تحلیل قیمت بیت کوین به صورت هفتگی

در تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین ، به بررسی روند قیمت بیت کوین در طی هفته جاری می‌پردازیم.قیمت بیت کوین همواره در حال تغییر است این اتفاق به این خاطر رخ می دهد که بیت کوین در کنار کارکرد پولی خود، به عنوان یک دارایی و ابزار حفظ ارزش دارایی هم مورد استفاده قرار می گیرد.

1 81,066

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین : وقتی که یک رمز ارز مثل بیت کوین کارکرد حفظ ارزش پول دارد مفهوم عرضه و تقاضا هم در آن دخیل می شود. پس در نتیجه باید در مورد خرید و فروش بیت کوین تحلیل درستی از وضعیت قیمتی آن در زمان خرید داشته باشیم.

در بخش تحلیل‌های هفتگی ما سعی داریم به شما بگوییم وضعیت بازار بیت کوین و قیمت بیت کوین از دیدگاه تحلیل‌های تکنیکال به چه صورت است و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما بگذاریم. هدف از این بخش دادن اطلاعات است و قطعا شما باید جدا از این ،با تجزیه و تحلیل خود اقدام به تصمیم گیری در این باره کنید. در زمینه تحلیل قیمت بیت کوین و هر رمز ارز دیگر ما به شما پیشنهاد میکنیم همواره سعی کنید مشاوره بگیرید و با تجزیه و تحلیل شخصی خود در نهایت این اطلاعات و مشورت ها را به تصمیم تبدیل کنید.

تایم فریم هفتگی ( W )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین : طی هفته گذشته قیمت بیت کوین به سطوح مقاومتی مهم خودش پایبند بوده و اینطور به نظر میرسه که خریداران و فروشندگان در این محدوده قیمتی هم نظر باشند. در این هفته تلاش بیت کوین برای عبور از محدوده قیمتی 8900 دلار بی نتیجه ماند تا همچنان خط روند نزولی قیمت بیت کوین بدون دست خوردن سر جای خودش بمونه. نکته ای که در مورد بیت کوین و این محدوده قیمتی حائز اهمیت کاهش دامیننس بیت کوین و باز هم رشد خوب برای آلت کوین ها بوده به ویژه برای ریپل و ترون. با نگاهی به نمودار بیت کوین در تایم فریم هفتگی روندی نزولی و با حرکت اندیکاتور MFI به محدوده زیر 35 است. دو اندیکاتور RSI و MFI دارای واگرایی نسبت به یکدیگر هستند. اگر این روند بخواهد ادامه داشته باشد باید منتظر تغییر روندی جدی در محدوده قیمتی باشیم و این موضوع به شدت باید مورد توجه قرار داشته باشد. حمایت های قیمتی مهم پیش روی بیت کوین 8156 و 7742 دلار است. از طرفی مهمترین مقاوت در طی صورت گرفتن روند صعودی 8591 و 8784.5 دلار هستش.

نکته مهم این که همچنان توجه داشته باشید که قیمت های رند هم از مقاومت ها و حمایت های روانی بازار هستند ( برای مثال 11000 دلار ) و همینطور با عبور از یک مقاومت یا حمایت خاصیت آن محدوده تغییر می کند به این شکل که مقاومت 8591 در صورت شکسته شدن به یک حمایت قیمتی تبدیل می شود.

 

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تایم فریم روزانه ( D )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

در نمودار روزانه بیت کوین یک روند متعادل در قیمت را مشاهده می کنیم که موید کاهش دامیننس بیت کوین و ایجاد امکان رشد قیمت برای آلتکوین ها می باشد. در تایم فریم روزانه اندیکاتور های RSI و MFI با ورود به منطقه تعادل حالا نوید دهنده روند جدیدتر را می دهد. همانطور که پیش تر در هفته گذشته با تغییر روند این دو اندیکاتور پیش بینی رشد قیمت را داشتیم. حمایت مهم بیت کوین در این بازه زمانی محدوده 8197  دلار و بعد از آن 8056 و 7461 دلار حمایت های قیمتی برای بیت کوین هستند. محدوده های مقاومتی قیمت 8392 و 8471 و 8951 دلار است. جدا از این مقاومت ها توجه به این نکته حائز احمیت است که قیمت بیت کوین بعد از گذر از 14000 دلار در بازه روزانه تا قیمت 16900 دلار هیچ مقاومتی را نمی بیند و همینطور قیمت های رند مثل 12000 به عنوان مقاومت و 9000 دلار به عنوان حمایت های روانی بازار وجود خواهند داشت. اندیکاتور MACD بعد از طی روند نزولی خود شیب آن کند شده و هر دو میانگین متحرک کند و تند آن در حال شروع یک روند صعودی است.

