تصمیم‌گیری مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره CFT و لایحه پالرمو به بعد از نوروز موکول شد

غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با تسنیم از موکول شدن تصمیم‌گیری درباره لوایح کنوانسیون‌ مبارزه با تامین مالی تروریسم و پالرمو به سال بعد خبر داد.

0 104

به گزارش فینمگ به نقل از تابناک، غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جلسه امروز مجمع که با دستور کار بررسی نهایی لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو برگزار شد، گفت:

بررسی درباره پالرمو به پایان رسید و خروجی جلسه امروز این شد که اعضا رای نهایی خود را فعلا اعلام نکنند و تصمیم گیری نهایی را به جلسه بعد مجمع موکول کنند.

مجمع تشخیص مصلحت نظام سابق بر این و در ۱۵ دی ماه لایحه مبارزه با پولشویی ، FATF را تائید کرده بود. این لایحه همراه با لوایح سه گانه پالرمو و CFT بعد از تصویب مجلس شورای اسلامی و رد این لوایح توسط شورای نگهبان و همچنین اختلاف نظر این دو مرجع درباره این لوایح به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع داده شده‌بودند.

وی با تشریح علت موکول شدن تصمیم‌گیری نهایی درباره پالرمو به جلسات بعدی مجمع، گفت:

از آنجا که لوایح پالرمو و CFT کاملا با یکدیگر مرتبط هستند، نظر اعضا بر این شد که پس از اتمام بررسی CFT، این لوایح به شکل همزمان به رای گذاشته شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت درباره زمان آغاز بررسی لایحه CFT در صحن مجمع گفت:‌ با توجه به اینکه این لایحه ابتدا باید در کمیسیون‌های تخصصی مجمع مورد بررسی قرار می‌گیرد، به همین دلیل از حالا نمی‌توان زمان دقیق بررسی CFT در صحن مجمع را بیان کرد.

مصباحی مقدم افزود:

مجمع تشخیص امسال دیگر جلسه‌ای نخواهد داشت و روند بررسی دستور کارهای مجمع به فروردین ماه سال آینده موکول می‌شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.