ترون به دنبال راه‌‌اندازی سیستم بلاک چینی‌‌ اشتراک فایل و مبتنی بر BitTorrent

شرکت BitTorrent چند ماه قبل توکن اختصاصی خود را معرفی کرد که از بلاک چین‌ ترون برای تراکنش‌‌های خود استفاده می‌‌کند. اکنون شرکت ترون نیز اعلام کرده است که قصد دارد سیستم اشتراک فایل جدیدی را به وجود آورد و در این راه از تخصص BitTorrent برای تکمیل اهداف خود استفاده خواهد کرد.

0 94

پلتفرم بلاک چینی‌‌ ترون (Tron) و مالک رمز ارزهای غیرمتمرکز و مبتنی بر وب TRX، به صورت رسمی اعلام کرد که قصد دارد نسخه‌‌ای بلاک چینی‌‌ از سیستم IPFS (سیستم اشتراک فایل بین سیاره‌‌ای) مبتنی بر شبکه BitTorrent به وجود آورد. این خبر روز 30 مه در اختیار کوین‌‌تلگراف قرار گرفت.

بر اساس اعلامیه مذکور، سیستم اشتراک فایل  BTFS) BitTorrent) یکی از نسخه‌‌های منبع باز نرم‌‌افزار IPFS می‌‌باشد و “به کاربران اجازه می‌‌دهد به همراه اشخاص و کسب و کارهای دیگر به دریافت و ذخیره فایل‌‌ در کامپیوترهای خود بپردازند.” بر اساس گزارشات، آزمایش داخلی پروتکل BTFS در اواخر ماه مه آغاز شده است. جاستین سان، موسس شرکت ترون و همچنین مدیر عامل BitTorrent، در این مورد اذعان داشت:

ما در حال ساختن یک پلتفرم جدید با استفاده از BTFS، ادغام بلاک چین BitTorrent Speed و همچنین توکن کاربردی BTT می‌‌باشیم تا به کاربران اجازه دهیم به شیوه‌‌ای سریع و ایمن در سراسر جهان با یکدیگر تعامل کنند، بدون اینکه هیچ واسطه دولتی یا شخصی وجود داشته باشد

این اعلامیه به یکی از تحقیقات انجام شده در سال 2018 توسط McKinsey Global Institute بر روی “5,750 مورد از بزرگ‌‌ترین شرکت‌‌‌‌های عمومی و خصوصی جهان با درآمد 1 میلیارد دلار یا بیشتر” اشاره می‌‌کند و به نظر می‌‌رسد که “تنها 1 درصد از این شرکت‌‌ها دارای 36 درصد از کل سودهای اقتصادی هستند.” از سوی دیگر، نویسنده اعلامیه مذکور بیان می‌‌کند:

اینترنت غیر متمرکز می‌‌تواند سناریویی را به وجود آورد که مقادیری از سودهای به دست آمده از فروش تبلیغات، جمع‌‌آوری داده و ابزار دیگر در اختیار مردمی قرار می‌‌‌‌گیرند که از مدل‌‌های تجاری شرکت‌‌های بزرگ‌‌تر پیروی می‌‌کنند.

همانطور که کوین‌‌تلگراف در اواخر ماه مارس گزارش داد، BitTorrent قبلا اعلام کرده بود که نسخه اولیه نرم‌‌افزار رسانه اجتماعی غیرمتمرکز BitTorrent Live را در سه‌‌ماهه دوم 2019 راه‌‌اندازی خواهد کرد.

با این وجود، سایمون موریس (Simon Morris)، مدیر ارشد استراتژی پیشین BitTorrent، در ماه ژانویه اذعان داشت که بلاک چین ترون قادر نخواهد بود حجم تراکنش‌‌های مورد نیاز برای توکن‌‌سازی BitTorrent را مدیریت کند. یکی از نمایندگان ترون در پاسخ به کوین‌‌تلگراف گفت که

عمال و اقدامات ما مطمئنا صدایی به مراتب بلندتر از یک کارمند سابق و آزرده‌‌خاطر خواهند داشت

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.