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تایم فریم هفتگی ( W )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین : در دو هفته گذشته پس از اصلاح قیمت بیت کوین و کاهش قیمت تا 7700 دلار بیت کوین در حال حاضر به نوعی در یکی از بهترین کف های قیمتی خود برای میان مدت و بلند مدت قرار دارد. در طی هفته گذشته قیمت بیت کوین از 7710 تا 8500 تغییر قیمت داشته است. اندیکاتورهای RSI و MFI در حال حاضر در منطقه مناسبی قرار دارند و پایین تر از محدوده تعادل با عددهای 47 و 40  قرار گرفته اند. اینطور می توان انتظار داشت که بیت کوین با یک روند نسبتا صعودی و پس از آن ورود این دو اندیکاتور به منتطقه اشباع فروش روند کلی بازار را نمایان کند. با کاهش دامیننس بیت کوین از هفته های گذشته، رشد قیمتی در آلتکوین ها اتفاق افتاد و در هفته اخیر سیر نزولی این روند با ادامه خود امکان سود دهی از 10 تا 30 درصد را برای آلتکوین فراهم کرده است. مهمترین حمایت ها برای قیمت بیت کوین در بازه هفتگی 8058 دلار و بعد از آن 7846 و 7121 دلار خواهد بود. مقاومت های پیش روی رشد قیمت بیت کوین در ابتدا محدوده 8220.16 دلار  و بعد از آن مقاومت 8623 دلار وجود دارد. نکته مهم این که همچنان توجه داشته باشید که قیمت های رند هم از مقاومت ها و حمایت های روانی بازار هستند ( برای مثال 11000 دلار ) و همینطور با عبور از یک مقاومت یا حمایت خاصیت آن محدوده تغییر می کند به این شکل که مقاومت 8623 در صورت شکسته شدن به یک حمایت قیمتی تبدیل می شود.

 

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تایم فریم روزانه ( D )

 

در نمودار روزانه بیت کوین یک روند متعادل در قیمت را مشاهده می کنیم که موید کاهش دامیننس بیت کوین و ایجاد امکان رشد قیمت برای آلتکوین ها می باشد. در تایم فریم روزانه روند اندیکاتور های RSI و MFI با ورود به محدوده اشباع فروش نشان از تغییر تمایل معامله گران را نشان می دهد و همین موضوع باعث توقف سیر نزولی قیمت بیت کوین نیز بوده است. می توان انتظار داشت در صورت تغییر چشمگیر در این دو اندیکاتور که به نوعی صعودی باشد توقع افزایش قیمت بیت کوین را داشته باشیم. حمایت مهم بیت کوین در این بازه زمانی محدوده 8146  دلار و بعد از آن 7935 و 7461 دلار حمایت های قیمتی برای بیت کوین هستند. محدوده های مقاومتی قیمت 8392 و 8471 و 8951 دلار است. جدا از این مقاومت ها توجه به این نکته حائز احمیت است که قیمت بیت کوین بعد از گذر از 14000 دلار در بازه روزانه تا قیمت 16900 دلار هیچ مقاومتی را نمی بیند و همینطور قیمت های رند مثل 12000 به عنوان مقاومت و 9000 دلار به عنوان حمایت های روانی بازار وجود خواهند داشت. اندیکاتور MACD بعد از طی روند نزولی خود شیب آن کند شده و هر دو میانگین متحرک کند و تند آن در حال شروع یک روند صعودی است.

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تایم فریم هفتگی ( W )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

 

تحلیل قیمت بیت کوین : بالاخره مقاومت قیمتی در بیت کوین شکسته شد و از محدوده قیمتی بین 9 تا 10 هزار دلار خارج و به محدوده قیمتی 7 تا 8 هزار دلار وارد شد. نکته مهم طبق اشاراتی که در هفته های گذشته به اندیکاتورهای RSI و MFI داشتیم دقیقا خروج بازار از منطقه اشباع خرید و ورود به محدوده تعادل و سپس ورود به محدوده اشباع فروش را با هم طی کردیم و اگر کمی دقت به این موضوع داشتید پیش بینی احتمال ورود به این محدوده قیمت را برای بیت کوین می توانستید داشته باشید. قیمت بیت کوین در هفته گذشته از 10049 دلار در بالاترین قیمت و 7750 در پایین ترین قیمت نوسان داشته است. با کاهش دامیننس بیت کوین از هفته های گذشته رشد قیمتی در آلتکوین ها اتفاق افتاد و در هفته اخیر سیر نزولی دامیننس تقریبا متوقف شده و تغییرات قیتی چشمگیر در بازار آلتکوین ها برای رشد قیمت نداشته ایم. با نگاهی به اندیکاتورهای RSI و MFI می بینیم که با یک سیر نزولی نسبت به هفته گذشته و عبور از محدوده تعادل را در تایم فریم هفتگی داشته ایم. MACD یک روند نزولی را در هفته گذشته آغاز کرده و همچنان نزولی به مسیر خود ادامه می دهد. مهمترین حمایت ها برای قیمت بیت کوین در بازه هفتگی 7700 دلار و بعد از آن 6972 و 6463 دلار خواهد بود. با نگاهی به دامیننس بیت کوین و عدد 69.26 درصد نشان از تعادل در روند دامیننس بیت کیون می دهد.مقاومت های پیش روی رشد قیمت بیت کوین در ابتدا محدوده 7945 دلار  و بعد از آن مقاومت 8463 دلار وجود دارد. نکته مهم این که همچنان توجه داشته باشید که قیمت های رند هم از مقاومت ها و حمایت های روانی بازار هستند ( برای مثال 11000 دلار ) و همینطور با عبور از یک مقاومت یا حمایت خاصیت آن محدوده تغییر می کند به این شکل که مقاومت 10362 در صورت شکسته شدن به یک حمایت قیمتی تبدیل می شود.

