تصمیم ایالات متحده در مورد ETF بیت کوین روند بازار کریپتوی محلی را تعیین می‌‌کند

یک مقام رسمی در تنها اپراتور بورس اوراق بهادار کره جنوبی، بورس کره (Korea Exchange) (KRX) می‌‌گوید که این بورس پیشرفت‌‌های صورت گرفته توسط رگولاتورهای ایالات متحده در رابطه با صندوق‌‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (BTC) را رصد می‌‌کند.

0 91

ETFها اوراق بهاداری هستند که سبد دارایی‌‌هایی را که به تناسب در سهام این صندوق نشان داده می‌‌شوند، ردیابی می‌‌کند. بعضی از افراد آن‌ها را بعنوان یک توسعه بالقوه می‌‌بینند و این از پذیرش گسترده کریپتو به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری تنظیم شده و منفعل خبر می‌‌دهد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تا به امروز یا محدوده وسیعی از ETFهای پیشنهادی مرتبط با کریپتو را رد کرده و یا تصمیم خود در مورد این ETFها را به تعویق انداخته است. خبرگزاری رسمی KRX، با توجه به دوره بررسی یکی از این پیشنهادات توسط SEC که در ماه آوریل به پایان خواهد رسید گفت:

ایالات متحده سردرمدار بازار کریپتوکارنسی و مشتقات مربوطه بوده است و از راه اندازی ETF های بیت کوین در بازار حمایت‌‌های قوی صورت می‌‌گیرد - به همین دلیل ما شاهد پیشرفت و واکنش SEC ایالات متحده در مورد تصمیم گیری در مورد ETFهای بیت کوین هستیم

این مقام افزود که KRX به طور گسترده در مورد ارائه یک شاخص قابل اطمینان بیت کوین بحث می‌‌کند “که هنگام […] تجاری شدن ورود به بازار […] برای راه اندازی چنین ETFهای مورد نیاز است […] چرا که در نهایت به مسائل حفاظت از سرمایه گذاران مربوط می‌‌شود. ”

همانطور که کره هرالد نیز گزارش می‌‌دهد، فضای بلاکچین کره جنوبی که در آستانه رشد قرار دارد طبق گزارشات صورت گرفته شاهد راه اندازی ETFهای بلاکچین توسط بانک‌‌های سرمایه گذاری محلی و شرکت‌‌های مدیریت دارایی بوده است؛ محصولاتی که ورودشان به لیست بواسطه سطح مراقبت نسبتا پایین‌‌تری که از سوی ناظر کشور، سرویس نظارت مالی تامین می شود تسهیل می‌‌گردد.

طبق گزارشات صورت گرفته، لی کیونگ هو (Lee Kyung-ho)، استاد دانشکده امنیت اطلاعات دانشگاه کره، گفت که سلامت بخش بلاکچین محلی در نهایت راه را برای ادغام ETF کریپتوکارنسی هموار می‌‌‌‌کند و عنوان کرد که:

با توسعه سرمایه گذاری دولت در تحقیق و توسعه فناوری بلاکچین انتظار می‌‌رود که این پروژه‌‌ها خطر ادغام تراکنش‌‌های ETF در بازار کریپتوکارنسی را به حداقل برسانند یا آن را حذف کنند.

لی همچنین به این واقعیت اشاره کرد که وضعیت آینده معامله ETFبیت کوین بر پایه سازگاری با قوانین شناخت مشتری (KYC) و مبارزه با پولشویی که کره در حال حاضر به طور فزاینده‌‌ای از بورس‌‌های کریپتو داخلی انتظار دارد، متکی است.

برایان کلی (Brian Kelly)، مفسر برجسته CNBC، تحلیلگر کریپتو و سرمایه گذار، طی محصاحبه‌‌ی اخیری که با کوین تلگراف داشت گفت که به نظر او در سال جاری اتفاقی برای ETF بیت کوین نمی‌‌افتد- اما در سال ۲۰۲۰ فرصت بسیار خوبی در انتظارش است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.