت کنندگان معتقد بودند که مقررات فعلی نه تنها مبهم بلکه قدیمی هستند.

دیویدسن بعدا در ماه نوامبر اعلام کرد که قصد دارد لایحه‌‌ای را ارائه کند که به ICOها اجازه می‌‌دهد تا قوانین اوراق بهادار ایالات متحده را کنار بگذارند و پیشنهاد می‌کند که ICOها بیشتر از آنکه به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شوند، محصول تلقی شوند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.