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تایم فریم روزانه ( D )

تحلیل قیمت بیت کوین به صورت هفتگی

در نمودار روزانه بیت کوین شرایط نسبت به هفتگی به هیچ عنوان متفاوت نبوده و سیر کاملا نزولی با کمترین کندل های اصلاحی را در پیش داشته است. در تحلیل هفته گذشته با اشاره به ورود MFI به عدد 20 و مقایسه با سال 2018 و شرایط این چنینی ورود بازار به یک تغییر روند جدید نوید دادیم و تنها تفاوت موجود این بود که انتظار داشتیم در هفته که به تازگی آغاز شده تغییر روند را  اعلام کنیم که این موضوع تا حدود 3 روز زودتر اتفاق افتاد. حمایت مهم بیت کوین در این بازه زمانی محدوده 7721  دلار و بعد از آن 7453 و 70074 دلار حمایت های قیمتی برای بیت کوین هستند. محدوده های مقاومتی قیمت 8267 و 8469 و 8951 دلار است. جدا از این مقاومت ها توجه به این نکته حائز احمیت است که قیمت بیت کوین بعد از گذر از 14000 دلار در بازه روزانه تا قیمت 16900 دلار هیچ مقاومتی را نمی بیند و همینطور قیمت های رند مثل 12000 به عنوان مقاومت و 9000 دلار به عنوان حمایت های روانی بازار وجود خواهند داشت. اندیکاتور MACD بعد از طی روند نزولی خود شیب آن کند شده و هر دو میانگین متحرک کند و تند آن در حال شروع یک روند صعودی است.

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تایم فریم هفتگی ( W )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

 

تحلیل قیمت بیت کوین : قیمت بیت کوین در طول هفته گذشته سیر نزولی در قیمت خود داشته است. البته که در این بازه  یک هفته ای یک اتفاق خوشایند داشته ایم و آن هم کاهش چشم گیر دامیننس بیت کوین بوده است که از محدوده 73 به 69 وارد شد. در این هفته که از تاریخ 16 سپتامبر تا 22 سپتامبر گذشته بیت کوین از قیمت 10335 دلار در بالاترین قیمت و 9653 دلار در پایین ترین قیمت نوسان داشته. کندل هفتگی قیمت بیت کوین در 10028 دلار بسته شده است. تقریبا نزدیک به کف حمایتی که در هفته پیش اعلام کردیم. در مقایسه با هفته گذشته اینطور به نظر می رسد که بیت کوین در محدوده قیمتی نزدیک به 10000 دلار به صورت رنج درآمده چرا که هر دو کندل گذشته بیت کوین در حدود 10300 دلار بسته شده اند. این موضوع حاکی از آن است که معامله گران ارزش قیمتی 10000 دلار را برای بیت کوین در حال حاضر مناسب می دانند ولی با شروع هفته جدید کمی شرایط تغییر کرده و در اولین روز شاهد ورود به محدوده 9850 دلار برای قیمت بیت کوین هستیم. با نگاهی به اندیکاتورهای RSI و MFI می بینیم که تغییرات خاصی نداشته ولی روندی نزولی را شاهد هستیم. با این اوصاف میتونیم انتظار داشته باشیم که بازار در تایم فریم هفتگی نمودی از یک بازار وار شده به محدوده طبیعی یا همان تعادل را از خود نشان می دهد. MACD یک روند نزولی را در هفته گذشته آغاز کرده و همچنان نزولی به مسیر خود ادامه می دهد. مهمترین حمایت ها برای قیمت بیت کوین در بازه هفتگی 9736  و بعد از آن 9446.23 و 9102 دلار خواهد بود. با نگاهی به دامیننس بیت کوین و عدد 70.5 درصد نشان از حفظ روند نزولی دامیننس بیت کوین است که همین موضوع باعث شد آلت کوین ها تغییراتی در حدود 4 تا 10 درصد در قیمت به صورت افزایشی داشته باشند. مقاومت های پیشرو برای رشد قیمت بیت کوین در ابتدا محدوده 10078 دلار  و بعد از آن مقاومت 10362 دلار وجود دارد. نکته مهم این که همچنان توجه داشته باشید که قیمت های رند هم از مقاومت ها و حمایت های روانی بازار هستند ( برای مثال 11000 دلار ) و همینطور با عبور از یک مقاومت یا حمایت خاصیت آن محدوده تغییر می کند به این شکل که مقاومت 10362 در صورت شکسته شدن به یک حمایت قیمتی تبدیل می شود.

تحلیل هفتگی بیت کوین

تایم فریم روزانه ( D )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

در نمودار روزانه بیت کوین شاهد یک روند نزولی به ویژه در روزهای پایانی بودیم 10000 دلار برای قیمت بیت کوین حائز اهمیت بوده است و در عدد 10028 دلار بسته شدن آخرین کندل را داشته ایم. این موضوع می تواند نشانگر یک کف قیمتی مناسب برای خرید بیت کوین با استراتژی میان مدت و بلند مدت باشد. در هفته های گذشته به ورود RSI به محدوده تعادل اشاره کردیم و در طول این هفته روند MFI بعد از ورود به منطقه تعادل تا محدوده عددی 20 نزول داشته است و آخرین باری که این وضعیت را برای MFI شاهد بودیم در آغاز روند صعودی جدید بیت کوین در سال 2018 بوده است ولی یک تفاوت ویژه در این موضوع وجود دارد آن هم نزولی بودن RSI در این شرایط است و باید منتظر بمانیم تا بازار به ما فاکتورهای مهمی از تغییر روند را نشان دهد. حمایت مهم بیت کوین در این بازه زمانی محدوده 9851  دلار و بعد از آن 9818 ، 9621 و 9543 دلار حمایت های قیمتی برای بیت کوین هستند. محدوده های مقاومتی قیمت 9932 و 10028 و  10141.64 دلار است. جدا از این مقاومت ها توجه به این نکته حائز احمیت است که قیمت بیت کوین بعد از گذر از 14000 دلار در بازه روزانه تا قیمت 16900 دلار هیچ مقاومتی را نمی بیند و همینطور قیمت های رند مثل 12000 به عنوان مقاومت و 9000 دلار به عنوان حمایت های روانی بازار وجود خواهند داشت. اندیکاتور MACD بعد از طی روند نزولی خود شیب آن کند شده و هر دو میانگین متحرک کند و تند آن در حال شروع یک روند صعودی است.

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تایم فریم هفتگی ( W )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین : قیمت بیت کوین در طول هفته گذشته سودی بیش از 6 درصد داشته است. در این هفته که از تاریخ 9 سپتامبر تا 15 سپتامبر گذشته بیت کوین از قیمت 10557 دلار در بالاترین قیمت و 9814 دلار در پایین ترین قیمت نوسان داشته. کندل هفتگی قیمت بیت کوین در 10321 دلار بسته شده است. در مقایسه با هفته گذشته اینطور به نظر می رسد که بیت کوین در محدوده قیمتی نزدیک به 10000 دلار به صورت رنج درآمده چرا که هر دو کندل گذشته بیت کوین در حدود 10300 دلار بسته شده اند. این موضوع حاکی از آن است که معامله گران ارزش قیمتی 10000 دلار را برای بیت کوین در حال حاضر مناسب می دانند. با نگاهی به اندیکاتورهای RSI و MFI می بینیم که تغییرات خاصی نداشته و تنها MFI دارای روندی نزولی شده است. MACD یک روند نزولی را آغاز کرده که انتظار داریم شیب این روند نزولی کم باشد و شاهد تقاطع دامنه تند آن از بالا با دامنه کند آن هستیم. نکته مهم دیگر در مورد نمودار هفتگی بیت کوین وجود کندل بسته شده با بدنه کوچک است که نشان از آماده سازی بازار برای یک تغییر روند جدید می تواند باشد. مهمترین حمایت ها برای قیمت بیت کوین در بازه هفتگی 10277  و بعد از آن 10076 و 9857 دلار خواهد بود. با نگاهی به دامیننس بیت کوین و عدد 71.55 درصد نشان از حفظ روند نزولی دامیننس بیت کوین است که همین موضوع باعش شد کمی آلت کوین ها تغییراتی داشته باشند. مقاومت های پیشرو برای رشد قیمت بیت کوین در ابتدا محدوده 10376 دلار  و بعد از آن مقاومت 11105 دلار وجود دارند. نکته مهم این که همچنان توجه داشته باشید که قیمت های رند هم از مقاومت ها و حمایت های روانی بازار هستند ( برای مثال 11000 دلار ) و همینطور با عبور از یک مقاومت یا حمایت خاصیت آن محدوده تغییر می کند به این شکل که مقاومت 10376 در صورت شکسته شدن به یک حمایت قیمتی تبدیل می شود.

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تایم فریم روزانه ( D )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

در نمودار روزانه بیت کوین شاهد یک روند کم تغییر در روزهای پایانی بودیم که باز هم این موضوع موید پذیرش قیمت 10000 دلار برای بیت کوین است. این موضوع می تواند نشانگر یک کف قیمتی مناسب برای خرید بیت کوین با استراتژی میان مدت و بلند مدت باشد. در هفته های گذشته به ورود RSI به محدوده تعادل اشاره کردیم و در طول این هفته روند MFI بعد از ورود به محدوده 50 در حال حاضر پایین تر از RSI و در عدد 41 قرار دارد. نکته جالب این که در هفته های گذشته به تقاطع این دو اشاره کردیم و تغییر روند آغاز شد و افزایش قیمت را شاهد بودیم. حالا این تقاطع با روند نزولی MFI شروع شده است. حمایت مهم بیت کوین در این بازه زمانی محدوده 10284 دلار و بعد از 10266 ، 10151 و 9905دلار حمایت های قیمتی برای بیت کوین هستند. محدوده های مقاومتی قیمت 10357 و 10421 و  10948 دلار است. جدا از این مقاومت ها توجه به این نکته حائز احمیت است که قیمت بیت کوین بعد از گذر از 14000 دلار در بازه روزانه تا قیمت 16900 دلار هیچ مقاومتی را نمی بیند و همینطور قیمت های رند مثل 12000 به عنوان مقاومت و 9000 دلار به عنوان حمایت های روانی بازار وجود خواهند داشت. اندیکاتور MACD بعد از طی روند نزولی خود شیب آن کند شده و هر دو میانگین متحرک کند و تند آن در حال شروع یک روند صعودی است.

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تایم فریم هفتگی ( W )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

 

تحلیل قیمت بیت کوین : قیمت بیت کوین در طول هفته گذشته سودی بیش از 6 درصد داشته است. در این هفته که از تاریخ 2 سپتامبر تا 8 سپتامبر گذشته بیت کوین از قیمت 10905 دلار در بالاترین قیمت و 9712 دلار در پایین ترین قیمت نوسان داشته. کندل هفتگی قیمت بیت کوین در 10381 دلار بسته شده است. با نگاهی به اندیکاتورهای RSI و MFI می بینیم که بالاخره MFI با روند نزولی در محدوده ای پایینتر از RSI قرار دارد و در حال حاضر شیب MFI سعودی و شیب RSI روند نزولی دارند. MACD یک روندصعودی را در هفته گذشته پیمود که در حال حاضر این روند تقریبا متوقف شده و  هر دو دامنه تند و کند دارای شیب منفی یا همان نزولی را در پیش گرفته اند. روند در آغاز هفته جدید تغییر کرده و این روند در مک دی نیز مربوط به همین تغییر روند هفتگی بیت کوین است. مهمترین حمایت ها برای قیمت بیت کوین در بازه هفتگی 10204  و بعد از آن 10068 و 9724 دلار خواهد بود. با نگاهی به دامیننس بیت کوین و عدد 71.68 درصد نشان از بلاتکلیفی در بازار آلت کوین ها می دهد و نسبت به هفته گذشته با کاهشی حدود 1 و نیم درصد مواجه شده . مقاومت های پیشرو برای رشد قیمت بیت کوین در ابتدا محدوده 10362 دلار  و بعد از آن مقاومت 11105 دلار وجود دارند. نکته مهم این که همچنان توجه داشته باشید که قیمت های رند هم از مقاومت ها و حمایت های روانی بازار هستند ( برای مثال 11000 دلار ).

تحلیل هفتگی بیت کوین

تایم فریم روزانه ( D )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

در نمودار روزانه بیت کوین در یک هفته گذشته بیت کوین یک روند صعودی را در دو روز آغازین طی کرد و در 5 روز  آخر این روند نزولی ادامه داشته. در هفته های گذشته به ورود RSI به محدوده تعادل اشاره کردیم و در طول این هفته روند MFI صعودی شده و در عدد 50 قرار دارد. نکته جالب این که در هفته گذشته به تقاطع این دو اشاره کردیم و تغییر روند آغاز شد و افزایش قیمت را شاهد بودیم. حالا این تقاطع متوقف شده. حمایت مهم بیت کوین در این بازه زمانی محدوده 10149 دلار و بعد از 10078 و 9908دلار حمایت های قیمتی برای بیت کوین هستند. محدوده های مقاومتی قیمت 10309 و 10554 و  10948 دلار است. جدا از این مقاومت ها توجه به این نکته حائز احمیت است که قیمت بیت کوین بعد از گذر از 14000 دلار در بازه روزانه تا قیمت 16900 دلار هیچ مقاومتی را نمی بیند و همینطور قیمت های رند مثل 12000 به عنوان مقاومت و 9000 دلار به عنوان حمایت های روانی بازار وجود خواهند داشت. اندیکاتور MACD بعد از طی روند صعودی خود شیب آن کند شده و هر دو میانگین متحرک کند و تند آن در حال شروع یک روند نزولی است.

تحلیل هفتگی بیت کوین

تایم فریم هفتگی ( W )

تحلیل قیمت بیت کوین به صورت هفتگی

تحلیل قیمت بیت کوین : قیمت بیت کوین در طول هفته های گذشته در محدوده مشخص بین 9 تا 10 هزار دلار نوسان قیمت داشه است. در این هفته که از تاریخ 26 آگوست تا 1 سپتامبر گذشته بیت کوین از قیمت 10604 دلار در بالاترین قیمت و 9320 دلار در پایین ترین قیمت نوسان داشته. کندل هفتگی قیمت بیت کوین در 9724 دلار بسته شده است. با نگاهی به اندیکاتورهای RSI و MFI می بینیم که بالاخره MFI با روند نزولی در محدوده ای پایینتر از RSI قرار دارد و در حال حاضر هر دو شیب منفی یا همان روند نزولی دارند. MACD یک روندصعودی را در هفته گذشته پیمود که در حال حاضر این روند تقریبا متوقف شده و  هر دو دامنه تند و کند دارای شیب مثبت یا همان صعودی را در پیش گرفته اند. روند در آغاز هفته جدید تغییر کرده و شاید بتوان گفت رسیدن به قیمت حدود 9000 دلار دور از دسترس نیست و معامله گری ها را تحت شعاع قرار داده است. مهمترین حمایت ها برای قیمت بیت کوین در بازه هفتگی 10264  و بعد از آن 10078 و 9724 دلار خواهد بود. با نگاهی به دامیننس بیت کوین و عدد 72.63 درصد نشان از بلاتکلیفی در بازار آلت کوین ها می دهد و نسبت به هفته گذشته با افزایشی حدود 1 و نیم درصد مواجه شده . مقاومت های پیشرو برای رشد قیمت بیت کوین در ابتدا محدوده 10608 دلار  و بعد از آن مقاومت 11311 دلار وجود دارند. نکته مهم این که همچنان توجه داشته باشید که قیمت های رند هم از مقاومت ها و حمایت های روانی بازار هستند ( برای مثال 11000 دلار ).

تحلیل قیمت بیت کوین به صورت هفتگی

تایم فریم روزانه ( D )

تحلیل قیمت بیت کوین به صورت هفتگی

در نمودار روزانه بیت کوین در یک هفته گذشته بیت کوین یک روند صعودی را طی کرد و در روز آخر این روند همچنان ادامه داشته. در هفته های گذشته به ورود RSI به محدوده تعادل اشاره کردیم و حالا در پایان هفته شاهد پایین قرار گرفتن MFI نسبت به RSI  هستیم. نکته جالب این که در هفته گذشته به تقاطع این دو اشاره کردیم و تغییر روند آغاز شد و افزایش قیمت را شاهد بودیم. حمایت مهم بیت کوین در این بازه زمانی محدوده 9952 دلار است ولی پیش از آن 10402 دلار حمایتی است که البته سه بار تست شده و انتظار بازگشت قیمت بعد از تست بعدی وجود دارد و بعد از این مقاومت عدد 10269 دلار حمایت های قیمتی برای بیت کوین هستند. محدوده های مقاومتی قیمت 10475 و 10764 و  10948 دلار است. جدا از این مقاومت ها توجه به این نکته حائز احمیت است که قیمت بیت کوین بعد از گذر از 14000 دلار در بازه روزانه تا قیمت 16900 دلار هیچ مقاومتی را نمی بیند و همینطور قیمت های رند مثل 12000 به عنوان مقاومت و 9000 دلار به عنوان حمایت های روانی بازار وجود خواهند داشت. اندیکاتور MACD بعد از تقاطع از پایین روند صعودی خود را شکل داده و نشانه هایی از تغییر این روند در حال حاضر مشهود نیست به این معنی که میانگین متحرک تند و کند روندی صعودی دارند هر چند این روند با کاهش شیب صعودی همراه شده است.

تحلیل قیمت بیت کوین به صورت هفتگی

تایم فریم هفتگی ( W )

تحلیل هفتگی بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین : قیمت بیت کوین در طول هفته های گذشته در محدوده مشخص بین 10 تا 11 هزار دلار نوسان قیمت داشه است. در این هفته که از تاریخ 19 آگوست تا 25 آگوست گذشته بیت کوین از قیمت 10949 دلار در بالاترین قیمت و 9762 دلار در پایین ترین قیمت نوسان داشته. کندل هفتگی قیمت بیت کوین در 10162 دلار بسته شده است. با نگاهی به اندیکاتورهای RSI و MFI می بینیم که این دو یک روند نسبتا موازی با شیب نزولی در حال حرکتند و علایمی از یک تقاطع در آن ها نمی بینیم. در این روند نسبت به هفته گذشته MFI پایین RSI قرار دارد و هر نوع تقاطعی در این شرایط تعیین ویژه ای بر روی روند بازار می گذارد. MACD یک روندصعودی را در هفته گذشته پیمود که در حال حاضر این روند تقریبا متوقف شده و  هر دو دامنه تند و کند به شیب حدود صفر نزدیک شده اند و کمی روند نزولی را نشان می دهند. این موارد به مشابه هفته گذشته روند ادامه دار خود را حفظ کرده است. مهمترین حمایت ها برای قیمت بیت کوین در بازه هفتگی 10084  و بعد از آن 9764 و 9107 دلار خواهد بود. با نگاهی به دامیننس بیت کوین و عدد 71.13 درصد نشان از بلاتکلیفی در بازار آلت کوین ها می دهد و نسبت به هفته گذشته با افزایشی حدود 1 و نیم درصد مواجه شده . مقاومت های پیشرو برای رشد قیمت بیت کوین در ابتدا 11484 دلار  و بعد از آن مقاومت 13967 دلار وجود دارند. نکته مهم این که همچنان توجه داشته باشید که قیمت های رند هم از مقاومت ها و حمایت های روانی بازار هستند ( برای مثال 11000 دلار ).

تحلیل هفتگی بیت کوین

تایم فریم روزانه ( D )

تحلیل هفتگی بیت کوین

در نمودار روزانه بیت کوین در یک هفته گذشته بیت کوین یک روند نسبتا خنثی و به صورت رنج  را طی کرد و در روز آخر این روند همچنان ادامه داشته. در هفته های گذشته به ورود RSI به محدوده تعادل اشاره کردیم و حالا در پایان هفته شاهد پایین قرار گرفتن MFI نسبت به RSI  هستیم. نکته جالب این هست که با وجود تقاطع و نزولی بودن MFI بازار همچنان علائمی از تغییر روند قیمت از خود نشان نداده. حمایت مهم بیت کوین در این بازه زمانی محدوده 9952 دلار است و بعد از آن 9724 و 8947 دلار حمایتی هایی دیگر برای قیمت بیت کوین خواهند بود. محدوده های مقاومتی قیمت 10204 و 10446 و  11724 دلار و 13974 دلار است. جدا از این مقاومت ها توجه به این نکته حائز احمیت است که قیمت بیت کوین بعد از گذر از 14000 دلار در بازه روزانه تا قیمت 16900 دلار هیچ مقاومتی را نمی بیند و همینطور قیمت های رند مثل 12000 به عنوان مقاومت و 9000 دلار به عنوان حمایت های روانی بازار وجود خواهند داشت. اندیکاتور MACD بعد از تقاطع از پایین روند صعودی خود را شکل داده و نشانه هایی از تغییر این روند در حال حاضر مشهود نیست به این معنی که میانگین متحرک تند و کند روندی صعودی دارند هر چند این روند با کاهش شیب صعودی همراه شده است.

تحلیل هفتگی بیت کوین

تایم فریم هفتگی ( W )

تحلیل هفتگی بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین : امروز به تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین می خواهیم بپردازیم. در این هفته که از تاریخ 12 آگوست تا 18 آگوست گذشته بیت کوین از قیمت 11578 دلار در بالاترین قیمت و 9754 دلار در پایین ترین قیمت نوسان داشته. کندل هفتگی قیمت بیت کوین در 10306 دلار بسته شده است. با نگاهی به اندیکاتورهای RSI و MFI می بینیم که این دو یک روند نسبتا موازی با شیب نزولی در حال حرکت هستند  و علایمی از یک تقاطع در آن ها نمی بینیم. در این روند همچنان نسبت به هفته گذشته RSI پایین MFI قرار دارد و هر نوع تقاطعی در این شرایط تعیین ویژه ای بر روی روند بازار می گذارد. MACD یک روندصعودی را در هفته گذشته پیمود که در حال حاضر این روند تقریبا متوقف شده و  هر دو دامنه تند و کند به شیب حدود صفر نزدیک شده اند و علائم خاصی از یک روند صعودی یا نزولی را نشان نمی دهند. مهمترین حمایت ها برای قیمت بیت کوین در بازه هفتگی 10461  و بعد از آن 9762 و 9107 دلار خواهد بود. با نگاهی به دامیننس بیت کوین و عدد 69.81 درصد نشان از بلاتکلیفی در بازار آلت کوین ها می دهد و نسبت به هفته گذشته تقریبا بدون تغییر مانده است. مقاومت های پیشرو برای رشد قیمت بیت کوین در ابتدا 11484 دلار  و بعد از آن مقاومت 13967 دلار وجود دارند. نکته مهم این که همچنان توجه داشته باشید که قیمت های رند هم از مقاومت ها و حمایت های روانی بازار هستند ( برای مثال 11000 دلار ).

تحلیل هفتگی بیت کوین

تایم فریم روزانه ( D )

در نمودار روزانه بیت کوین در یک هفته گذشته بیت کوین یک روند نزولی را طی کرد و در روز آخر این روند متوقف شد. در هفته گذشته به ورود RSI به محدوده تعادل اشاره کردیم و حالا در پایان هفته شاهد ورود MFI به عدد 56 هستیم و الآن این دو اندیکاتور تقریبا در محدوده تعادل قرار گرفته اند. حمایت مهم بیت کوین در این بازه زمانی محدوده 10204 دلار است و بعد از آن 9720 و 8947 دلار حمایتی هایی دیگر برای قیمت بیت کوین خواهند بود. محدوده های مقاومتی قیمت 11724 دلار و 13974 دلار است. جدا از این مقاومت ها توجه به این نکته حائز احمیت است که قیمت بیت کوین بعد از گذر از 14000 دلار در بازه روزانه تا قیمت 16900 دلار هیچ مقاومتی را نمی بیند و همینطور قیمت های رند مثل 12000 به عنوان مقاومت و 9000 دلار به عنوان حمایت های روانی بازار وجود خواهند داشت. اندیکاتور MACD بعد از تقاطع از پایین روند صعودی خود را شکل داده و نشانه هایی از تغییر این روند در حال حاضر مشهود نیست به این معنی که میانگین متحرک تند و کند روندی صعودی دارند هر چند این روند با کاهش شیب صعودی همراه شده است.

تحلیل هفتگی بیت کوین

تایم فریم هفتگی ( W )

تحلیل هفتگی بیت کوین

 

در دو هفه ای که گذشت بیت کوین یک روند صعودی را طی کرد و از محدوده قیمتی 9424 دلار در کف به محدوده 12322 در سقف قیمتی تغییر کرده است. در این هفته که از تاریخ 5 آگوست تا 11 آگوست گذشته بیت کوین از قیمت 12322 دلار در بالاترین قیمت و 10940 دلار در پایین ترین قیمت نوسان داشته. کندل هفتگی قیمت بیت کوین در 11536 دلار بسته شده است. با نگاهی به اندیکاتورهای RSI و MFI می بینیم که این دو یک روند نستبتا موازی باید دیگر دارند و علایمی از یک تقاطع در آن نمی بینیم. در این روند  RSI پایین MFI قرار دارد و هر نوع تقاطعی در این شرایط تعیین ویژه ای بر روی روند بازار می گذارد. همین طور MACD یک روند صعودی را در هر دو دامنه تند و کند خود دارد با این تفاوت نسبت به هفته گذشته که این روند شیب مثبت کمتری دارد و نشان از کند شدن روند صعودی قیمت دارد. مهمترین حمایت ها برای قیمت بیت کوین در بازه هفتگی 9107 دلار و بعد از آن 8542 دلار خواهد بود. با کمی دقت در نمودارها می توان حمایت قیمتی برای بیت کوین را افزایش داد و محدوده قیمتی 10571 دلار را هم به عنوان یک حمایت مناسب برای روند قیمتی دانست. با نگاهی به دامیننس بیت کوین و عدد 69.84 درصد نشان از بلاتکلیفی در بازار آلت کوین ها می دهد ولی نسبت به هفته گذشته یک روند کاهشی را در پیش گرفته. مقاومت های پیشرو برای رشد قیمت بیت کوین در ابتدا 13967 دلار  و بعد از آن مقاومت 16120 دلار وجود دارند. نکته مهم این که همچنان توجه داشته باشید که قیمت های رند هم از مقاومت ها و حمایت های روانی بازار هستند ( برای مثال 11000 دلار )

تحلیل هفتگی بیت کوین

تایم فریم روزانه ( D )

در نمودار روزانه بیت کوین که از روز 12 آگوست آغاز شده با یک کندل نزولی مواجه هستیم. اولین نکته ای که با نگاه به نمودار توجه ما را جلب می کنه ورود RSI به نزدیکی محدوده تعادل با عدد 55 است و فاصله زیاد آن از MFI می باشد که عدد 88 در محدوده اشباع خرید است. حمایت مهم بیت کوین در این بازه زمانی محدوده 10895 دلار است و بعد از آن 9920 و 9092 دلار حمایتی دیگر برای قیمت بیت کوین خواهد بود. محدوده های مقاومتی قیمت 13172 دلار و 13974 دلار است. جدا از این مقاومت ها توجه به این نکته حائز احمیت است که قیمت بیت کوین بعد از گذر از 14000 دلار در بازه روزانه تا قیمت 16900 دلار هیچ مقاومتی را نمی بیند و همینطور قیمت های رند مثل 12000 به عنوان مقاومت و 9000 دلار به عنوان حمایت های روانی بازار وجود خواهند داشت. اندیکاتورها MACD بعد از تقاطع از پایین روند صعودی خود را شکل داده و نشانه هایی از تغییر این روند در حال حاضر مشهود نیست به این معنی که میانگین متحرک تند و کند روندی صعودی دارند هر چند این روند با کاهش شیب صعودی همراه شده است.

تحلیل هفتگی بیت کوین

تایم فریم هفتگی ( W )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در طی هفته گذشته با یک روند صعودی در طی 7 روز همراه بوده است. در این هفته که از تاریخ 29 جولای تا 4 آگوست گذشته، بیت کوین از قیمت 11045 دلار در بالاترین قیمت و 9451 دلار در پایین ترین قیمت نوسان داشته است. کندل هفتگی در 10953 بسته شده است. با نگاهی به اندیکاتورهای RSI و MFI می‌بینیم که این دو اندیکاتور در حال تقاطع با هم هستند که در این روند  RSI از پایین در حال قطع MFI است و روند صعودی را در پیش گرفته که باید منتظر بمانیم تا قیمت بیت کوین در کندل هفتگی بسته شود. همین طور MACD یک روند صعودی را در هر دو دامنه تند و کند خود دارد و روند نزولی دامنه سریع که در هفته گذشته شکل گرفته بود از روند خود خارج شده است. مهمترین حمایت ها برای قیمت بیت کوین در بازه هفتگی 9107 دلار و بعد از آن 8542 دلار خواهد بود. دامیننس بیت کوین و عدد 71 درصد ، بلاتکلیفی در بازار آلتکوین ها را نشان می‌دهد. مقاومت های پیشرو برای رشد قیمت بیت کوین در ابتدا 13967 دلار  و بعد از آن مقاومت 16120 دلار وجود دارند. نکته مهم این که همچنان توجه داشته باشید که قیمت های رند هم از مقاومت ها و حمایت های روانی بازار هستند ( برای مثال 11000 دلار )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تایم فریم روزانه ( D )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

در نمودار روزانه بیت کوین اوضاع به گونه دیگری است. اولین حمایت مهم بیت کوین در این بازه زمانی محدوده 9251 دلار است و بعد از آن 8590 و 7609 دلار حمایتی دیگر برای قیمت بیت کوین خواهد بود. محدوده های مقاومتی قیمت 13172 دلار و 13974 دلار است. جدا از این مقاومت ها توجه به این نکته حائز احمیت است که قیمت بیت کوین بعد از گذر از 14000 دلار در بازه روزانه تا قیمت 16900 دلار هیچ مقاومتی را نمی بیند. اندیکاتورها MACD بعد از تقاطع از پایین روند صعودی خود را شکل داده و نشانه هایی از تغییر این روند در حال حاضر مشهود نیست  به این معنی که میانگین متحرک تند و کند روندی صعودی دارند. RSI و MFI در تایم فریم روزانه بعد از عبور از کراسی که در هفته گذشته نشان دادند در حال حاضر هر دو روند صعودی دارند و در حال حرکت به منطقه اشباع خرید در حال حرکتند.

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تایم فریم هفتگی ( W )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در طی هفته گذشته روند نزولی را طی کرده است. در این هفته که از تاریخ 16 جولای تا 22 جولای گذشته بیت کوین از قیمت 10698 دلار در بالاترین قیمت و 9202 دلار در پایین ترین قیمت نوسان داشته است. کندل هفتگی در 9487 بسته شده است. با نگاهی به اندیکاتورهای RSI و MFI می توان این تحلیل را داشت که همچنان بازار از محدوده تعادل خارج و نزدیک به ناحیه اشباع فروش قرار دارد.

همین طور MACD در حال ایجاد تقاطع از بالا است به این معنی که دامنه سریع در حال نزولی شدن است و در حال قطع کردن دامنه کندتر از بالا خط نمودار آن می‌باشد. مهمترین حمایت ها برای قیمت بیت کوین در بازه هفتگی 9430 و بعد از آن 8370 خواهد بود.

با نگاهی به دامیننس بیت کوین و عدد 67.25 درصد نشان از بلاتکلیفی در بازار آلتکوین‌ها می‌دهد .مقاومت های پیشرو برای رشد قیمت بیت کوین در ابتدا 11560 و بعد از آن مقاومت‌های 13690 و 16120 دلار وجود دارند. نکته مهم این که همچنان توجه داشته باشید که قیمت‌های رند هم از مقاومت‌ها و حمایت‌های روانی بازار هستند ( برای مثال 11000 دلار ).

نکته : تحلیل‌ها در بازه هفتگی نتایج خود را بعد از گذشت بیش از 6 هفته نشان می‌دهند.

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

تایم فریم روزانه ( D )

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

در نمودار روزانه بیت کوین اوضاع به گونه دیگری است. اولین حمایت مهم بیت کوین در این بازه زمانی محدوده 9086 دلار است و بعد از آن 8590 دلار حمایتی دیگر برای قیمت بیت کوین خواهد بود.

محدوده‌های مقاومتی قیمت 10140 دلار و 11065 دلار است. جدا از این مقاومت‌ها توجه به این نکته حائز احمیت است که قیمت بیت کوین بعد از گذر از 14000 دلار در بازه روزانه تا قیمت 16900 دلار هیچ مقاومتی را نمی‌بیند. اندیکاتورها MACD در حال تقاطع از پایین است به این معنی که میانگین متحرک سریع‌تر در حال قطع کردن میانگین متحرک کندتر از پایین و برای حرکت رو به بالا می‌باشد. هر چند روند به طور قطعی شکل نگرفته نیازمند این است که تا دو روز آینده باید صبر کرد. RSI و MFI در تایم فریم روزانه در حال کراس هستند و MFI در حال قطع کردن RSI از پایین و رو به بالا است. نکته جذاب قرار داشتن این دو اندیکاتور در محدوده‌ای نزدیک به تعادل است.

تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. حسین

    به این میگید تحلیل واقعا؟ حمایت و مقاومت و RSI و MFI رو که بایننس هم میگه.